Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вече съм горд Ъп-ър

Публикувано от dеlluxx 
вече съм горд Ъп-ър
29-08-2011 - 23:26:06
avatar
Здравейте всички, (собственици и наематели, нормални хора и панелообитатели)

След 3 годишно търсене и балкански пазарлъци най-после станах собственик на къщичка в Гърция на 1-ва линия с чудесен чист плаж, с маслинови дръвчета с 2 палми и много зокуми. От идната зима през март-април сутрин ще карам ски а след обяд ще съм на морския плаж тъй като от Банско са само 150км.

На всички панелкаджии пожелавам безметежно обитаване, а на всички останали препоръчвам да се оглеждат в Гърция идната 1-2 години.
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 08:48:29
Quote
dеlluxx
Здравейте всички, (собственици и наематели, нормални хора и панелообитатели)

След 3 годишно търсене и балкански пазарлъци най-после станах собственик на къщичка в Гърция на 1-ва линия с чудесен чист плаж, с маслинови дръвчета с 2 палми и много зокуми. От идната зима през март-април сутрин ще карам ски а след обяд ще съм на морския плаж тъй като от Банско са само 150км.

На всички панелкаджии пожелавам безметежно обитаване, а на всички останали препоръчвам да се оглеждат в Гърция идната 1-2 години.

Ще кажа честито. Ще се похвалиш ли и със снимки?
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 10:21:08
avatar
Делукс, поздрави и от мен!
В гърция наистина има райски места. Нещо самите гърци не ги харесвам.

обичам да ходя там но за малко.
Имота според мен не е инвестиция, както смятат балонаджиите, а предимно разход и ангажимент.
Почти съм сигурен, че всички пари които ще дадеш покрай него ще си струват!
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 12:15:00
Честито! *beer*

За последните 3 месеца двамата колеги от София си купиха къщи там за такива пари и на такива райски места, просто...

Ако не беше на 1 ден път в едната посока щях да съм им вече съсед...

Камелия, той няма да работи там, ще си гледа кефа и бизнеса някъде по света.
Икономическата ситуация в Гърция него не го касае, щом е намерил желания имот - още повече има интерес да е още по забатачено - ниски цени и голямо предлагане на всичко.
Така че твоят сценарии, че се е минал заради какво ще се случи там, всъщност е негов плюс, дано разбереш това, без да обиждаш.
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 14:57:25
Камелия, купил е ваканционен имот, не къща за целогодишно обитаване и от тук идва следното:
- В България кое падна първо? Градските имоти или ваканционните? На кое цената падна по-бързо?
На ваканционните.

В Гърция как е ситуацията? Същата. Данъците на кое ще вдигат там? На ваканционен имот? На въздуха? На входа на Гърция ще почнат да късат билетчета и на всяко посещение ще плаща данък "справедливост"?

Точно това ли имаш предвид:
Нали точно това му писах- че тепърва в Гърция ще се развихря батака и ще има голямо предлагане и ниски цени

Значи там да очакваме евтини имоти, но тук, в България - никога.

Вие, драга Камелия, си противоречите не по-малко.

3 години си е търсил къща там, определил си е бюджет и изисквания. На 3тата година е намерил това, което му пасва. Кое точно е нелогичното тук?


Имотко, не съм от бранша ти, в моя все още има пари.
Намалили са хляба с 17 стотинки четох днес, радвай се.

редакция
В една друга тема написах аз какво дебнех и до какви пари - над 1000 евро на квадрат беше сумата, която бях определил. Стане ли моята цена го взимам, без да ме интересуват бъдещи събития. Толкова е просто.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-30 15:02 от Атанас Янев.
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 19:39:22
Хляб много не ям, но все пак благодаря за информацията.
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 20:44:54
Тасос естествено, че не е райско място, но това са природни дадености. Интересно ми е колко се плаща за канализация на тази къща?
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 22:43:24
На delluxx ЧЕСТИТО *drink1* . Дай ако е удобно още инфо да се порадваме *beer*

а злобните брокерчета и камилата искам да попитам - какво търсите в тая тема ? Пукнете се от яд олигофрени некадърни и завистливи !!
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 23:04:28
Ще ти даде инфо, когато успее да го скърпи отнякъде. Пък и не си говори сам, не е възпитано.
Re: вече съм горд Ъп-ър
30-08-2011 - 23:26:32
Аз не мога да разбера защо има цензура във форума и някой трие цялата полезна информация! Или се изпарява от само себе си? Всичко се изпотрошило да купува по целия свят, после си изкриви да пише и изнася информация, а модераторите му я трият?!?
Аз нямам особени претенции, но мага да кажа абсолютно всичко за моя апартамент, цена на кондоминио, ток, вода, градски такси и данъци, комисионни и такси при купуване и продаване, при отдаване под наем, цени на градски транспорт, таксита, цени в заведения и въобще какво ли не. тука все хора с по едно чекмедже нотариални актове, а нищо не излиза, за да можем и ние да се образоваме.
Питах колко е таксата, защото имам глупави познати, които купиха имоти в Гърция и в момента единия продава всичко, а това са много апартаменти на първа линия. Един общ познат ходил там за една седмица и през това време дошла бележката за канала, била 780Е което се разбирало, но другото не разбрал, дали е за година, за месец, за един или всички апартаменти, но явно не е за всички и едва ли е за година, защото нашето момче казало, че една от основните причини да продава е точно тази такса. Плащала се без значение дали ползваш апартамента или не, а и въобще всички такси, данъци и берии били хайдушки. Та исках някой да ме светне по-подробно, все пак при толкова собственици на имоти по гръцко е срамота да не знаем!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход