Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Няма да има ръст при НИ средносрочно

Публикувано от javcho 
Няма да има ръст при НИ средносрочно
30-05-2011 - 10:02:39
[www.investor.bg]

Що се отнася до жилищния сегмент: при условие, че удовлетворявате ваша лична потребност или задоволявате лични нужди, на ваши близки, на роднини, на фамилията, е удачно да се придобива индивидуално жилище, без да се бърза. Рационално би било да избирате щателно и методично, без да се опасявате, че цените ще се повишат или, че бихте изпуснали изгодна сделка в следващите 24 месеца. Това се отнася за градовете София, Бургас, Варна и Пловдив. За останалата част на България, няма основания за ценови ръст (освен незначителен) на жилищните имоти в средносрочен период от 3 до 5 години.
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
30-05-2011 - 12:14:18
Стигнах до първия ред.Е тоя няма да го наема за консултант никога.
Изгодна сделка винаги може да се изпусне,във всяка област.И на този за това му се плаща-за да различи изгодните от не толкова изгодните сделки.Ако няма как да изпусна изгодна сделка....тоя вуйчо...за какво ми е?
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
30-05-2011 - 12:18:12
avatar
Никой не те кара да си изпускаш Изгодните сделки, сега е момента, купувай смело.
Купи, а след шест месеца ела да кажеш как му се е повишила цената и как купувачи са направили километрична опашка пред вратата ти, за да го купят! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
31-05-2011 - 07:31:30
След 6 месеца ще има върволица от хора - то оценители, то банки, то ЧСИ, то купувачи ...
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
01-06-2011 - 22:07:57
avatar
Quote
bota156
След 6 месеца ще има върволица от хора - то оценители, то банки, то ЧСИ, то купувачи ...

Аз пък как закупих през 1994-та, 2002-ра, 2004-та, 2007-ма и 2009-та, без да срещна подобни субекти?
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
02-06-2011 - 00:51:16
avatar
Quote
sid 40
Quote
bota156
След 6 месеца ще има върволица от хора - то оценители, то банки, то ЧСИ, то купувачи ...

Аз пък как закупих през 1994-та, 2002-ра, 2004-та, 2007-ма и 2009-та, без да срещна подобни субекти?

На година по квадратен метър ли си купувал?
Навярно и затова сега си собственик на 1/2 идеални части от 10 квадрата търговска площ *yes*:}

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
19-06-2011 - 09:30:50
avatar
Quote
valsodar
Quote
sid 40
Quote
bota156
След 6 месеца ще има върволица от хора - то оценители, то банки, то ЧСИ, то купувачи ...

Аз пък как закупих през 1994-та, 2002-ра, 2004-та, 2007-ма и 2009-та, без да срещна подобни субекти?

На година по квадратен метър ли си купувал?
Навярно и затова сега си собственик на 1/2 идеални части от 10 квадрата търговска площ *yes*:}

Заяждаш се ей така да се намираш на приказка. Как пък от пет покупки имам 5 квадрата? Да не съм копувал по един квадрат имот?
По-скоро си заслужава да се коментира темата, без да се отклоняваме в екстремни ситуации като оценители, ЧСИ и други подобни субекти.
Автора малко трагикомично плачка пак на чужд гроб, смятайки, че не може да се сключи изгодна сделка с имот в този времеви период.
Аз ще му напомня какво е казал Ротшилд: "Най-големите печалби се правят, когато на пазара се лее кръв". Така, че и Джавчо и много други май изпуснаха момента за апартамента.*yes*

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
19-06-2011 - 20:59:23
Да, да се върнем на темата. В момента е супер голяма грешка да се купува. Дори най-смелите отстъпки в момента са далече от средните нива, които показват и формулите базирани на средните доходи и формулите базирани на средните наеми и формулите базирани на инфлацията. Интересно е че и трите формули показват предстоящ спад между 40 и 50%. Подозрително съвпадение.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
19-06-2011 - 21:49:59
Ами...продължавай да ги чакаш тия -50%.
Re: Няма да има ръст при НИ средносрочно
19-06-2011 - 21:53:55
Ама аз докато си чакам те ценичките си падат. Дори и да не е 50%, едно 30% намаляване на офертините цени ще е добро, защото после още 20% остъпка ще се договори лесно. Твоя лаф беше много дразнещ на времето, когато цените растяха, сега никой не му дреме, ден след ден цените падат.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход