Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

По ниско ДДС.

Публикувано от filmatoplo 
По ниско ДДС.
10-03-2012 - 22:17:49
До края на годината може да се свали ддс на 18 % -дали ще се размърда покупателната способност , от там и някой да си напазарува некой имот.winking smiley
Re: По ниско ДДС.
10-03-2012 - 22:22:32
Вятър и мъгла.
Re: По ниско ДДС.
10-03-2012 - 22:24:47
Така ще се размърдат имотите, че ще направят вертикална черта. Тока скача с 10%, газа с 20%. Каква част от това ще компенсират с тези 2%?
Re: По ниско ДДС.
11-03-2012 - 03:06:03
avatar
Всичко си е поредната популистка порция прах в очите от рода на "Тате каза, че ще ми купи колело, ама някой друг път!" *angel*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: По ниско ДДС.
11-03-2012 - 07:02:50
какво ДДС ще намалят - българия няма пари да се обръсне. А това е единствения сериозен и сигурен източник на приходи в хазната.
Re: По ниско ДДС.
11-03-2012 - 08:02:00
Аз не разбирам как така нямаш пари да си платиш външния дълг а ще намаляваш ДДС.Това ми се струва някаква простотия.
Re: По ниско ДДС.
11-03-2012 - 08:12:20
avatar
Quote
aircraftcarrier
Аз не разбирам как така нямаш пари да си платиш външния дълг а ще намаляваш ДДС.Това ми се струва някаква простотия.

Това е подхода на финансовите гении, като Дянков, които не виждат по далеч от носа си. Той може да остави цялата страна в блатото, но водещ се от правилото да съкращава разходите и да намалява приходите от данъци, не вижда спиралата на стагфлацията която от септември миналата година си вее флага в България. Тази стагфлация смея да твърдя, че е докарана именно от Дянков и неговите икономически "лостове", водещи единствено до увеличаване на безработицата и инфлацията, свиване на потреблението и увеличаване на печалбите единствено на 5% от населението.
Re: По ниско ДДС.
11-03-2012 - 08:51:59
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
aircraftcarrier
Аз не разбирам как така нямаш пари да си платиш външния дълг а ще намаляваш ДДС.Това ми се струва някаква простотия.

Това е подхода на финансовите гении, като Дянков, които не виждат по далеч от носа си. Той може да остави цялата страна в блатото, но водещ се от правилото да съкращава разходите и да намалява приходите от данъци, не вижда спиралата на стагфлацията която от септември миналата година си вее флага в България. Тази стагфлация смея да твърдя, че е докарана именно от Дянков и неговите икономически "лостове", водещи единствено до увеличаване на безработицата и инфлацията, свиване на потреблението и увеличаване на печалбите единствено на 5% от населението.

Е е толкова простичко, колкото си го мислите. Съкращаването на ДДС с 1% води до 700 000 000 лева по-малко приходи, но поради вдигането на потреблението, което също се облага с ДДС, загубата за бъджета ще е 500 000 000 лева. За икономиката обаче ефектът е огромен. Защото Сульо, дължи на Пульо, той пък има да дава едни пари на Атанас, от които си чакам моя дял и аз. Тази синджир марка възлиза на, последно чух преди около две години, 240 000 000 0000 лева.

За да си представите какво са 240 000 000 000, това са 120 камиона пълни със стотачки, като този:



Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
1.9
Re: По ниско ДДС.
11-03-2012 - 08:54:14
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
aircraftcarrier
Аз не разбирам как така нямаш пари да си платиш външния дълг а ще намаляваш ДДС.Това ми се струва някаква простотия.

Това е подхода на финансовите гении, като Дянков, които не виждат по далеч от носа си. Той може да остави цялата страна в блатото, но водещ се от правилото да съкращава разходите и да намалява приходите от данъци, не вижда спиралата на стагфлацията която от септември миналата година си вее флага в България. Тази стагфлация смея да твърдя, че е докарана именно от Дянков и неговите икономически "лостове", водещи единствено до увеличаване на безработицата и инфлацията, свиване на потреблението и увеличаване на печалбите единствено на 5% от населението.

Като е така, къде виждаш възможността за ЪП?
Re: По ниско ДДС.
11-03-2012 - 10:55:30
Браво на Дянков! Това е националноотговорно действие! Намаляването с 2% ДДС оставя в населението 2 млрд. лева за подобряване на покупателната му способност и раздвижване на икономиката.По-малко пари в ръцете на администрацията-повече пари в народа води до растеж.Разбира се това трябва да се прави едновременно с изхвърлянето на десетки хиляди кърлежа от администрацията.. Тука в тоя форум кърлежите си личат отдалече с реакцията си против решението на Дянков да стимулира икономиката за глътка въздух на народа ..Видя се неефективноста на раздутата администрация и милионите бонуси ,дето си е краднала,вместо тия бонуси да се превъртят в икономиката ,като ги дадат на пенсионерите.Българската държавна администрация отдавна е преминала границата на полезност за гражданите, като вреди и стагнира икономическото развитие на народа,който се е нагърбил в условията на див монополизъм и картелиране да изхранва 650 000 кърлежа!
Докога ,бе,докога ще гърбят тоя народ изедниците,както през турско не са го гърбили с данъци?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-11 10:57 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход