Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хайде пак...

Публикувано от iciltd 
Хайде пак...
25-11-2010 - 15:47:12
"Високи лихви по заеми спъвали продажбите"

[www.imoti.net]

Поредния опит да се посочват причини за "умрелия пазар" на НИ не "в собствения двор", а ... някъде другаде!
По цялата верига: от цената на строителния терен, до обзавеждането на готовия имот - всеки иска да спечели колкото се може повече, само че, "крайния" клиент, просто "остава без въздух", за да си позволи "крайния" продукт!
Пазарът на НИ обективно лимитира крайната цена и всички "по веригата", искат или не, трябва да се съобразят с този факт...да приемат истината, че "реалния" купувач не може да си позволи това, което му се предлага.
Изходът е комплексен: просто всички участници трябва "да се свият" във възможния ценови диапазон, както като крайна цена, така и като цена "по веригата"!
Опитите, да се хвърля отговорността само върху част от "играчите" (в случая - кредиторите) са смехотворни...
Тези опити приличат на детска игра-залъгалка: виждате ли колко сме добри, но тези, другите ни пречат!

*black eye*
Анонимен потребител
Re: Хайде пак...
26-11-2010 - 08:24:28
Ми то това Хампарцумян отдавна го приказва.
Банките реално са с най-ниската надценка, ама все тях обвиняват.
Re: Хайде пак...
26-11-2010 - 08:27:47
Quote
Тинки Уинки
Ми то това Хампарцумян отдавна го приказва.
Банките реално са с най-ниската надценка, ама все тях обвиняват.

Прав си. Банковият кредит окъпява имотите едва два пъти.
Анонимен потребител
Re: Хайде пак...
26-11-2010 - 08:32:55
Банките са на под 10% ГПР.
Вземи кредита за една година и ще платиш горе долу 5% отгоре.

Като го вземаш за 30 години колко очакваш?

Айде вземи си купи кухнята за 20 години изплащане да видим колко ще платиш.
Re: Хайде пак...
26-11-2010 - 09:45:32
Кризата ще ограмоти кухите архитекти строители инвеститори брокери и банкери.Разправям аз на един архитект че 90000 евро са много за един курник с три стаи и баня а той ми пее ми батко архитекта е водещата фигура сложил съм хубави фасади скъпи плочки гранитогреси въобще лукс.Обаче аз продължавам а бе пич ти помислил си кой ще купува?Ти като завърши ВИАС и се ожени и реше да останеш в София как си купи апартамент?Имаше ли пари?Теглихте ли кредит родителите ви теглиха ли кредити?Плащахте ли 10 години три кредита?И колко ви струваше жилището?Оказа ли се после малко като се роди второто дете?Та питах аз и получавах отговори от рода на не може голтаци в София, хората са пълни с пари щото кафетата и моловете били пълни,чужденците купували,българите в чужбина се избивали за апартаменти в София.Та въпросния архитект построи една сграда без да продаде всичко в нея и започна планове за втора.Започнаха почивки в чужбина но дойде кризата банките хлопнаха кепенците и проекта пропадна а почти беше продаден на зелено с надеждата че новодомците ще изтеглят кредит.И продължавахме да си говорим с архитекта.Той вика имам три офиса за продаване дават ми по 60000евро и кредит имам.Аз му думам продавай сега в началото на 2009г а той как бе аз им искам по 120000 а те ми дават наполовина.Аз обаче упорит продължавам абе идиот продавай щото догодина дори няма да те питат никой няма да купува а той ми се смее.Да ама в един ден банката почука на вратата и попита има ли някой тук.Кво става с кредита кога ще донесеш вноската?Архитекта се уплаши сериозно и си продаде апартамента който беше купиш с помощта на родата за да си погасява кредита.Междувременно се премести в по голям апартамент построил за себе си в новата сграда.Обявил е трите офиса за колкото дадат но никой не се обажда телефона е умрял и не звъни.Викам аз ами ти дори и офисите да продадеш пак не можеш да се оправиш с кредита как ще я караме?А той ми вика ти си гении що не те послушах?Е не съм такъв просто съм любознателен разсъдлив и търпелив.Знам английски четох доста имотни форуми в САЩ а там просто разказваха развоя на мача. Човека е унил дори колата си продаде жал ми е.Приятели сме добър човек е мисля да му помогна.Но ще трябва да ипотекира жилището си и две къщи в провинцията.Знам че тези имоти не струват колкото му е кредита но мисля да помогна.Не съм му казвал щото още умувам.Какво да направя?Той вече е разбрал че водещата фигура в целия процес са купувачите.Разбрал е кой са купувачите колко пари имат и какво търсят.Проумя че ако ги нямаше Медичите нямаше да има Микеланджело.Ако не е имало богати и Леонардо е мираж.Трябва да има кой да оцени и плати за труда ти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-26 09:49 от batko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход