Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за търгове на КУПУВАЧИ

Публикувано от palamud 
Време е за търгове на КУПУВАЧИ
26-06-2010 - 12:30:08
avatar
Основния въпрос винаги е бил: Кога бих дал пари на брокер заслужено?

Днес открих отговора:

Ако брокера успее да организира търг при който продавачите предлагат все по ниски цени за тип имот който търся.
Естествено купувача може да не избере най-ниската цена.

В момента вече има частни "търгове" по принцип това са аукциони (почва се от ниска цена и се търси по-висока) за имоти с необслужвани задълажения.

Време е за истинските търгове за КУПУВАЧИ.

За всички е ясно че продавачи много - купувачи няма.

Преди Две години беше обратното - брокерите с удоволствие спретваха мини аукциони за апартамент, който се продава.

Ще им трябва време на брокерската гилдия да го разбере, но който го направи първи ще се спаси от глада smiling smiley
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
26-06-2010 - 13:43:19
Паламуд, да не си настинал нещо от снощи. Или искаш да ти се организира търг за боксониери-общежития в Люлин, за който търг с радост би платил на брокера 70 лева. Щото не можеш да си намериш боксониера сам.
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
26-06-2010 - 16:56:35
Това за което говориш се нарича Холандски търг и е сътворен покрай кризата с "лалетата" /до колкото знам/, малко нелогично е при падащ пазар да се очаква от хората да наддават smiling smiley
С оглед на моментната ситуация на пазара е много подходящ метод, но за съжаление е непознат на аудиторията.
Тези дни се занимаваме с организацията на един търг и беше голяма дилема дали да не го направим на принципа за който говориш, но се отказахме заради слабата познаваемост.
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
26-06-2010 - 20:49:40
avatar
Жоре Знам много добре какво е холандски търг smiling smiley
Аз имам предвид следното:

Появява се купувач при брокера:
Брокера му казава - сключваме договор за комисион от 500 Е
аз се обаждам на всички продавачи (собственици) и ги питам колко е най-ниската им цена.
събираме всички предложения и вадим само най-ниските. Гледаме само тях и ако може брокера помага още за сваляне на цената.
В случая комисионна е фиксирана сума и брокера няма интерес от висока цена, а само от сделка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-26 20:52 от palamud.
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
26-06-2010 - 21:03:29
Quote

Време е за търгове на КУПУВАЧИ


Уау - вече ще продават купувачи?
На търгове?
Бре!
:]
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
26-06-2010 - 21:10:31
avatar
До тук само шеги и закачки.
В развитите икономики си правят аукциончета, дори когато се местят, за да разкарат излишната покъщнина smiling smiley
нищо срамно няма - сухата пара е важна - колкото толкова smiling smiley

Ще взема да посъветвам клиентите да си правят и търгове за имотни брокери.

естествено търга не включва само цената smiling smiley

В интернет не е толкова сложно да се организира търгче. Пък и който има пари за имот, се предполага че има и компУтУр.
Тези с ипотеките не ги броим smiling smiley

ай на здраве, че почва мача!
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
26-06-2010 - 21:32:05
Това, дето си го описал, не е търг.
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
27-06-2010 - 10:52:57
Quote
palamud
Жоре Знам много добре какво е холандски търг smiling smiley
Аз имам предвид следното:

Появява се купувач при брокера:
Брокера му казава - сключваме договор за комисион от 500 Е
аз се обаждам на всички продавачи (собственици) и ги питам колко е най-ниската им цена.
събираме всички предложения и вадим само най-ниските. Гледаме само тях и ако може брокера помага още за сваляне на цената.
В случая комисионна е фиксирана сума и брокера няма интерес от висока цена, а само от сделка.

Разбрах,
няколко уточняващи въпроса smiling smiley
Мислиш ли, че за 500Е ще се получи - ще е способен да свърши качествено работа за тази сума?
Казваш аз се обаждам - в примера брокера или клиента си?
Брокера в примера вади ли и оферти на продавачи оставили при него имоти за продажба срещу възнаграждение, и ако да можеш ли да си сигурен, че ще направи максимума за купувача - все пак и ответната страна му заплаща - получава се лек конфликт на интереси!?


Поздрави
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
28-06-2010 - 09:45:17
avatar
Quote
Imotko
Това, дето си го описал, не е търг.

Имотко за тебе знаем, че на черното казваш бяло.
За другите участници във форума уточнявам какво се учи в основи на правото:
Търг имаме когато печели този с най-носка цена
Аукцион, когато печели този с най-висока.

Какво си съчиняват в пресата е съвсем друг въпрос smiling smiley
Re: Време е за търгове на КУПУВАЧИ
28-06-2010 - 11:54:25
Докато купувачите дават определена сума пари и е ясно, че 36000 е повече от 35500, то всеки апартамент е различен и индивидуално определен. Апартаментът Х за 35000 може да си заслужава повече, отколкото апартаментът У за 34000.
Като се търси по зададени някакви критерии много трудно може да се случи да им отговарят 5 апартамента и продавачите да почнат да се състезават за купувач. Може да се намерят най-много два и да се направи и на двете места предложение и който пръв приеме предложената цена си продава имота. Но ако предложенията са неприлични, не се приемат и на двете места.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-28 11:55 от dragula.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход