Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нови ли са брокерските комисионни ?

Публикувано от sobstvenik 31 
нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 18:09:05
avatar
Накратко: Продавам малък офис/магазин в краен квартал. Обявих цена от 15000 евро. С мен се свърза брокер от известна агенция, който
ми заяви, че ако искам да работя с тях - комисионната им е 1000 евро. Аз съм склонен на малък коментар, но все си мислех, че брокерската комисионна преди беше около 2,5%. Инфото ми е отпреди 7-8 години. в момента ми искат около 6-7%. Моля дайте съвет.
tot
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 18:23:36
пускай си обекта в сайтовете за обяви и във вестниците, има и сайтове за имоти без посредници. За какъв чеп ти е тоя брокер не мога да разбера.....
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 18:46:42
Quote
tot
пускай си обекта в сайтовете за обяви и във вестниците, има и сайтове за имоти без посредници. За какъв чеп ти е тоя брокер не мога да разбера.....

как за какъв ? за 1000 евро
тои си е написал човека
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 18:46:52
За какво ти е тоя брокер ?
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 19:11:33
Ако все още искаш да се занимаваш с тая агенция - предложи им 2-3%, пък ако искат.
Но най-добре си рекламирай сам.
Някой хора явно още живеят 2 години назад...
tot
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 19:12:39
Аз съм навит за петстин евро да ти пусна обявата в 5 сайта, да закарам някой и друг кандидат на оглед( така или иначе ще ми плащат клиентите и по 5 лева такса затова, че съм се разкарал :]).
Ето виждаш ли каква хубава оферта ти предлагам *beer*
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 21:22:28
avatar
tot, dival, и salvador, благодаря ви за мненията и за въпросите ! Искам да споделя, че се съгласих на тая оферта на брокера защото все пак се надявям,че той като е от голяма и известна агенция получава много повече оферти от кандидат купувачи отколкото аз като си пускам обявата в разни безплатни сайтове. От друга страна разбирам, че това са пълни паразити които се опитват да изкарат грешни пари на гърба на реалните инвеститори и продавачи на имоти, но като всеки българин имам някаква мистична и наивна вяра в този който се представя за суперпрофесионалист. Трябва да си призная, че също съм склонен на уговорки поради факта, че по мое мнение малко съм надценил имота на фона на моментната снимка на пазара у нас. От друга страна не предлагам никакви подводни камъни или уловки , а предлагам нещо реално с акт 16 и % от земята под него. Отгледал съм го с любов повярвайте ми !
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 21:41:02
avatar
panther1, БЛАГОДАРЯ, но си мисля, че агенциите за недвижимости се мислят за вездесъщи и едва ли ще влязат в преговори за мойто скромно офисче. По-скоро съм склонен да мисля, че ми предлагат такава висока комисионна защото имота е малък и тяхната комисионна няма да покрива някои технологични разходи. Въпреки, че доколкото съм запознат с икономическата теория това е валидно само за производството в по едри мащаби, а не за услугите от единичен порядък.
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 22:23:37
avatar
Има поне 20 сайта в които можеш да си публикуваш безплатна обява.
Има поне 20 форума в които можеш да си назовеш цената.

Имаш поне 2000 човека, които ще я прочетат в рамките на 2 дни.
При това безплатно!

И на всичко това да дадеш 2000 лева на един лумпен, за това че е видял обявата ти???!

А бе хора, тез пари от дърветата ли си ги берете??
Re: нови ли са брокерските комисионни ?
07-03-2010 - 22:33:59
avatar
прав си valsodar, виждам, че си контактуваме в късен час в който ако превърна тази комисионна в алкохол и мезета и видя каква маса ще се получи май ще бия дузпата на брокера / която междувпрочем е жена /.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход