Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи

Публикувано от jores 
Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 11:04:14
Георги Ангелов и Каролев

Пускам тази тема, защото симпатизирам на икономическите възгледи на анализаторите.

По важни неща от анализа:

Посочват причините за вредата от бюджетен дефицит - всеки българин ще пострада при таква политика
Обясняват, какви ще са последствията ако държавата започне да харчи повече от колкото изкарва
Обяснват, че дефицита ще облекчи правителсвото но цената ще бъде платена от всички
При дефицит забравяме за еврозоната съответно инвестиции
Защо е важно да затегнем коланите и да направим всичко възможно да влезне в еврозоната
Абсолютно против са подпомагания и интервенции от страна на държавата спрямо икономиката
Обясняват защо държавата трябва да се стреми да не се бърка в икономиката
Според статистиката ръста на държавната икономика няма ръст, в същото време в частния сектор ръста е двуцифрен. Извода ако държавата не се занимаваше със стопанска дейност щяхме да сме с двуцифрен ръст /проблема никой политик не иска да се лишава от възможността да бърка в кацата а това е възможно само ако държавата има влияние върху икономиката/



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-26 11:09 от jores.
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 11:20:43
Quote
jores
Георги Ангелов и Каролев

Пускам тази тема, защото симпатизирам на икономическите възгледи на анализаторите.

По важни неща от анализа:

Посочват причините за вредата от бюджетен дефицит - всеки българин ще пострада при таква политика
Обясняват, какви ще са последствията ако държавата започне да харчи повече от колкото изкарва
Обяснват, че дефицита ще облекчи правителсвото но цената ще бъде платена от всички
При дефицит забравяме за еврозоната съответно инвестиции
Защо е важно да затегнем коланите и да направим всичко възможно да влезне в еврозоната
Абсолютно против са подпомагания и интервенции от страна на държавата спрямо икономиката
Обясняват защо държавата трябва да се стреми да не се бърка в икономиката
Според статистиката ръста на държавната икономика няма ръст, в същото време в частния сектор ръста е двуцифрен. Извода ако държавата не се занимаваше със стопанска дейност щяхме да сме с двуцифрен ръст /проблема никой политик не иска да се лишава от възможността да бърка в кацата а това е възможно само ако държавата има влияние върху икономиката/
Проблема: Никой политик не би се лишил от лапаницата, а това е възможно само ако държавата се занимава със стопанска дейност. Забрави за добрите им намерения. Ботев и Левски отдавна са мъртви ,станали може би жертви на собствените си илюзии и идеали . Ботев си е КУПУВАЛ храна на баснословна цена от овчарите в последните си дни докато се е изкачвал към Околчица!
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 12:07:22
Quote
jores
Георги Ангелов и Каролев

Пускам тази тема, защото симпатизирам на икономическите възгледи на анализаторите.

По важни неща от анализа:

Посочват причините за вредата от бюджетен дефицит - всеки българин ще пострада при таква политика
Обясняват, какви ще са последствията ако държавата започне да харчи повече от колкото изкарва
Обяснват, че дефицита ще облекчи правителсвото но цената ще бъде платена от всички
При дефицит забравяме за еврозоната съответно инвестиции
Защо е важно да затегнем коланите и да направим всичко възможно да влезне в еврозоната
Абсолютно против са подпомагания и интервенции от страна на държавата спрямо икономиката
Обясняват защо държавата трябва да се стреми да не се бърка в икономиката
Според статистиката ръста на държавната икономика няма ръст, в същото време в частния сектор ръста е двуцифрен. Извода ако държавата не се занимаваше със стопанска дейност щяхме да сме с двуцифрен ръст /проблема никой политик не иска да се лишава от възможността да бърка в кацата а това е възможно само ако държавата има влияние върху икономиката/

"Икономисти" като тези двамата отдавна трябваше да бъдат избесени - в буквалния смисъл на думата.
И двамата лъжат безобразно като спекулират с грешни тези.
Най-гадното в поведението им е , че нито един от двамата не зависи от реалното състояние на икономиката.Каролев печели основно като консултант на чужди инвеститори а другият е на ясла на една фондация. Това е причината Каролев да не харесва "държавното" - за него това е терен за печалби от безумни приватизации и последващи препродажби.
Двуцифреният ръст в частният сектор е чист "балон" . Наливането на кредитни пари в нерентабилни проекти като голф-игрища,безполезни офиси , ваканционни и пр.имоти дава ръст първоначално и само при строителството. След това следва ....вече се вижда какво.
Смешниците явно се имат за по-умни от европейските икономисти, които допуснаха дефицит дори в най силните европейски икономики. Защото ,в крайна сметка ,управлението на бюджета и дефицита му трябва да е подчинено на главната цел - стандарта на живот. Безмерна тъпотия, граничеща с национален геноцид, е да гониш бюджетни показатели в разрез с интересите на хората изработващи и ползаващи този бюджет.
И всичките им "отрицателни примери" за страни с дефицит доказват горното - в изброените страни населението живее , и ще живее ,значително по-добре от българите.
А бързото влизане в еврозоната е поредната "гимнастика" и отчаян опит да излезем сухи от ямата с "л.йна" в която ни набутаха "икономисти " като горните. Това обаче е просто невъзможно да се случи.
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 12:35:38
"Защото ,в крайна сметка ,управлението на бюджета и дефицита му трябва да е подчинено на главната цел - стандарта на живот. Безмерна тъпотия, граничеща с национален геноцид, е да гониш бюджетни показатели в разрез с интересите на хората изработващи и ползаващи този бюджет."

Ако интересите на хората са да се напечатат малко пари за да се "завърти колелото" докато мине мандата били го подкрепил?
Ако бай лентяй има нужда от стнадарт но не го е изработил, би ли дал от твойта заработка за неговия стандарт и още по - лошо доволен ли ще си ако държавата дръпне заем, който ти като данъкоплатец ще изплащаш за да може трето лице без реален принос да ползва блага, които ти си произвел?
Интересите на хората винаги са били едни да са наясно, че могат да харчат точно толкова колкото изкарват, да плащат по - малко за администрация и долнкачествено държавно обслужване, да не плащат за угодни за държавата "проекти" тип Кремиковци, Белене, долнокачествени здравеопазване, образование пътища с дупки и т.н.
Интереса на хората е далече от това да отделят ненужно за тях количество средства за да може правителството да преразпределя в угдна за него и обкръжението му посока тези средства.



Ако сложиш един държавен и един частен служител рамо до рамо, кой ще произвежда повече winking smiley.
Ако сложиш инвестицията на един частен предприемач знаещ стойността на парите и поемащ персонален риск и до нея тази на държавна структура, която няма как да има същите цели като частната, коя ще е по успешна????
Ако частника загуби инвестираната сума губи само той, ако държавата направи кофти инвестиция губим аз и ти а някой трети печели от тази работа обичайно обвързан с политиката и развиващ дейност само благодарение на подкрепата и.
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 13:43:39
Ако интересите на хората са да се напечатат малко пари за да се "завърти колелото" докато мине мандата били го подкрепил?
Ти май не забелязваш, че държавата има фискален резерв /защото сме малко несъщински борд/ и от този резерв вече бяха раздедени едни пари на едни наши хора - ефект йок ! В същото време бяха натоварени доста хора / не на държавна ясла/ с над 30% увеличение на осигурителни и здравни вноски .Значи така а ?
Държавните хрантутници ще "издоят" още парички от "стадото" за да има 13-14 та заплата за магистратите /и не само за тях/ в края на 2010, за президенски воаяжи и депутатски глезотии и заради безумните корпоративни данъци и плоския данък, а тези които наистина си заработват парите - те ще работят за "балансирания" бюджет.
И определено бих подкрепил държавен дълг вместо натрупването на частен такъв. Ако си въобразяваш, че частният дълг не засяга цялото население- дълбоко грешиш.

Ако бай лентяй има нужда от стнадарт но не го е изработил, би ли дал от твойта заработка за неговия стандарт и още по - лошо доволен ли ще си ако държавата дръпне заем, който ти като данъкоплатец ще изплащаш за да може трето лице без реален принос да ползва блага, които ти си произвел?
Говориш много "на едро". Общественото разделение на труда и оценката на "проноса" на всеки конкретен труд са много променливи величини. Мога да те уверя, че без компютър и интернет се живее, но без хляб и вода - не.Та аз ценя ИТ специалистите и например "банкерите" но не мога да се съглася, че трудът на един банкер за една година е по-ценен от труда на един селенин за целия му живот /щото такова е съотнашението на заплащане/. За труда на един хирург -няма да коментирам, щото и животът на Бил Гейтс струва едно грешно движение на скалпела на операционната маса - след това дали ще му трябват наличните милиарди ?

Интересите на хората винаги са били едни да са наясно, че могат да харчат точно толкова колкото изкарват, да плащат по - малко за администрация и долнкачествено държавно обслужване, да не плащат за угодни за държавата "проекти" тип Кремиковци, Белене, долнокачествени здравеопазване, образование пътища с дупки и т.н.
Интересите на нормалните хора са да харчат толкова, колкото е необходимо за нормално преживяване и възпроизводство.И затова хората живеят колективно и образуват общество и е възникнала държавността - всичко в името на безконфликтно "общо преживяване" и правилно разпределение на наличните ресурси. И това не е нито социализъм, нито комунизъм. Дори и във вълчата глутница, водачът ако и да яде първи - никога не изяжда всичко и остава достатъчно за останалите.

Интереса на хората е далече от това да отделят ненужно за тях количество средства за да може правителството да преразпределя в угдна за него и обкръжението му посока тези средства.
Ако наистина беше така - човечеството отдавна нямаше да съществува.Впрочем без преразпределение нямаше да има нито лекари, нито учени и най-малко финансисти и щяхме да сме на ниво натурална размяна.
Преразпределението е в основата на разделението на труда и специализацията - следователно и на прогреса изобщо. Друг е въпросът кой и как определя приоритетите на това преразпределение.


Ако сложиш един държавен и един частен служител рамо до рамо, кой ще произвежда повече winking smiley.
Тези сравнения ги правя от 1980 год. - Държавният определено работи по-качествено/при съпоставимо заплащане/ , особено ако няма някой частен на "вход и изход" за да обира парсата.Държавният е значително по-спокоен и предсказуем. Ама що ли не ти посоча за пример китайската икономика.

Ако сложиш инвестицията на един частен предприемач знаещ стойността на парите и поемащ персонален риск и до нея тази на държавна структура, която няма как да има същите цели като частната, коя ще е по успешна????
Въпросът ти дори не нуждае от отговор а от внимателно оглеждане около себе си . 90% от наличната инфраструктура и "недвижимото богатство" на БГ е строено в периода 1965/ след изплащането на репарациите по Втората световна/ до 1989 ----това са 24 години. От 1989 до 2010 са 20 години.
Ако можеш да гледаш и да смяташ -ще проумееш огромната разлика ./Даже и след голямата разсипия и грабене/

Ако частника загуби инвестираната сума губи само той, ако държавата направи кофти инвестиция губим аз и ти а някой трети печели от тази работа обичайно обвързан с политиката и развиващ дейност само благодарение на подкрепата и.
Тотално грешна теза която явно цели да оправдае безумното стопанско поведение на "честните БГ частници".
Държавният дълг в момента е 3-4 млд евра а частния -над 40 мрд.евра.
Да не би да си мислиш, че кредитния рейтинг на държавата и нивата на СДРите и лихвите по кредита се определят от държавния дълг . Май не е така, а ? Що ли лихвите са високи и инвестициите никакви ги няма - я виж какъв нисък държавен дълг имаме !
Е те това не можаха да разберат БГ капиталистите - че капиталът освен всичко останало е и голяма ОБЩЕСТВЕНА отговорност и трябва да работи не само за тях/под форма на лимузини, яхти и силикон/
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 14:52:24
За Каролев не мога да се изкажа, ама Ангелов е пълен смешник.
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 15:30:44
status ще ги карам по редsmiling smiley
Аз не мога да подкрепям решения за взимане на заем на мой гръб. Ако тегля заем /какъвто и имам/ аз го тегля аз го връщам/невръщам съответно нося последствия.

Смехотворно е да се стравнява труда на селянина с ИТ специалиста или банкера. Селяни бол работа съобразно възможностите им също бол. Пазара определя стойността, ако един ИТ специалист е възможно да има участие в разработката на система, която ще съкрати необходимостта от уменията на 10000... селянина незнам колко е неговата цена, та е норамално пазара да оцени неговия труд съобразно ползата от продукта му.

"Интересите на нормалните хора са да харчат толкова, колкото е необходимо за нормално преживяване и възпроизводство."

Формула дърпаща надолу. Не може да харчиш колкото ти е необходимо /в момента имам силна необходимост от една спортана японска кола да изпусна парата ама няма/ а колкото си произвел - призвел съм за семейно комби. Не мога да нямам кохфликт с хронично безработните използващи термини "няма работа" "никой не ни дава работа" и за мене няма и на мене никой не ми дава, ама мене никой не ме дава "по телевизора" да им кажа, че и не искам да ми дава а си търся и създавам.
Държавността за мен е форма за създаване на справедливи отношения - стойност срещу стойност.
Къде е конфликта да получаваш толкова колкото пазара те оценява? Къде е конфликта ако не работиш да умираш от глад ? Ако не можеш да създаваш съответно и да не получаваш...

Държавния служител не произвежда - той консумира вече призведеното, което е произведено не благодарения на него а въпреки него. За качествата на държавния служител понеже аз от практиаката имам други впечатления, като ми се прииска да се позабавлявам, ще си отварям тази тема.
Говоря за бизнеси, които не са на хранилката. Крупния бизнес в БГ, а и по света е тясно обвързан с правителствата поради зависимостта си от тях.
Китай smiling smiley, много хора го дават за пример, но забравят, че там могат да те застрелят публично на площада, да те заточат в провинция на ориз /евентуално/ до края на живота ти. Изригването на Китай идва от икономическата свобода, съчетана с физическа несвобода формула, нямаща шанс във времето.

От 65г. освен внедряване на чувството, че някой трябва да се грижи за "теб" /защото си малоумен може би/ нищо друго не е направено - такова, което да има стойност днес. В БГ принципна реформа не е имало. ДС структурите и до днес държът/контролират/въздействат и на икономиката и на медийте /сещай се за аватрара на Пунди/.

Относно задлъжнялостта няма лошо човек да се учи, има лошо някой да се учи на негов гръб. Изтеглил съм заем сбъркал съм/ не съм збъркал единственото за мен решение е работа и да напомня - никой не ми я дава и аз от никой не я искам. Продавам се на пазара за толкова колкото струвам.
За лихвите?, ако не си забелязъл сме в много дълбока КРИЗА, с опция за W.
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 15:41:55
Quote
jores

За лихвите?, ако не си забелязъл сме в много дълбока КРИЗА, с опция за W.

Правилно. И като осъзнаеш повода и истинските причини за дълбоката криза с опция W,L или нещо друго, ще разбереш защо всичко останало в горният ти пост е ....доста несъстоятелно.
Но... всеки вярва в каквото разбира и доколкото го разбира .*beer*
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 16:17:51
Quote
jores
status ще ги карам по редsmiling smiley
Аз не мога да подкрепям решения за взимане на заем на мой гръб. Ако тегля заем /какъвто и имам/ аз го тегля аз го връщам/невръщам съответно нося последствия.

Смехотворно е да се стравнява труда на селянина с ИТ специалиста или банкера. Селяни бол работа съобразно възможностите им също бол. Пазара определя стойността, ако един ИТ специалист е възможно да има участие в разработката на система, която ще съкрати необходимостта от уменията на 10000... селянина незнам колко е неговата цена, та е норамално пазара да оцени неговия труд съобразно ползата от продукта му.
Да смехотворно е само че смеха не е в полза на ИТ специалиста.Щото при една криза ще си яде ИТ-то.Освен това всеки ден искаш да ядеш по три пъти нали.Аз без ИТ специалисти си мога но без храна не мога.Чудя се как българския народ беше зомбиран и изостави земята си че и започна да се подиграва на селяните.Нали знаеш че вече на един селянин се падат по 10 граждани.А селяните са предимно възрастни хора.Само след още няколко години и ще ми ядете ИТ нещото.Ще ядете боклуци палмово масло вместо сирене салам от рога и копита кожички мас.Кренвирши от перушина.И ще имате ИТ специалисти.Толкова глупаци колкото има в България няма никъде по света..........И после се чудите защо сте болни......
Re: Много достъпен анализ, от който могат да се вадят изводи
26-01-2010 - 16:29:42
Quote
batko
Quote
jores
status ще ги карам по редsmiling smiley
Аз не мога да подкрепям решения за взимане на заем на мой гръб. Ако тегля заем /какъвто и имам/ аз го тегля аз го връщам/невръщам съответно нося последствия.

Смехотворно е да се стравнява труда на селянина с ИТ специалиста или банкера. Селяни бол работа съобразно възможностите им също бол. Пазара определя стойността, ако един ИТ специалист е възможно да има участие в разработката на система, която ще съкрати необходимостта от уменията на 10000... селянина незнам колко е неговата цена, та е норамално пазара да оцени неговия труд съобразно ползата от продукта му.
Да смехотворно е само че смеха не е в полза на ИТ специалиста.Щото при една криза ще си яде ИТ-то.Освен това всеки ден искаш да ядеш по три пъти нали.Аз без ИТ специалисти си мога но без храна не мога.Чудя се как българския народ беше зомбиран и изостави земята си че и започна да се подиграва на селяните.Нали знаеш че вече на един селянин се падат по 10 граждани.А селяните са предимно възрастни хора.Само след още няколко години и ще ми ядете ИТ нещото.Ще ядете боклуци палмово масло вместо сирене салам от рога и копита кожички мас.Кренвирши от перушина.И ще имате ИТ специалисти.Толкова глупаци колкото има в България няма никъде по света..........И после се чудите защо сте болни......

Разбрал си погрешно, на никой не се подигравам. Въпроса е такъв кой е по продуктивен? Аз съм 100% убеден, че Ит специалиста може да запретне ръкави и да прекопа една нива /образно казано/, но човека занимаващ се със земеделие/животновъдство трудно ще механизира стопанството си и вместо да плаща на ръка на 100човека да се събира Х продукт и да струва У цена може да е много по продуктивен чрез мозъчниа капацитет на ИТ -то например.
Храната би трябвало да е елемнтарно задоволима потребност в наши дни /не е така и жалко/. Идеята не е с каво можем и с какво неможем, а да е ясно, че това което слагаш в устата трябва да е 100% изработено от теб /еквивалент в стоки услуги/, докато принципа на преразпределянето /взимаш от имащите и даваш на нямащите/ работи лоша работа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход