Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Законодателни промени вдигат данъците в пъти

Публикувано от OwnerBG 
Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 21:45:24
avatar
ПРОМЕНИТЕ В МЕСТНИТЕ ДАНЪЦИ И ТАКСИ обн. ДВ. бр.95

Както и досега органите на Общинската приходна администрация се ползват с правата и задълженията на органи по приходите в производствата по установяването, обезпечаването и събирането на местните данъци,

Освен това обаче от началото на 2010 г. те имат и правомощията на публични изпълнители в производствата по обезпечаване на данъчни задължения по Закона за местните данъци и такси /ЗМДТ/.
Както и досега, конкретните размери на данъчните ставки за местните данъци на територията на всяка община, ще се определят с решение на съответния общински съвет при съблюдаване на установените от закона граници.

Законът разширява диапазоните на размерите на два от местните данъци – данъка върху недвижимите имоти и данъка при възмездно придобиване на имущества.
От 1 януари 2010 г. данъкът върху недвижимите имоти следва да е в границите от 0,1 до 2,5 на хиляда върху приложимата данъчна оценка (при досегашни граници от 0,5 до 2 на хиляда).
----------------------------------------------------------------------------------

По нов начин ще се оценяват и декларират нежилищните имоти на предприятията за целите на облагането с данък върху недвижимите имоти.
Това е най-съществената промяна в закона, която в голямата част от случаите ще доведе до нарастване на данъчните задължения на предприятията. Тя влиза в сила, считано от 1 януари 2011 г. и се изразява в следното: данъкът ще се изчислява на база по-високата между отчетната стойност и данъчната оценка на имота съгласно Приложение №2 от ЗМДТ.


Какво се променя
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 22:38:15
Централно определяни от държавата местни данъци не трябва да има.Общините трябва да могат да се конкурират в привличането на инвестиции.Някои са конкурентни в логистиката,други в леката промишленост,трети в тежката и добива.
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 22:56:22
то и затова сега половината скъпи коли в София са с регистрация СО, не щото ги карат селяни, ами защото са регистрирани и Етрополе, Елин Пелин и т.н. само и единствено заради данъка, за имот в Етрополе данъка ми е 40 лв, за подобен по размери в София ми е 380 лв
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 22:57:54
avatar
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 23:03:36
avatar
Quote
broker112
то и затова сега половината скъпи коли в София са с регистрация СО, не щото ги карат селяни, ами защото са регистрирани и Етрополе, Елин Пелин и т.н. само и единствено заради данъка, за имот в Етрополе данъка ми е 40 лв, за подобен по размери в София ми е 380 лв

А защо е така? Защото същите тия юнаци, не са регистрирани по местоживеене в София, нищо ще тук живеят, тук боклучат и тук паркират по градинките.....
И те са най- върлите противници на домовите книги.
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 23:08:36
Quote
камелия
Quote
broker112
то и затова сега половината скъпи коли в София са с регистрация СО, не щото ги карат селяни, ами защото са регистрирани и Етрополе, Елин Пелин и т.н. само и единствено заради данъка, за имот в Етрополе данъка ми е 40 лв, за подобен по размери в София ми е 380 лв

А защо е така? Защото същите тия юнаци, не са регистрирани по местоживеене в София, нищо ще тук живеят, тук боклучат и тук паркират по градинките.....
И те са най- върлите противници на домовите книги.

ти май нещо не ме разбра, имах в предвид за хора родили се в София, със софийско жителство, които си регистрират колите в София област и фирмите заради данъците
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 23:35:57
Е..моята си е софийска.Ама служебните не са.Цял клон има регистриран,на който колите са му единствената точка в баланса...
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 23:43:16
и моята е софийска, ама ще е последната, от тук натам само на чужда регистрация, ни данъци в БГ, нито камери и т.н.
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 23:45:42
avatar
Колите са никакво перо.Това което гласят е да оценяват имотите на фирмите по данъчна оценка като на физически лица.
Случай от днес.
Апартамент-офис придобит за 462лв. и с тази цена деклариран по чл. 17.

Сега ще се декларира по чл.14 и ще се оцени със софтуера на МДТ.
Такса смет като за фирма*xxx*
Данък недвижим имот като за фирмаeye popping smiley
Оценка по висока стотина пъти:g:
Re: Законодателни промени вдигат данъците в пъти
12-02-2010 - 23:48:22
СТАР ПОСТ
Quote
lucas
бих казал,даже и малко паднали ,тези цени дразнят купилите набалбуковци преди 2009
тъп народ сме...
взема заплата 300 евро,а купува квадрат за 1000!
е ако на това не се вика ТЪПТИТ,здраве му кажи

--------------------------------------------------------------------------------
Нали това е прехода.Помниш как научиха българина да застрахова,трудно беше нали,познавам юнаци на които им отидоха по 2-3 автомобила.Сега тече последната фаза на урока по финансова култура.Следващия урок ще е за данаци и глоби.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход