Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малко обективни данни за цените в София

Публикувано от jores 
Малко обективни данни за цените в София
06-04-2011 - 15:52:57
Малка извадка за цените на имоти закупени на търг в София


Едностайни жилища

1. Едностаен апартамент, ж.к. “Дървеница”, 42 кв.м.
Обявен за 52200 лв.
Продаден през м. юли 2010г. за 55200 лв. /28223 ?/;

2. Едностаен апартамент, ж.к. “Манастирски ливади”, 38.50 кв.м.
Обявен за 38760 лв.
Продаден през м. май 2010 г. за 41200 лв. /21065 ?/.

Двустайни жилища

1. Двустаен апартамент, ж.к. “Овча Купел I”, 60.32 кв.м.
Обявен за 48675 лв.
Продаден през м. ноември 2010 г. за 49001.11 лв. /25054 ?/;

2. Двустаен апартамент, ж.к. “Надежда 2”, 76.22 кв.м.
Обявен за 63000 лв.
Продаден през м. ноември 2010 г. за 63501 лв. /32467 ?/;

3. Двустаен апартамент, ж.к. “Илинден”, 66.23 кв.м.
Обявен за 75000 лв.
Продаден през м. ноември 2010 г. за 83000 лв. /42437 ?/;

4. Двустаен апартамент, ж.к. “Дружба”, 65.68 кв.м.
Обявен за 56400 лв.
Продаден през м. декември 2010 г. за 57700 лв. /29501 ?/;

5. Двустаен апартамент, ж.к. “Красно село”, 56.48 кв.м.
Обявен за 45000 лв.
Продаден през м. декември 2010 г. за 69705 лв. /35639 ?/;

6. Двустаен апартамент, ж.к. “Овча купел”, 62.09 кв.м.
Обявен за 41600 лв.
Продаден през м. март 2011 г. за 50100 лв. /25615 ?/;

7. Двустаен апартамент, ж.к. “Овча купел”, 56.81 кв.м.
Обявен за 29406 лв.
Продаден през м. февруари 2011 г. за 37167 лв. /19003 ?/;


8. Двустаен апартамент, ж.к. “Младост 3”, 54.49 кв.м.
Обявен за 55725 лв.
Продаден през м. февруари 2011 г. за 60138 лв. /30748 ?/;

9. Двустаен апартамент, ж.к. “Лозенец”, 71.17 кв.м.
Обявен за 94560 лв.
Продаден през м. ноември 2010 г. за 100733 лв. /51504 ?/.

Тристайни жилища

1. Тристаен апартамент, ж.к. “Овча купел”, 67.55 кв.м.
Обявен за 34392 лв.
Продаден през м. март 2011 г. за 44099 лв. /22547 ?/;

2. Тристаен апартамент, ул. “Г.С. Раковски”, 98.00 кв.м.
Обявен за 118800 лв.
Продаден през м. март 2011 г. за 125000 лв. /63911 ?/;

3. Тристаен апартамент, бул. “Димитър Несторов”, 93.77 кв.м.
Обявен за 120001 лв.
Продаден за 139800 лв. /71478 ?/;

4. Тристаен апартамент, ж.к. “Гоце Делчев”, 75.31 кв.м.
Обявен за 75000 лв.
Продаден през м. октомври 2010 г. за 76600 лв. /39165 ?/;

5. Тристаен апартамент, ж.к. “Зона Б-19”, 69.55 кв.м.
Обявен за 64800 лв.
Продаден през м. януари 2011 г. за 76480 лв. /39103 ?/.

Четиристайни жилища

1. Четиристаен апартамент, ж.к. “Стрелбище”, 101.72 кв.м.
Обявен за 112500 лв.
Продаден през м. януари 2011 г. за 161056 лв. /82346 ?/;

2. Четиристаен апартамент, ж.к. “Изток”, 126.18 кв.м.
Обявен за 257363 лв.
Продаден през м. септември 2010 г. за 277777 лв. /142025 ?/;


Подробно



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-06 16:04 от jores.
Re: Малко обективни данни за цените в София
06-04-2011 - 16:11:24
avatar

*yes*

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Малко обективни данни за цените в София
06-04-2011 - 19:05:49
Браво jores, но си мисля не е ли малко стъкмистика това (имам в предвид 20-те апартамента с най ниски цени, за реклама), а не нормална цена на да кажем 90-95% от продаваните от ЧСИ имоти? Имам един приятел, който от може би повече от половин година ходи по търгове и цените на качествените имоти се продават около реалната си офертна цена (бях на един търг скоро и видях че е така, въпреки че не съм виждал апартамента, но като гледам сходни имоти, той се продаде около релно предлаганата в момента офертна цена за района, а е бил стар за основен ремонт и най неприятното без асансьор а е 4-ти етаж).

И ако може едно предложение, не вярвам да е чак толкова трудно за осъществяване, все пак крайната цена при търговете е публична информация. Защо след като приключат търговете не записвате и реалната продажна цена на всеки един имот, така много по добре ще се знае реалната цена, а не само 80 имота за 2 години, който са меко казано недостатъчни за точна статистика ? Предполагам и тогава ако се потвърдят ниските цени, ще има много по-голямо търсене на такива имоти.
Re: Малко обективни данни за цените в София
06-04-2011 - 22:52:11
Всички се подиграват на стъкмистиката, ама всеки е стъкмист в този форум. Който иска да купува евтино ще пусне най-евтините цени от търгове, който иска да продава скъпо пък ще ни изкара най-високите цени постигнати на търгове. Както написа Имотко - Всеки вижда това, което иска да види smoking smiley
Re: Малко обективни данни за цените в София
06-04-2011 - 23:12:05
avatar
Quote
hunterA
И ако може едно предложение, не вярвам да е чак толкова трудно за осъществяване, все пак крайната цена при търговете е публична информация. Защо след като приключат търговете не записвате и реалната продажна цена на всеки един имот, така много по добре ще се знае реалната цена, а не само 80 имота за 2 години, който са меко казано недостатъчни за точна статистика ? Предполагам и тогава ако се потвърдят ниските цени, ще има много по-голямо търсене на такива имоти.

Ако не участва негов приятел или той самия (даже и тогава не е сигурно, освен ако не плащат те), за да разбере продажната цена струва 10-20 лева. Така че и това, което дава е ОК.

Изобщо не е задължително обявената максимална цена на търг в деня на проданта да е тази, на която става продажбата реално.
Re: Малко обективни данни за цените в София
07-04-2011 - 09:43:30
Quote
alex_bg
Всички се подиграват на стъкмистиката, ама всеки е стъкмист в този форум. Който иска да купува евтино ще пусне най-евтините цени от търгове, който иска да продава скъпо пък ще ни изкара най-високите цени постигнати на търгове. Както написа Имотко - Всеки вижда това, което иска да види smoking smiley
Грешно си ме разбрал. Аз не се подигравам за стъкмистика. Както писах имам приятел търсещ си апартамент, който се е насочил към търговете и вече е играл 6 пъти, на последния дори присъствах. Та и от там са ми тези наблюдения, ако съм подвел някой се извинявам, но това са фактите който знам. Иначе има един известен ЧСИ, който ги публикува продажните цени и това показва реалната сума на продажбите и са доста различни от показаните спрямо тези 80 имота цена.

Quote
dodo2
Ако не участва негов приятел или той самия (даже и тогава не е сигурно, освен ако не плащат те), за да разбере продажната цена струва 10-20 лева. Така че и това, което дава е ОК.

Изобщо не е задължително обявената максимална цена на търг в деня на проданта да е тази, на която става продажбата реално.
Е не знаех, че е платено това. Все пак търговете са публично достъпни и мисля трябваше след проданта да се показва какво е станало (то инак това от публично си става направо чисто шарлатанство). Инак както горе писах има един (може да има и др.) ЧСИ който си показва в сайта на каква цена са приключили търговете и за мен това е доста коректно и показва реалната цена.

P.S. както и да е, не защитавам никоя страна, това са ми наблюденията, това и коментирам.
Re: Малко обективни данни за цените в София
07-04-2011 - 11:02:44
avatar
Quote
hunterA
Quote
alex_bg
Всички се подиграват на стъкмистиката, ама всеки е стъкмист в този форум. Който иска да купува евтино ще пусне най-евтините цени от търгове, който иска да продава скъпо пък ще ни изкара най-високите цени постигнати на търгове. Както написа Имотко - Всеки вижда това, което иска да види smoking smiley
Грешно си ме разбрал. Аз не се подигравам за стъкмистика. Както писах имам приятел търсещ си апартамент, който се е насочил към търговете и вече е играл 6 пъти, на последния дори присъствах. Та и от там са ми тези наблюдения, ако съм подвел някой се извинявам, но това са фактите който знам. Иначе има един известен ЧСИ, който ги публикува продажните цени и това показва реалната сума на продажбите и са доста различни от показаните спрямо тези 80 имота цена.

Quote
dodo2
Ако не участва негов приятел или той самия (даже и тогава не е сигурно, освен ако не плащат те), за да разбере продажната цена струва 10-20 лева. Така че и това, което дава е ОК.

Изобщо не е задължително обявената максимална цена на търг в деня на проданта да е тази, на която става продажбата реално.
Е не знаех, че е платено това. Все пак търговете са публично достъпни и мисля трябваше след проданта да се показва какво е станало (то инак това от публично си става направо чисто шарлатанство). Инак както горе писах има един (може да има и др.) ЧСИ който си показва в сайта на каква цена са приключили търговете и за мен това е доста коректно и показва реалната цена.

P.S. както и да е, не защитавам никоя страна, това са ми наблюденията, това и коментирам.

Аз казвам 10-20, защото трябва да проверява няколко пъти в Агенцията по вписвания дали има вписване и като има да иде да вземе документа, в който да се види цената, което струва десетина лева.

Не всички дават цената, то аз в последния търг, в който лично участвах не знам цената, ти за външни казваш smiling smiley Тоя ЧСИ е абсолютен тъпир.
Re: Малко обективни данни за цените в София
07-04-2011 - 13:26:54
Quote
dodo2
Аз казвам 10-20, защото трябва да проверява няколко пъти в Агенцията по вписвания дали има вписване и като има да иде да вземе документа, в който да се види цената, което струва десетина лева.

Не всички дават цената, то аз в последния търг, в който лично участвах не знам цената, ти за външни казваш smiling smiley Тоя ЧСИ е абсолютен тъпир.
Чакай, не намесвай агенцията по вписванията. Няма как да не се представят данни от ЧСИ в съда за проданта (просто това ми звучи абсолютна глупост), а ако наистина е така, нямам думи. Все пак това е някакво продължение на изпълнителното дело и е малко вероятно да не е прозрачно. Това че ти не знаеш цена, значи че не си се заинтересувал, а не че няма такава информация.

Апък за това дали ЧСИ е "тъпир" не знам, ама определено прозрачноста си е по добре, отколкото да се прави нещо обвито в тайна.
Re: Малко обективни данни за цените в София
07-04-2011 - 13:30:17
avatar
Quote
hunterA
Quote
dodo2
Аз казвам 10-20, защото трябва да проверява няколко пъти в Агенцията по вписвания дали има вписване и като има да иде да вземе документа, в който да се види цената, което струва десетина лева.

Не всички дават цената, то аз в последния търг, в който лично участвах не знам цената, ти за външни казваш smiling smiley Тоя ЧСИ е абсолютен тъпир.
Чакай, не намесвай агенцията по вписванията. Няма как да не се представят данни от ЧСИ в съда за проданта (просто това ми звучи абсолютна глупост), а ако наистина е така, нямам думи. Все пак това е някакво продължение на изпълнителното дело и е малко вероятно да не е прозрачно. Това че ти не знаеш цена, значи че не си се заинтересувал, а не че няма такава информация.

Апък за това дали ЧСИ е "тъпир" не знам, ама определено прозрачноста си е по добре, отколкото да се прави нещо обвито в тайна.

Ами когато ЧСИ казва "няма да кажа" освен да му тресна един между очите не виждам друг начин. Заради това започнахме да си комуникираме писмено smiling smiley А ще си изтегля задатъка, чак когато видя вписана в Агенция по вписванията. Нито ипотеката е паднала, нито има продажба, нищо - срокове няма.
Re: Малко обективни данни за цените в София
07-04-2011 - 14:10:51
Голяма мъка с тия ЧСИ-та, а?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход