Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за покупка на ид. част

Публикувано от Гладен Брокер 
Въпрос за покупка на ид. част
23-05-2011 - 20:00:19
Въпросът ми е следният: Каква е врътката около закупуването на ид. част? Примерно 1/15? Единственото за коет аз се сещам е покупка с цел изнудване на по-късен етап на другите съсобственици да го откупят на по-висока цена. Или има и нещо друго?
Иначе не мога да си обясня подобни предложения за продажба.
Анонимен потребител
Re: Въпрос за покупка на ид. част
25-05-2011 - 10:00:23
До там ли я докара - идеални части да купуваш smiling smiley))
Re: Въпрос за покупка на ид. част
25-05-2011 - 11:06:09
Врътката е да я купиш на много ниска цена.
След това искаш прекратяване на съсобственоста и собствениците на имота ще трябва да ти изплатят едната 15-та по пазарни цени.В противен случай отива на публична продан.

Тая врътка става,но само при нарастващо търсене и възходящ пазар.При застой и спад си на загуба-съдебната делба ще ти отнеме поне две години.Отделно-трябва добре да проучиш хората,спрямо които смяташ да прилагаш тоя номер.Времената се промениха.Някога идеалните части си бяха бизнес.Сега са проблем,а идеята да търсиш нещо с мутри най-настоятелно не ти я препоръчвам.Че там някои фирми са по-силни от други и като нищо ще се сдобиеш с обвинение в изнудване.Присъдите за изнудване не са големи.Но изнудването е едно от престъпленията по НК,дето влиза в обхвата на правомощия на комисията за отнемане на имущество,а там вече ще имаш проблем,при това голям!Има хора,подвели се по тая схема,които стоят със запорирани сметки вече години.В БГ наказателните дела се разглеждат бавно.
Re: Въпрос за покупка на ид. част
25-05-2011 - 11:34:59
Благодаря за отговора салвадоре, значи мислел съм в правила посока.

За Тинки: тебе какво те бърка докъде съм я докарал? Важното е ти като модератор да даваш пример и да не спамиш темите с тъпи въпроси, а ако нямаш какво да кажеш по същество да си затраеш. Но явно ти си я докарал дотам, че само това ти е останало да правиш.
Ако искаш винаги съм готов да си премериме пишките във всяко едно отношение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход