Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шести търг, шести спад

Публикувано от valsodar 
Шести търг, шести спад
08-03-2011 - 23:28:01
avatar
Как е колеги. следите ли как се развива вторичният пазар на НИ у нас?
Виждам, че някои имоти от 400 000 лв са паднали почти на 150 000 лв и пак няма желаещи да ги купят?
Що така?
Че то метъра им отдавна е под себестойност, гони вече 800 лв квадрата - говорим за уж престижни квартали като Белите брези и Изток?
Нещо, май са избягали хората с парите от пазара, а?

И останаха само мокрите мечти на продавачите и по една студена вода за банките давали кредити за щяло и нещяло?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 00:01:43
Къде бе, рожбо, ги четеш тия работи?
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 00:04:42
avatar
Който търси намира - няма да ти отварям очите, я?
Има си публични продажби, човек си отваря и чете.

Апропо, търговете се обявяват само като първи и втори , нищо че може да са пети и шести подред. За да се хване точно кой поред е, трябва да се четат и старите обявления и там се вижда с колко се е набълбучил имотикаря и с колко банката му winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-09 08:25 от Тинки Уинки.
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 00:43:44
avatar
Той Ада е 9 кръга, досега са минали само 6 имат още да минават! После идва чистилището, ще ги изчистят ще ги изтупат като брашняни чували и айде със здраве кой то където е.
И представяш ли си колко кожени мартеници са му накичили на балботикаря? Ох каква е мъка ама нема кой да я разбере.

Продажба на загуба да се счита като печалба към днешна дата.

Ни копува ни продава
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 00:51:39
avatar
А бе, че не е приятно - не е приятно.
Но, забелязъл съм ( дори и на собствен гръб ) че от всички човешки грехове Бог наказва най-строго Алчноста и Глупоста.
А когато и двете са в комплект, ръка за ръка - е тогава вече настава истинската трагедия.

Мнозина позволиха на пороците си да заглушат гласът на разума, вече е късно да ги окайваме - дошло е време да си платят за избора.
Никой никому не гарантира лек живот, животът е такъв, какъвто сам човек си го направи. Ако се учи от грешките си е добре, но ако се учи от по-умните преди него - още по-добре. А че умни е имало, дето това де ся ни се случва са го описали прекрасно и са го предвидили отдавна - спор няма. Въпросът е аджеба, след като се знаеше още през 2002-ра накъде са тръгнали нещата ( кой чел в.Капитал с декемврийската му статия от тогава - чел! ) , защо аджеба уж умен народ така здраво се набълбука с тая телевизионна психоза масова?

Жал ми е за човечеца де ще му купя имота, но май ръка ще трябва да ми целува ако му го купя сега и не се откажа, че по-малко ще има да доплаща на банката. Чудя му се на акъла, но следвам си своя.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 00:51:42
avatar
Ситуацията с ЧСИ е знак, но чак да се обобщава не трябва. Имотите там са като мандарините, които били боядисани - и хората вече ги е страх да купуват мандарини. Всъщност може нищо да им няма, ама страх си е. Но може пък да има защо winking smiley
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 00:58:20
avatar
Quote
valsodar
защо аджеба уж умен народ така здраво се набълбука с тая телевизионна психоза масова?

Заради високата инфлация и разпространеното "инфлацията ще изяде задължението". Това съм го чувал и от завършили УНСС. Ама като се видя, че 15% инфлация не може да има 10 поредни години и увяхнаха цветята... Нито че има нещо общо между инфлация и индексиране на заплати и пенсии.

Също май никой не се стараеше да сметне каква цена се получава за квадратен метър, но заедно с лихвите. Защото ако бе правено и се види числото 4000 евро/м2, повече хора щяха да се замислят - не е ли безумие.
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 00:58:40
avatar
Додо, прав си че има все още доста неясноти спъващи пазара и една от спънките е "въвеждане във владение".
Наредбите касаещи сътрудничеството на МВР с ЧСИ обхващат само административно принудителните мерки - демек - забрани за напускане на страната. По отношение на ДСИ са доста ясно регламентирани нещата и там няма хъм-мън, но виж при ЧСИ са умишлено изтървани. Няма да ти казвам чие лоби обслужва този нормативен пропуск.

Инак, в Гражданско Процесуалният Кодекс са си доста точно формулирани нещата, не е кой знае колко голям ферман, за час се изчита, за още няколко почва да ти присветва каква точно е идеята.

И там има заложена бомба и то е в часта за ДоброСъвестният Пазител. Сещаш се кой е нали?
Защо ли водещите американски банки никога не са се възползвали от тази свежа законотворческа идея, а?
Защото тяхната работа е на първо място да продават, защото инак фалират. И пак до разликата в законите си опират нещата, но стига толкова в тая посока, че пак отече встрани темата.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 01:32:39
avatar
Какви двеста, какви триста хиляди бе хора кой го интересува подобни глупости. Пазара кипи с пълна сила и толкова добре не е било никога през последните три години. Апартаментите, които касаят 80% от българското население са на максимално ниски цени и сделки има много. Ние едва смогваме да обслужваме всички, а вие си следете някакви търгове за по триста хиляди ама на кой му дреме незнам...лично мен подобни глупости слабо ме вълнуват. Седми спад, осми спад...бла-бла-бла...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 01:52:13
avatar
Ами, след като не те интересува темата, защо тръгна и ти да се разписваш в нея не разбрах?
Имаш сделки - ми, честито! Все така да ти върви през цялата година! winking smiley

Мен ме касае, защото става въпрос за многостайни апартаменти с площ над 150м2, в тази посока са ми интересите към пазара в София - тях основно следя.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход