Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само кеш

Публикувано от bah 
bah
Само кеш
23-03-2011 - 08:35:16
avatar
Попадам на няколко оферти за продажба в които има изрично условие:
Продава се само с пари кеш, без ипотечен кредит.
Продавачи са както физически лица, така и строители.
Защо е така?
Re: Само кеш
23-03-2011 - 09:08:27
Такава обява преведена на нормален език означава: "На зор съм, спешно ми трябват пари кеш!"
А за купувачите означава: "С такъв дето е на зор мога да постигна 149 евро/м2, което си е реалната цена"
Re: Само кеш
23-03-2011 - 09:47:23
Преди седмица пуснах обява в имоти.бг че търся апартамент в центъра на Плевен в прилично състояние 65-80кв.м. като мога да платя кеш на цена 250е. кв.м. чиста жил. площ (около 200е. по нот. акт). Часове по-късно получих първото съобщение на мейла от жена която ме покани на оглед. Последваха още три обаждания по телефона с въпроса имам ли наистина парите кеш и евентуално ако желая да огледам апартаментите. Всичките се оказаха старо строителство от соца, естествено за ремонт но в стабилни сгради в центъра. Ще се въздържа от покупка засега, защото започвам да разбирам, че смятаното за невъзможно се случва. Освен това май трябва да търся не апартамент а бункер с радиационна защита като гледам какво става!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-23 10:08 от paio.
Re: Само кеш
23-03-2011 - 10:40:03
Quote
bah
Попадам на няколко оферти за продажба в които има изрично условие:
Продава се само с пари кеш, без ипотечен кредит.
Продавачи са както физически лица, така и строители.
Защо е така?

Първо: Така ще изповядат на данъчна оценка.
Второ: Ще стане по-бързо.
Трето, най-важното: Сделката няма да зависи от никой друг, освен от купувача и продавача. Ще стане по-сигурно, няма да си късат нервите с тъпите банки, няма дай това, дай оново, дай за СПИН, дай васерман и прочие банкови простотии, няма да има чакай сега три месеца, няма да има "Ама банката не ми даде кредит, връщай капарото".
bah
Re: Само кеш
23-03-2011 - 11:29:26
avatar
Quote
Imotko
Сделката няма да зависи от никой друг, освен от купувача и продавача. Ще стане по-сигурно, няма да си късат нервите с тъпите банки, няма дай това, дай оново, дай за СПИН, дай васерман и прочие банкови простотии, няма да има чакай сега три месеца, няма да има "Ама банката не ми даде кредит, връщай капарото".

Според мен търсенето на кешова сделка е "отпадането" на представяне на удостоверение по чл.87.
Re: Само кеш
23-03-2011 - 11:57:17
Quote
bah
Quote
Imotko
Сделката няма да зависи от никой друг, освен от купувача и продавача. Ще стане по-сигурно, няма да си късат нервите с тъпите банки, няма дай това, дай оново, дай за СПИН, дай васерман и прочие банкови простотии, няма да има чакай сега три месеца, няма да има "Ама банката не ми даде кредит, връщай капарото".

Според мен търсенето на кешова сделка е "отпадането" на представяне на удостоверение по чл.87.

Не всяка банка иска това удостоверение от продавача. Никоя няма право да го иска, но някои банки просто прекаляват. Например от ДСК искат от двамата съпрузи поотделно удостоверение от службата по вписванията за регистриран режим на съпружеска имуществена общност. Аз не знам да има случай единия съпруг да е в един режим на съпружеска имуществена общност, а другия в друг. Ако някой знае такъв прецедент да го сподели.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Само кеш
23-03-2011 - 13:10:30
Quote
bah
Quote
Imotko
Сделката няма да зависи от никой друг, освен от купувача и продавача. Ще стане по-сигурно, няма да си късат нервите с тъпите банки, няма дай това, дай оново, дай за СПИН, дай васерман и прочие банкови простотии, няма да има чакай сега три месеца, няма да има "Ама банката не ми даде кредит, връщай капарото".

Според мен търсенето на кешова сделка е "отпадането" на представяне на удостоверение по чл.87.

Много го задълбаваш, айде стига безсмислени теми.
Re: Само кеш
23-03-2011 - 15:15:04
Аз пък вече на няколко пъти попадам на обяви искащи кеш плащане, но си пише че апартамента си е ипотекиран. Та тези апартаменти явно са на път към ЧСИ и човека се опитва да се спаси преди да е дошъл съдията да описва, а и тека да вземе повече кинти за изплащане на кредита.
Re: Само кеш
23-03-2011 - 16:07:11
avatar
Има го и този момент, въпреки че няма логика в това, по какъв начин точно продавачът ще получи парите си.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Само кеш
23-03-2011 - 16:18:00
В нормална ситуация,за ПРОДАВАЧА няма никаква разлика от къде КУПУВАЧЪТ е взел парите.Има едно забавяне във времето,дето е свързано с ипотечните....ама забавяне,забавяне...колко да е...някоя и друга седмица максимум.
Така,че...зад тия кешаджийски истории...вероятно се крие нещо не наред с имота.Друга смислена причина не виждам.При сделка за 40-50 хил евро...седмица плюс минус не е чак такъв проблем,ако и при двете страни са наред нещата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход