Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Довършване на бартер ?

Публикувано от paio 
Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 10:17:57
Бонд , дограма , камък, външна изолация срещу имот в сградата - знае ли някой как става юридически за да няма издънка с прехвърлянето? Акт 14 нужен ли е при плащане кеш?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-10 11:01 от paio.
Re: Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 10:39:58
Ако няма някакъв счетоводен проблем, направете подробен договор за бартера и след договора направете нотариален акт за прехвърляне на право на собственост /право на строеж, ако няма заверен "груб строеж"/ срещу задълженията на този, дето ще прави довършителните работи, и за подробности препращате към договора. Не оставяй да ти прехвърлят имота след довъшването.
Re: Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 11:00:06
Благодаря Имотко! Аз ще правя довършителните СМР. Схемата която съм намислил е следната: бартера се остойностява на 750е.кв.м. към инвеститора. Реално продавам на друго лице на 550е. колкото ми се връзва с данъците и печалбата. Оказа се ,че намерих купувач веднага. Искам така да направя,че и аз и купувача да сме гарантирани срещу измама от страна на инвеститора. Иначе като схема работи и мисля , че ще стане хит в тия времена. Ако има слаб момент на кой етап и при кой документ да внимавам?
Re: Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 12:00:44
За това има има една крадлива пасмина, наречена адвокати. Плащаш си и ако случиш на добър сделката става. Иначе тук акъл всеки може да даде, но колкото е по-без пари в началото, толкова е по-скъпо накрая.

Какъв бартер ще остойностяваш? Бартер е да смениш 20 торби тор за два камиона домати. Тук имаш един обект завършен/незавършен на кота Било в който искаш да добиеш собственост, срещу строителство. Има няколко варианта, но за всеки трябва да има нещо конкретно, първо - има ли заверена кота Било /груб строеж/ или не, защото разликата води до различен вид договори. След вида на договора са конкретните неща, какво квадратура ще правиш и какво искаш да вземеш. Ако е един апартамент е едно, ако са три друго. Напр. 1000 м2, 12 апартамента, довършителни работи за 150 хил.Е, срещу които искаш да вземеш 3 апартамента с площ 250 м2. Това е базата и оттук мислиш как да си защитиш инвестицията, което и ще определи договорът, който ще подпишеш. Но както вече казах за това се плаща, за да не станат грешки, защото в петък възбраних един апартамент, който длъжникът продал побезплатни съвети на майка си. Ако не го беше продал въобще нямаше да мога да му го искам като несеквестируем, но безплатната работа е така. Реши първо какво искаш и отиди при някой да ти направи договора, за 250-300 лв.ще си по-спокоен.
Re: Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 12:41:56
Благодаря и на теб Иванов! Прав си. По-добре с пари в началото отколкото изгаряне накрая. Сделката е : извършвам СМР за 90000е. (дограма , изолация) Получавам апартамент за 70000е. и доплащане от инвеститора 20000е . Без кота било може ли да бъде продаден веднага?
Re: Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 12:54:09
Аз не разбирам много какво искаш да направиш и как ще ти излезнат сметките. Без кота било може да се продаде с предварителен договор или да се продаде правото на строеж, или да се отстъпи правото на строеж срещу СМР, но трябва да се види конкретно, а не по принцип.
Re: Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 13:40:42
Quote
др. Иванов
Аз не разбирам много какво искаш да направиш и как ще ти излезнат сметките. Без кота било може да се продаде с предварителен договор или да се продаде правото на строеж, или да се отстъпи правото на строеж срещу СМР, но трябва да се види конкретно, а не по принцип.
При бартера цената в КСС е завишена (балонирана) което е нормално за този вид сделка.В това е смисъла - продавам бързо на по-ниската (реална) цена на СМР-та и така дофинансирам самите СМР.Явно предварит. договор нотариално заверен и фактура върши работа.
Re: Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 13:48:45
Иди при адвокат да ти напише проект за договор.Не е сложно,но е специфично.Ако ти върши работа в София,пиши на лични да ти пратя адреса на една кантора,с която често работя договори и се занимват доста с моти.Трябва да се проучат нещата около сградата как са по документи.
Re: Довършване на бартер ?
10-10-2010 - 17:39:16
Най-голяма сигурност дава нотариалния акт, независимо дали на груб строеж или на право на строеж. За другото си трябва адвокат, но не му давай да се олива с глупости.
Re: Довършване на бартер ? Новия хит!
13-10-2010 - 23:20:10
Quote
paio
Бонд , дограма , камък, външна изолация срещу имот в сградата - знае ли някой как става юридически за да няма издънка с прехвърлянето? Акт 14 нужен ли е при плащане кеш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход