Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

:}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?

Публикувано от tuomas 
:}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
31-01-2012 - 19:02:25
[www.yavlena.com]

При такъв наем колко трябва да му е цената на това за продажба? При офертна цена 790 000 евро нещо не се връзва - Аз ли не мога да смятам или...
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
31-01-2012 - 19:18:03
Quote
tuomas
[www.yavlena.com]

При такъв наем колко трябва да му е цената на това за продажба? При офертна цена 790 000 евро нещо не се връзва - Аз ли не мога да смятам или...

Според мен нищо не смяташ / поне публично/, а просто си се смееш, ама ако за теб думите са синоними......
winking smiley
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
31-01-2012 - 19:37:46
Я виж и една друга обява.
Къща 540кв за 900 евра.
За продажба ще искат поне 500к, или това са 50години наеми без да смятаме НИКАКВА лихва на парите.
Кухнята и баните са евтинджос ама ....
Уникална е за яки партита (оргии) - жалко, че не съм на 20+ и свободен
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
31-01-2012 - 19:45:13
790ote=ivorad]
Quote
tuomas
[www.yavlena.com]

При такъв наем колко трябва да му е цената на това за продажба? При офертна цена 790 000 евро нещо не се връзва - Аз ли не мога да смятам или...

Според мен нищо не смяташ / поне публично/, а просто си се смееш, ама ако за теб думите са синоними......
winking smiley[/quote]

Не сте прав господин Радев,
смятам, смятам аз ама сметката не излиза нещо

790 000 *7% = 55 300 нетно от данъци
3 600*12 = 43 200 , като се приспаднат данъците върху доходите, данък сгради, такса смет и т.н. колко ли остават чисто...

После защо не вървял пазара, ами как да върви ? :]:}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-31 19:45 от tuomas.
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
31-01-2012 - 22:39:24
Вие не сте наред, момчета. Наемът на тая барака не може да е 3900, а за цена 790 000 въобще не може да се говори.
Според мен наем 1300-1500, цена 400 000.
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
31-01-2012 - 22:40:21
А, честито! Кога го продаде?
И не забравяй да черпиш! *drunk*
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
01-02-2012 - 16:39:11
Quote
tuomas
790ote=ivorad]
Quote
tuomas
[www.yavlena.com]

При такъв наем колко трябва да му е цената на това за продажба? При офертна цена 790 000 евро нещо не се връзва - Аз ли не мога да смятам или...

Според мен нищо не смяташ / поне публично/, а просто си се смееш, ама ако за теб думите са синоними......
winking smiley

Не сте прав господин Радев,
смятам, смятам аз ама сметката не излиза нещо

790 000 *7% = 55 300 нетно от данъци
3 600*12 = 43 200 , като се приспаднат данъците върху доходите, данък сгради, такса смет и т.н. колко ли остават чисто...

После защо не вървял пазара, ами как да върви ? :]:}[/quote]


Перфектни пресмятания, изразът "нетно от данъци" също демонстрира определена финансова култура.
Само едно не разбирам - какво е смешното.....
*xxx*
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
01-02-2012 - 16:58:31
avatar
Изчисляването на съотношение месечен наем - продажна цена по офертни цени не е много точно.
При отдаване собственикът може на свали драстично наема и да поддържа ниски нива година - две.
С това се цели постъплението на какви да е пари, имота така или иначе си е негов.
При продажба цената е относително фиксирана в малък диапазон (спрямо конкуретни оферти) и единствено форсмажорни условия може да принудят продавача да застане в поза партер.
Затова аз очаквам съотношението наем - продажна цена от "нормалните" 180 - 240, да отиде до 300 - 350.
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
01-02-2012 - 17:16:45
avatar
TZARS, мине ли продажната цена над 240 наема,то тогава инвестицията носи отрицателна доходност, демек загуба. Хаде обясни ми за чий хуй аз примерно ще махна кинти от банков депозит нека да е на 5% примерно за да купя панел дето като ще го отдавам под наем ще ми носи доход колкото са разноските по поддръжката и данъците му?
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
01-02-2012 - 17:26:12
avatar
Quote
големо жувотно
TZARS, мине ли продажната цена над 240 наема,то тогава инвестицията носи отрицателна доходност, демек загуба.
Хаде обясни ми за чий хуй аз примерно ще махна кинти от банков депозит нека да е на 5% примерно за да купя панел дето като ще го отдавам под наем ще ми носи доход колкото са разноските по поддръжката и данъците му?

Ти разсъждаваш от позицията на човек с депозит, който има поне два пътя за действие:
1 - остава парите ръгнати в банката за лихва
2 - купува имот с цел инвестиция (напр. отдаване под наем)
Засега лихвите са по-сигурни и по-добри като печалба, не знам докога.
Имот може да се купи и като дългосрочна инвестиция (напр. УПИ на добро място при тънка цена)

Пред хората които притежаващи "втори имот" има поне два пътя:
1 - отдават под наем за "някакви пари"
2 - продажба (и напр. ръгане в банката за лихви)
Собствениците на "втори имот" трудно се решават на вариант продажба.
Като се върнем няколко години назад се вижда как за кратък период от покачване на цена се избиват загубите от по-малката доходност от рента.

Различни гледни точки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход