Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спирам с Новините , най-добре е да дойдат

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
24-02-2010 - 14:35:08
avatar
winking smileyКардиолозите и Невролозите.............може и психи............
айде,, до следващата Криза (2020-2025 год)

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
24-02-2010 - 16:11:29
avatar
Пунди, би ли посочил няколко основателни причини / фундамент / да се случи това, което искаш - повишаване на цените на НИ. Ще ти изброя няколко:
* търсене и предлагане - в момента търсене няма, предлагане бол. 90% собственици в Бг.
* демография - отрицателен прираст, младите бягат в чужбина, за какъв х.й ги построиха толкова апартаменти
* кредитиране - никакво, не слушай рекламите за ипотечни кредити, вярвай ми не дават ама хич банките
* безработица - 20+ % и ще нараства. Собствено жилище е последна грижа, хляба е по - важен, наема не толкова скъп
* пенсионерите мрат и оставят жилища в наследство - за какво да се загробвт младите с 30 годишни ипотеки - живеят 10 години под наем и след това в наследственото жилище.
* под наем си по мобилен - ако почнеш нова работа в друг град просто се местиш
* цените и в момента са 2 пъти по-високи, отколкото трябва да бъдат, стимул за покупка - никакъв
* отношение цена / наем - ако все пак някой със свободни кинти реши за ги инвестира в тухли - инвестицията ще се върне след 20 год +. Никой не може да чака толкова, има по - добри алтернативи.
* качество на строителството - никакво, ако някой реши да се мести в ново, по - добре да си стои в старото
..... Има още, но ме мързи да ги изброявам
Сега ни кажи твоите аргументи, но с прости думи, не философствай - 1-во, 2 - ро и т.н Убеди ни!
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
24-02-2010 - 16:26:25
avatar
В момента Пунди си го прибраха санитарите, като си му дойде часът за свиждане пак ще се включи.

Ако ли не той, то поне Дянков или някой от експертите на Явлена, то те пак са на същата Експертна висота! *bow*
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
24-02-2010 - 17:31:05
1.Банките започват да дават кинти.
2.Банките ще продължат да дават кинти.
3.Банките ще дават повече кинти.
4.Щом кинтите се взимат за пазаруване цените се вдигат.*angel*
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
24-02-2010 - 17:45:38
avatar
Quote
Въртоглав
1.Банките започват да дават кинти.
2.Банките ще продължат да дават кинти.
3.Банките ще дават повече кинти.
4.Щом кинтите се взимат за пазаруване цените се вдигат.*angel*

Не е вярно, в Латвия при тези условия (плюс спад на лихвите) се е случил най-силният спад. Точно защото пазарът се е РАЗДВИЖИЛ (любимата ви дума).
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
24-02-2010 - 20:28:26
Quote
Въртоглав
1.Банките започват да дават кинти.
2.Банките ще продължат да дават кинти.
3.Банките ще дават повече кинти.
4.Щом кинтите се взимат за пазаруване цените се вдигат.*angel*

1.Банките не дават а "продават" кинти срещу още повече кинти .
2.Банките ако не продължат да "продават" кинти ще престанат да се наричат банки.
3.Банките ще продават повече кинти когато и техните кинти станат повече -случва се обаче обратното.
4.Кинтите наистина се вземат за пазаруване и това има връзка с цените но не непременно с вдигането им.
5.За да "купиш" пари от банката трябва да си "платежоспособен" - колко такива останаха и дали ще се увеличават или намаляват в бъдеще ?winking smiley
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
24-02-2010 - 20:38:39
avatar
Quote
valsodar
В момента Пунди си го прибраха санитарите, като си му дойде часът за свиждане пак ще се включи.

Тук малко грешиш.

Санитарите прибраха санитарите на Пунди.

Съдбата на всеки, който гравитира около него - било заразно, разправят....
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
24-02-2010 - 23:07:29
Да уточня: по убеждения съм умерен сривльо.

На мен ПрУфесУра ще ми липсва, ако спре да пише.

Какво ще стане, ако на една маса (или форум) се съберат трима, четирима сривльовци и почнат да се убеждават един друг каква е посоката на цените. В даден момент ще си повярват за 149 Е/кв.м. или 200 Е на жълтите павета.
Кому ще е полезно това?
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
25-02-2010 - 00:10:54
Quote
Dimitar.
Да уточня: по убеждения съм умерен сривльо.

На мен ПрУфесУра ще ми липсва, ако спре да пише.

Какво ще стане, ако на една маса (или форум) се съберат трима, четирима сривльовци и почнат да се убеждават един друг каква е посоката на цените. В даден момент ще си повярват за 149 Е/кв.м. или 200 Е на жълтите павета.
Кому ще е полезно това?


Мдаа... Най-полезно е да има баланс, но предпочитам интелигентни "up"-ъри като Owner-a и Наската. Julius също си имаше класа и познания, отдавна не пише това момче...
Re: Спирам с Новините , най-добре е да дойдат
25-02-2010 - 00:32:17
avatar
Quote
BulCan
Quote
Dimitar.
Да уточня: по убеждения съм умерен сривльо.

На мен ПрУфесУра ще ми липсва, ако спре да пише.

Какво ще стане, ако на една маса (или форум) се съберат трима, четирима сривльовци и почнат да се убеждават един друг каква е посоката на цените. В даден момент ще си повярват за 149 Е/кв.м. или 200 Е на жълтите павета.
Кому ще е полезно това?


Мдаа... Най-полезно е да има баланс, но предпочитам интелигентни "up"-ъри като Owner-a и Наската. Julius също си имаше класа и познания, отдавна не пише това момче...

Драги Булкане, какъв "up"-ър съм азе.Просто това не ми е първата криза и ситуацията е позната.Е, по ячка е.
А Пруфесора хич не го подценявайте.
Познати работи хортува и прав ще излезе.
Ама късно ще да е за някой.*beer*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход