Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо цените ще падат още... дълго и много...

Публикувано от rstefan 
Защо цените ще падат още... дълго и много...
07-03-2012 - 23:57:47
Здравейте, вече няколко месеца търся имот и след всичко което видях реших да споделя впечатления. Някои хора ми бяха полезни тук, надявам се и пиша това само с идеята, че може да е полезно.

Та моето крайно впечатление е че имотите във България са относително евтини, но за жалост имат още да падат защото ...

Във България има много некадърни брокери, агенти или както искате ги наречете. Непрофесионални, некоректни, директно казано лъжци на дребно които не си разбират занаята. Човек да иска да купи те ще го откажат. Нямат никакъв подход, не знаят как да комуникират с клиентите, не са научени на приятни и любезни обноски, някои са пълни профани.

Пример - отивам в агенция за НИ и като първи въпрос ме питат дали вече съм бил в други агенции. Трагедия....

Друг пример - преди оглед ме карат да подпиша 10 листа с някакви глупости, не са в състояние да преценят клиента, да разберат кога за кое е момента и т.н. Ако третират клиентите си като клошари как очакват да имат платежоспособни клиенти. Да продалжавам ли? Мога да продалжа дълго -

Друг пример - за да изпробвам искреността на брокера го попитах за колко може да се отдаде под наем едно жилище на което отивахме да правим оглед. Директно се опита да ме подхлъзне - каза ми напълно нереална цена, имайки пред вид че подобни жилища с двойно по-ниски наеми вече чакат месеци наред.

Друг пример, отивам на оглед на парцел като съм заявил, че само регулация ме интересува. След като се разбра, че агенцията е лъгала за това, че има скица, собственика си я забрави също и накрая се оказа че и двете страни имали скица, но че имота е без регулация и че се опитват да правят най-тъпата врътка с кмета за която може някой да се сети.

Друг пример - отивам на сделка за някакви парцели и пред нотариуса брокерката се опитва да изкара две комисионни вместо една. И така остава на сухо - те сас нула комисионна.

Следващ пример - отивам на оглед на парцел за жил. строителство и по пътя ми се обяснява че преди се е продавал на 25 000 евро, но сега собственичката искала вече 30 000 защото предишните кандидати искали да свали 5 000 евро. Това ако не е достатъчно да добавя, че ме помоли да не искам намаление, че можела да загуби тази оферта, защото продавачката не искала зяпачи, а купувачи.

При множество други случай - болшинството - ми се заявява, че няма да видя скица на дадения имот на офертата преди да съм направил оглед, едва ли не, че ако реша да го купя ще ми покажат скица. Тактикате е да ми се губи времето. Кофти начало...

Ново пет - брокерката обещава да искара скица и след 1 месец ми казва че веднъж отишла, но... имало опашка... Имотчето иначе си се продава, така нареченото - той продавача не бърза.

Казах ви, мога да продължа дълго. Но предполагам, че ако някой е търсил имот да купува ме е разбрал. Така просто няма да стане, невъзможно е богати хора да купуват при такъв подход, държейки се по този начин ние се обричаме винаги да сме на най-ниското стъпало.

И единстваното което остава, с което да се похвалим, ще трябва да е цената. Друго привлекателно няма.

Не ме разбирайте погрешно, аз дори си мисля, че има добри имоти които могат да бъдат купувани и продавани, просто няма изграден пазар и регулация, предполагам че думата е КОНЮНКТУРА. Не може да се чака много от конюктурата която е в сила в момента.
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 02:26:37
разбирам те. но никoй не е длъжен да мисли вместо теб...в българия трябва да си отваряш очите за всичко че вече всички на всяко ниво са ужасно изгладнели.няма се о4удя ако има yбийства в агенциите за да преджобят някои клиент
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 08:55:21
avatar
Гледаш и парцели и жилища...а вероятно искаш да купиш магазин...? *huh* Не прочетох нито един смислен довод аджеба защо трябвало да падат цениТЕ още много? Защото...?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 09:05:22
Поредният, дето не знае къде го сърби и решил тука да се поначеше. Пълни глупости и измишльотини.
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 09:09:39
avatar
Quote
Продавач
Гледаш и парцели и жилища...а вероятно искаш да купиш магазин...? *huh* Не прочетох нито един смислен довод аджеба защо трябвало да падат цениТЕ още много? Защото...?

Нормално е непрофесионалните посреднически услуги да повлияят на броят сделки на пазара, а това от своя страна да доведе до по-нисък обем от сделки. Съответно, съотношението търсене - продажби остава в полза на второто, което няма как да не дърпа цените надолу. - Това е по отношение на логиката в постинга, за спада на цените, вследствие на некадърен брокераж.

Има и добри брокери, но... явно се броят на пръсти, след като масово е негативното отношение към тях, а на една каца с мед и една лъжица катран си й стига, да не говорим за лъжица мед на каца с катран тогава.winking smiley

При мен конкретно тези "професионални" качества на българските АНИ повлияха сериозно и затова не съм се обръщал изобщо към тях при избора си на имот, а просто се свързах директно с предприемача. Отстъпка си имаше, в границите на разумното и за двете страни.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-08 09:12 от valsodar.
*book*smiling smiley
08-03-2012 - 09:24:56
avatar
90 % от некъдърните брокери фалираха през 2008г. и през 2009г.... Останали са бездарници предимно в наемите - там биха могли да виреят още известно време. А непознаването на предимствата от това да ползваш услугите на специалист когато продаваш или купуваш имот са си изцяло за сметка на човека, който смята, че "свързването" е най-важното нещо, а то реално е най-маловажното. Аз още нямам 10 години стаж в имотите, но първите 2-3 години само си мислех, че вече имам много голям опит... Ако някой "купувач" си мисли, че с 20 огледа и една сделка е натрупал опит и познания за цял живот акъл го лъже, но има време да го проумее никога не е късно smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 10:28:38
50% от хората които се занимаваха с брокерство се преквалифицираха и започнаха да се занимават с други дейности = много по доходоносни.
Некадърниците = тез дет не могат да работят друго си останаха брокери въпреки в пъти падналите доходи.
Не ми казвайте че не е така. Сделките са 3 пъти по малко, цените 2 пъти - т.е. 6 пъти по малки комисионни т.е доходи.

Сигурно има и няколко изключения, но те само потвърждават тезата ми. (опс всички брокери в този форум са такива :] )

За цените - и аз мисля че вече няма да падат.
Причината обаче е че ни чака ИНФЛАЦИЯ. заради фалиралите банки и държави. Масрафа няма да го платят банкерите нито политиквениците.
Ще го платим всички ние, и единствения начин е чрез инфлация, поне аз не знам за друг. Пък и историята го е показала, примери колкото искате



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-08 10:37 от bota156.
niq
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 10:38:31
абсолютно съм съгласна с вас.ето какво се случи с мен когато посетих една агенция;видях обява в имоти.нет,обадих се и си определихме среща.след десет минути брокерката ми се обади да ми каже когато отидем на огледа да не говоря за цената.когато се срещнахме тя беше с нейна колежка от друга агенция.по пътя ми пошушна ,че апартамента се продава с 5000лв повече от цената в обявата,но тя така я пуснала без знанието на колежката и.както и да е ,направихме огледа и,защото така и така бяхме тръгнали.другата брокерка си тръгна и аз я попитах колко може да ми свали от офертната цена в обявата.тя каза ,че от тази цена не може да сваля,защото цената била с 5000 лв повече.това се случи когато правех първите си огледи и бях направо шашната.
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 10:41:31
Quote
niq
абсолютно съм съгласна с вас.ето какво се случи с мен когато посетих една агенция;видях обява в имоти.нет,обадих се и си определихме среща.след десет минути брокерката ми се обади да ми каже когато отидем на огледа да не говоря за цената.когато се срещнахме тя беше с нейна колежка от друга агенция.по пътя ми пошушна ,че апартамента се продава с 5000лв повече от цената в обявата,но тя така я пуснала без знанието на колежката и.както и да е ,направихме огледа и,защото така и така бяхме тръгнали.другата брокерка си тръгна и аз я попитах колко може да ми свали от офертната цена в обявата.тя каза ,че от тази цена не може да сваля,защото цената била с 5000 лв повече.това се случи когато правех първите си огледи и бях направо шашната.
Tи казваш колко даваш и чао Гергино.Брокерските простотии край нямат.Не купуваш като не те устройва цената.
niq
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 10:42:00
искам да добавя ,че в последстви се срещнах и с много коректни брокери които знаеха какво правят,но те бяха само двама .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход