Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???

Публикувано от hunterA 
Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 19:40:26
Здравейте, много време се чудих дали да пиша дадената тема, но накрая реших да пиша.
Та преди няколко дена бъзиках един мой приятел, който от няколко месеца ходи по търгове за да си напазари на евтинийка жилище. Той ме покани да ходя днес с него на един търг, апартамента е стара тухла, 3-стаен в престижен квартал, но бил за доста ремонт, нямал и асансьор а бил на 4-ти етаж :}. Както ще да е, викам ще ходя да му нося късмет, пък да видя що е то т'ва търг. Ставам аз в 6 часа (толкова рано от много време не бях ставал :gsmiling smiley за да съм там около 8 да мога да пия едно кафе и да вземаме ключовете *angel*, и към 9 без нещо зачакваме под дъждеца. Както и да е идва съдийката и цяла тълпа (според мен над 30 човека) влизаме в една тесничка стаичка и се оказва, че има 22 оферти за това апартаментче. Оказва се че моя човек е предложил сравнително малко в сръвнение с другите (началната е 92000 лв.) и най високата оферта е за 118 хиляди лева (викам си ми за стара тристайка до румънското бива), обаче почва се с усно наддаване и се почва лека, по-лека та до крайната цена 154480 лв. за малко, старо, неремонтирано 3-стайно апартаментче дори и без асансьор (няма да коментирам желаните от мен спокойствие, зеленина и паркинг или гараж, защото там просто са много относително нещо). Викам си бе много бе това е 870 евро за апартамент на търг (чесно да си кажа мислех че повече от 500 евро не се продава там) и след като се прибирам в офиса се хващам и оглеждам обявите в района профилактично и се оказва, че има доста предлагани имоти идентични на апартамента на нормалния пазар за по-малко пари winking smiley. Питам моя човек, колко пъти е ходил на търгове и той казва, че е 6-ти търг в който участва и все имота си стигал около пазарната цена.

Та да си задам и въпроса, има ли наистина ТАКИВА евтини имоти или са повече изключение отколкото правило или не са нагласени (може и да са проблемни и за това да са на ниска цена) за да може да се рекламират "евтините" търгове? Може да споделите и вашите опити с търгове ?

P.S. само да спомена че не защитавам нито страната на ЧСИ или Брокери ? Интересно ми е истинската цена на имотите и при двете страни.
bah
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 20:06:05
avatar
Quote
hunterA
..........................
апартамента е стара тухла, 3-стаен в престижен квартал, но бил за доста ремонт, нямал и асансьор а бил на 4-ти етаж
............................
се оказва, че има 22 оферти за това апартаментче.
............................
(началната е 92000 лв.) и най високата оферта е за 118 хиляди лева (викам си ми за стара тристайка до румънското бива), обаче почва се с усно наддаване и се почва лека, по-лека та до крайната цена 154480 лв. за малко, старо, неремонтирано 3-стайно апартаментче
...........................
той казва, че е 6-ти търг в който участва и все имота си стигал около пазарната цена

Какво излиза, че купувачи има, и то не с някакви дребни суми.
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 20:07:42
Ти, пич, утрепа всички сривльовци с лопата. Валси, Додо и Грийна сигурно едва мърдат.
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 20:13:53
Ами това си е истината и ми беше чесно казано много трудно за осъзнаване и на мен. Бях с мнение че на такива търгове я има 1-2 купувачи и вземат на безценица имота и толкова. Е честно истината се оказа доста по различна, за това и споделих. А и си мислех, че хората с кеш са малко, оказа се голяма грешка и то за апартамент който след като се ремонтира ще излезе може би над 90-95 хиляди еврака.
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 20:23:02
Quote
Imotko
Ти, пич, утрепа всички сривльовци с лопата. Валси, Додо и Грийна сигурно едва мърдат.

Ти пък няма лошо. Щом за толкова се е продал, занчи толкова е струвал към днешна дата. Освен това е купен с пари кеш. Аз съм против само когато разни посерковци купуват с кредити, защото това изкривява пазара.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 20:43:50
avatar
Предполагам, че тоя е оня в Яворов, на ъгъла до Цариградско - шум, прах... и целодневно открит достъп до входа, заради зъболекарският кабинет във входа.
Определено не си заслужава дори и началната цена, какво пък да говорим за достигната - безумци!
Там, ако човек реши да взима нещо трябва да е поне 200-300 метра навътре в квартала.

Безумна цена са му взели, още повече че го имаше и на свободна продажба.
Комичното е, че на свободната продажба му искаха по-малко пари winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 20:51:29
avatar
Ами това какво би трябвало да значи? Че офертните цени са си напълно реални. Освен това сега имам колега който ще купува нов двустаен в "Обеля". Попитах го защо не купи от ЧСИ, защото са "по-евтини". Той каза, че е ходил на няколко търга, но винаги цената е достигала пазарната и освен това искат само кеш. Затова каза, ще си купя с кредит но ще знам, че имам мой дом, лично мой.
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 20:55:28
avatar
Кои и чии офертни цени?

Бе пуснат на търг за 4600 евро, имаше го и за директна продажба за 56000 евро (цена на 1-вият му търг). Същите в квартала ги обявяват тук с поне 20 нагоре. winking smiley Така че, от оферта до оферта, разлика бол - едни са все едно мислени от лунатици при пълнолуние, а други те карат да се замислиш winking smiley

Не спирам никой да купува, това си е въпрос на лична преценка, възможност и най-вече Необходимост.
Друг е въпросът какво излиза в продажба и дали някога би се продало на днешната си цена.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 21:10:27
avatar
Предполагам тези офертни цени, които след като бъдат обявени, НИ се продава след няколко месеца. За другите си прав, че има космически офертни цени, които стоят вече по 2 години. Аз имам такива примери. Едно малко магазинче до женския пазар през 2008-ма се продаваше за 50 хилки в евро, сега е паднал до 30 и пак не може да се продаде. Аз съм го гледал и продавачката ми каза, че то няма санитарен възел, което ми беше достатъчно да го пренебрегна, но все още го виждам в офертите!
Re: Истината за търговете и истина ли е ниската цена ???
29-03-2011 - 21:16:28
Да апартамента е почти там, само че е в Гео Милев. Между външно и румънското посолство, някъде до спирките на тролейте на Цариградско (абе не съм на 100% сигурен, ама утре ще питам кой е блока, че и на мене ми стана интересно).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход