Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на строителните материали ?

Публикувано от DonCorlleone 
Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 12:21:46
Понеже не следя цените на строителните материали някои би ли ми казал от 2008 насам има ли спад ?
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 13:40:33
avatar
Quote
DonCorlleone
Понеже не следя цените на строителните материали някои би ли ми казал от 2008 насам има ли спад ?

има, но не на всички видове, при някой има и повишение - основно заради горивата.
макар че при тухли и цигли които са големи консуматори на гориво също има спад

Какво те интересува? конкретно тухли или средно материалите с колко са паднали?

Истината за Блона при НИ, казана през 2004
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 13:44:37
Средно материалите ме интересуват , строеж на къща ... за сега само обмислям , смисъл имам хубави парцели и със сигурност ще ми излезе по евтино да построя още нещо да има, отколкото да набивам пари в панелни коптори....
Най-много ме интересува , сега строеж на къща 120 м2 да речем ще излезе ли по евтино от 2008 например?
То сеа като се замислих и надниците на майсторите и общаците са паднали , щото вчера 1 майстор с 2 ма общака ми ревяха , че много малко и плащали... smiling smiley)
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 13:47:54
Quote
DonCorlleone
Средно материалите ме интересуват , строеж на къща ... за сега само обмислям , смисъл имам хубави парцели и със сигурност ще ми излезе по евтино да построя още нещо да има, отколкото да набивам пари в панелни коптори....
Най-много ме интересува , сега строеж на къща 120 м2 да речем ще излезе ли по евтино от 2008 например?
То сеа като се замислих и надниците на майсторите и общаците са паднали , щото вчера 1 майстор с 2 ма общака ми ревяха , че много малко и плащали... smiling smiley)

Разбира се, че ще Ви излезе по-евтино сега, отколкото през 2008-а!
Конкретното поевтиняване, обаче, може да се пресметне единствено при налична документация, а не "просто така".....
При всички положения, минимум 20% по-евтино!
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 16:16:52
За сривльовци - 40%, а за питащия конкретно - 50%.
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 16:18:41
Имотко , ти си бил мноу твърдоглав виждаш , че има спад и продължаваш да плямпаш глупости.
Това не е София онова не е София.
Моля те Изброи ми кое според теб е София и кое са престижни квартали ?
Мерси !
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 17:55:09
avatar
Quote
DonCorlleone
Средно материалите ме интересуват , строеж на къща ... за сега само обмислям , смисъл имам хубави парцели и със сигурност ще ми излезе по евтино да построя още нещо да има, отколкото да набивам пари в панелни коптори....
Най-много ме интересува , сега строеж на къща 120 м2 да речем ще излезе ли по евтино от 2008 например?
То сеа като се замислих и надниците на майсторите и общаците са паднали , щото вчера 1 майстор с 2 ма общака ми ревяха , че много малко и плащали... smiling smiley)

Според мен със сигурност, за това което искаш ще ти излезе много по-евтино от 20%
Аз обаче имам известен опит и има толкова много особенности и капани, че не бих се захванал отново.

Още повече че пазара е наводнен от вече готови неща на добри цени - все пак е готово - виждаш купуваш, не ти харесва - не купуваш
Ако строиш, проекта задължително претърпява толкова метаморфози, че накрая разултата винаги е различен ...
дори при стандартни проекти..

все пак хляба се прави от хлебари... иначе и сам можеш да си печеш и ще ти излезе по-евтино, но докато се научиш изхвърляш доста smiling smiley

ако си търсиш скъпо хоби или просто занимание - няма какво да му мислиш - започвай
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 18:20:12
Като знаем кой пита, как да му отговаряме ? Пак се изцепи, сега пък мислил да строи. Мъка. Иначе цените на строителните материали могат да се научат само с няколко цъкания с мишката, ама от хора, които наистина се интересуват, иначе - какъв е смисъла ?
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 18:49:04
Здравей Василев,
Как е бизнеса? Има ли продажби?
Re: Цените на строителните материали ?
29-11-2011 - 21:14:46
Паламуд: "че пазара е наводнен от вече готови неща на добри цени" - къде е наводнен, че нещо не го виждам.
Иначе съм съгласен, че има идея да е по-добре да се купува, вместо да се строи къща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход