Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да подсетим хазяите?

Публикувано от Huba-Buba 
как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 15:56:13
Преди време се дискутираше дали наемите ще последват продажните цени и ще отлетят трайно на юг.
Днес когато този спор е напълно безсмислен, защото няма смисъл да се спори за факти е добре да се дадат идеи как да се подсетят хазяите да намалят наема.
До момента всяка година те казват - наема трябва да се вдигне защото има инфлация и наемите на другите имоти са се били вдигнали. Разбира се те са имали основание за това но сега ситуацията е точно обратната.
Въпроса не е дали наема е висок или не или пък дали може да се плаща или не - защото ако не е възможен изхода е ясен.
Въпроса е - как да подходим за да постигнем желаното и пазарно намаление без ни се налага да се местим в сходен имот на по-ниска цена или в по-добър (местоположение, обзавеждане и квадратура) на същата цена?
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 16:11:49
Не е възможно да се преместиш на сходно място за по-малко пари, освен ако по принцип не си плащал доста висок наем.
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 16:18:26
в голяма грешка си
точно защото видях наеми на сходни имоти с 30% по-нисък наем и имоти с 20% по-голяма квадратура на същата цена поставих въпроса.

въпроса според мен е супер актуален защото от една страна не съм съгласен да купувам продукт на по-висока цена от пазарната а от друга преместването обикновено е свързано с времезагуба.
а ноставянето на въпроса ребром води винаги до разрушаване на доверието - наемател-наемодател и съответно до месе-два пак ще се наложи преместване.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-14 16:19 от Huba-Buba.
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 16:19:08
avatar
Инфлация все още има, така че имате база за спор smiling smiley А и наемодателят сигурно добре знае, че да си местиш вещите не е най-приятното нещо. Ти пък знаеш, че ако се махнеш, той ще загуби няколко месечни наема докато намери друг. Интересно ще е.
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 16:21:26
инфлацията я има про тока и парното
иначе може да се каже, че е символична и вече даже се влиза в дефлация (справки имотния пазар)
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 16:52:57
Изобщо е съм в грешка - най-вероятно си се изхвърлил преди време и сега си мислиш, че има по-изгодни предложения. Ако толкова ти е кеф - кажи на хазяите, че ще се местиш след два-три месеца, защото ти е скъпо и си намерил нещо по-евтино и виж дали ще ти намалят наема.
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 17:36:09
avatar
Няма да го намалят. Заблудени са, че като се изнесеш, ще си намерят други балъци. Квартирантите срещу нашия апартамент си намериха по-евтино жилище и то след ремонт. Два месеца този апартамент стои празен, а и да се намерят хора на тази цена, не се знае какви са. С предишните не сме имали проблеми - тихи и спокойни работещи хора. Не се знае какви ще дойдат. Но жената, дето го дава под наем, не иска да сваля наема. Въпросът е - кой губи?! Тя - че няма наематели и че не се знае на какви хора ще попадне, или те - че са на по-малък наем в отремонтирано жилище?

Жалко, бяха симпатични млади хора и се бяхме сприятелили. Ама нали знаете - прост народ - слаба държава.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-14 17:38 от дидо.
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 17:44:22
Хуба-Буба,
Този по-голям с 30% и с по-малък с 20% наем имот на обява ли го видя или си ходил на реален оглед?
Защото описанието на едно жилище под наем далеч не се изчерпва с крадратурата и наема му winking smiley
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 17:53:51
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Изобщо е съм в грешка - най-вероятно си се
> изхвърлил преди време и сега си мислиш, че има
> по-изгодни предложения. Ако толкова ти е кеф -
> кажи на хазяите, че ще се местиш след два-три
> месеца, защото ти е скъпо и си намерил нещо
> по-евтино и виж дали ще ти намалят наема.


не, в грешка си
всеки месец следя как вървят наемите и до преди 2-3 месеца наемите бяха такива каквито плащам в момента, но от 2-3 седмици започнаха да излизат все повече обяви на упоменатите от мен нива.

въпроса ми не е - да сменя квартирата или не а за подхода спрямо хазяите така, че хем да си остана на същото място хем да плащам адещватна пазарна цена а не завишена!
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 17:56:25
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Хуба-Буба,
> Този по-голям с 30% и с по-малък с 20% наем имот
> на обява ли го видя или си ходил на реален оглед?
> Защото описанието на едно жилище под наем далеч не
> се изчерпва с крадратурата и наема му



еми имат снимки пише улицата - това мисля е достатъчно.
защо да губя времето на брокерите а и моето да ходя на огледи като не съм решил да се местя.
но може би и това ще стане ако до 2-3 месеца няма корекция в наема а на пазара излезнат още по-добри оферти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход