Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЗП

Публикувано от bah 
bah
РЗП
31-01-2011 - 21:50:17
avatar
"Застроена площ" е площта, ограничена от външните очертания на ограждащите стени на първия надземен етаж или на полуподземния етаж, включително площта на проветрителните шахти и проходите в тези очертания. В застроената площ на приземно ниво не се включват тераси, външни стълби и стълбищни площадки, рампи, гаражи и други елементи с височина до 1,2 м от средното ниво на прилежащия терен.

"Разгъната застроена площ" е сборът от застроените площи на всички етажи на основното и допълващото застрояване на и над терена. В разгънатата застроена площ се включват и застроените площи в подпокривното пространство на сградите, когато са предвидени за жилища, ателиета и кабинети. В застроената площ на надземните етажи се включва цялата площ на балконите, лоджиите и терасите.


Нека да спрат свободните интерпретации по тема ЗП и РЗП.
Чиста жилищна площ, както и "светла площ" са измислици.
Така най-точно, се определя цената на кв.м.
Re: РЗП
31-01-2011 - 21:55:50
avatar
При старите панелки и ЕПК , кое е ЗП и кое РЗП?
bah
Re: РЗП
31-01-2011 - 22:00:30
avatar
При апартаменти на едно ниво за РЗП не може да се говори.
РЗП има при мезонетите (и тризонетите), .......... чакам да прочета и за четиризонет.
Re: РЗП
31-01-2011 - 22:02:07
avatar
Quote
bah
При апартаменти на едно ниво за РЗП не може да се говори.
РЗП има при мезонетите (и тризонетите), .......... чакам да прочета и за четиризонет.
.................
Нима искаш да кажеш, че при панелките и ЕПК няма мезонети????? Аз още докато бях на 16 видях такива!!!
Re: РЗП
31-01-2011 - 22:04:48
"Светла площ" му викат без стените. Което си е пълна простотия.
"Чиста" обикновена казват на това, което по ЗУТ е "застроена площ" - по нотариален акт или по арх. проект, без общите части.
bah
Re: РЗП
31-01-2011 - 22:14:30
avatar
Quote
Imotko
"Чиста" обикновена казват на това, което по ЗУТ е "застроена площ" - по нотариален акт или по арх. проект, без общите части.
Цените на кв.м. трябва да се изчисляват точно към застроената площ.
Общи части и мази - аут, но терасите и зидове (някои с 1/2) влизат.
Re: РЗП
31-01-2011 - 22:21:17
Е то зависи.По принцип си ги има данните за РЗП на сградата.На нашата съм ги гледал...получаваха се някакви декари РЗП на 8-етажен блок.

За готов апартамент е лесно.
Ама за къща...явно не си се занимавал и не знаеш...Нормативното РЗП (по горе даденото определение) е едно.Архитектурното е друго,инженерното (конструктивно) РЗП-трето.Разликите стигат до към 30%.
Re: РЗП
31-01-2011 - 22:33:20
Абе въпреки че не са ми любимци, блъокерите са прави от една страна, че как и да го смяташ цената си е една. Важното е обаче мерките да са унифицарани точно, човек да направи сравнение м/у два имота например. Това раздуване на квадратури или стаи просто дразни излишно.

Например 3 стаен - 47 квадрата, гарсониера ??? ето смех *pardon*

Белите хора са го измислили, обявяват се брой спални. Кухня/хол/трапезария, къде заедно къде отделно се подразбира.

После що хората ходят с рулетка spinning smiley sticking its tongue out
Re: РЗП
31-01-2011 - 23:20:05
Бах е прав, всички трябва да работят със застроена площ, като при по-големите тераси това да се указва изрично.
Общите части служат за две неща: първо, да свалят психологическата граница на цена за кв.м. /друго си е 750е/кв.м. с общи части, друго е 1000/ и второ, за измама на клиентите и обезщетените, например при видния строител Б.......в има малки жилищни блокчета с по 25% общи части, което за жилищен блок е невъзможно.
Re: РЗП
01-02-2011 - 11:37:31
Хех, ето че и от НСИ не включват площ на тавани, мазета, стълби и ОБЩИ ЧАСТИ, а пък БРОЙ СТАИ е брой БЕЗ сервизни помещения и кухня.

ЧЕТЕТЕ БЛЪОКИТАА:} . Да не вземете да си декларирате СТОТИЦИТЕ КВАДРАТИ ТАКИВА :}

Щото на мен ми излизат според инструкциите 95 квадрата, а по блъокерски сметки над 180 кв, ебало си е мамата ама аз си сметам 180 х 1000 евро и съм милионер във филипински песос, ураааааааааааа :loveu:

чудно ми е на новите топ-лок гарсониери като не сметаш кухнята, и като не можеш да включиш спалнята щот е под 4 кв *angel* ко декларираш ?


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход