Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Я малко да поговорим за цените на наемите

Публикувано от gogo84 
Я малко да поговорим за цените на наемите
25-11-2011 - 16:28:02
Случиха се някои промени при мен и нещата вървят към наемане на апартамент в София.

Кварталите, към които съм се насочил са лозенец, хладилника, стрелбище, дианабад и може би бели брези. Търся двустаен (може и 3-стаен, ако е на добра цена). Мисля, че около 500 лв наем е в рамките на нормалното.

Въпросът ми е - има ли смисал да гледам по-скъпи обяви (примерно такива за по 300 EUR) и след това да преговарям за отстъпка или при наемите не се правят отстъпки?

Преди да ме нападнат хора като уважаваната от мен госпожа Камелия, бих искал да кажа, че ще си платя комисионната на брокера, който ми намери апартамент, защото в случая аз искам да използвам услугата на брокер и е логично да си платя след това.
Re: Я малко да поговорим за цените на наемите
25-11-2011 - 21:19:44
Quote
gogo84


Въпросът ми е - има ли смисал да гледам по-скъпи обяви (примерно такива за по 300 EUR) и след това да преговарям за отстъпка или при наемите не се правят отстъпки?

Разбира се, че има смисъл, при определено стечение на обстоятелствата можеш да постигнеш намаление в оферираната цена. Не е правило, но се случва достатъчно често, за да има смисъл от огледи и на малко по-скъпи оферти от лимита на кандадат-наемателя, всичко е въпрос на договаряне!
Успехsmiling smiley
Re: Я малко да поговорим за цените на наемите
25-11-2011 - 21:34:12
Може, разбира се. Хората са сложили големи наеми, не щото са алчни, а щото не искат да им се мъкнат разни мърши, селяндури, строители, бачкатори и друга измет. Точният наемател в днешно време е лукс. Аз познавам семейство, което живее в къща в Драгалевци с/у наем от 0 /нула/ лева. Първо плащаха наем, ама човекът замина за Щатите. Като разбра, че имат затруднения им предложи да останат в кущата без наем, за да я пазят от разграбване. Така вече 3 години. А те и я поддържат, двор, покрив, мазилка, каквото се счупи оправят. Така че очакваната отстъпка от наема е мжду 0% и 100%. Къмет!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Я малко да поговорим за цените на наемите
25-11-2011 - 22:36:48
" ... и друга измет..." - да нямаш придвид сривльовци?
Пък ти Додо, ако не го докараш до 0% намаление, поне до 89% със сигурност ще се получи.

Реална сделка - от 300 на 265 двустаен нов обзаведен с ТЕЦ в Гоце Делчев с място за паркиране.
Re: Я малко да поговорим за цените на наемите
25-11-2011 - 23:21:32
Благодаря за мненията!

Значи ще се гледат и по-скъпи. Много ми се иска да има гараж или паркомясто, но като гледам повечето такива обяви се въртят около 300 евро, което на мен ми идва малко множко. В същото време гледам как апартамент обявен за 315 евро след няколко дни падна с 20 евро, та явно и хората даващи под наем имат някакъв зор smiling smiley
Re: Я малко да поговорим за цените на наемите
26-11-2011 - 11:39:20
Сега, на разлики от 20-30 евро де бива да се обръща внимание, ако имотът ти харесва, дотам ли сме го докарали.
Само един супермаркет да има до 50-100 метра ти се изплаща за един месец ходенето като гламав, а също и да има наоколо място за паркиране.
Re: Я малко да поговорим за цените на наемите
26-11-2011 - 14:42:59
Принципно си прав, но съм запланувал около 500 лв. за наем. Ако примерно изпадне добър апартамент за 530 лв. няма да му мисля, но ако е 580 лв. ще търся друг.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход