Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Гениалните" прогнози

Публикувано от valsodar 
"Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 14:13:47
avatar
Е, да ги почваме ли?

Ето и две от тях *angel*


Цените на имотите в София ще се движат само нагоре


Пазарът на имоти с ново дъно

Quote

На въпрос кога е най-добрият момент да се пристъпи към покупка на имот, Страхил Иванов отговори, че този момент е сега, тъй като на пазара в момента има много подценени имоти и е възможно при преговори да се постигне цена, по-ниска от тази, която купувачът очаква да бъде постигната в края на кризата.
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 14:21:39
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:48 от g0g0.
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 14:23:58
avatar
Предполагам, че са я изтрили заради заглавието й - Топидиот, което би провокирало определени негативни реакции на тема персонални обиди и так далее.

Целта на настоящата тема не е да дава квалификации, а да покаже какви неверни прогнози са давали и продължават да дават, тези именуващи се Експерти в имотният пазар smiling smiley
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 14:47:56
Аз, без да съм кой знае какъв експерт, също дадох невярна прогноза. През 2003 казах, че колкото и да се качват цените, не може една гарсониера в Младост да стане 20000Е. Като разбрах, че съм сбъркал, повече прогнози не давам. И повече не греша.
Тогава не се подвизавах все още във форумното пространство, но от това време има много прогнози подобни на моята - грешни. Прогнози, направени и от купувачи, и от продавачи, и от брокери, и от много други експерти.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 14:58:32
avatar
Quote
dragula
Аз, без да съм кой знае какъв експерт, също дадох невярна прогноза. През 2003 казах, че колкото и да се качват цените, не може една гарсониера в Младост да стане 20000Е. Като разбрах, че съм сбъркал, повече прогнози не давам.
Да де, само дето не си налагал прогнозата си Авторитетно в медиите, за да манипулираш умишлено пазара.

А 99% от погрешните прогнози бяха прокарани в медиите именно с тази цел.
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 15:04:26
avatar
Ай стига с тези експерти! Експерти ама на какво бих попитал аз и отговор неискам. Можеби са експерти на мечтите, експерти по надуване smoking smiley или чисти шарлатани мечтаешти тово което кажат да се сбъдне. Аишето дето на боб фърга и тя специалист. Защо нея не питахте, че тя да ви каже кое нагоре кое каде да си турите.

Ни копува ни продава
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 15:06:40
С прогнози и експертни мнения не може да се движи пазарът. Той се движи с пари или с липсата на им.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 15:11:02
Quote
valsodar
...
Целта на настоящата тема не е да дава квалификации, а да покаже какви неверни прогнози са давали и продължават да дават, тези именуващи се Експерти в имотният пазар smiling smiley


Quote
начало на статията цитирана по горе
Цените на имотите ще спаднат с нови 5 до 15%, а пазарът е близо до дъно, на което ще се задържи поне до края на годината. Това прогнозира Страхил Иванов, управител на агенция "Явлена" на лекция в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). През януари "Явлена" публикува доклад, според който, макар да няма промяна в офертите за жилища в София, реално сделките се сключват и на 20% по-ниски от първоначално обявените цени. Тази година ще е изключително слаба за сектора...

Та... доколкото ми стана ясно - Страхил Иванов говори за реалните цени - обърни внимание на подчертаното по горе! Дали е познал? Едва ли е необходимо една прогноза да се сбъдне на 100%.

Когато изкараш един цитат от контекста му, може и да не правиш квалификации, а просто инсуниации!
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 15:16:51
avatar
Само да те питам - това дъно кое по ред е от обявените от Явлена?!

Да върна ли година назад прогнозите им?
За това как е немислимо цените да падат, как щели да паднат само тези на панелите, на некачественото строителство, на лошите локации, на ваканционните имоти - да изреждам ли всичките им партенки подред?

Ще се въздържа от епитети по случая, само ще ти кажа че следя внимателно прогнозите им и очаквам обратното на тях smiling smiley
До момента е точно така.
Re: "Гениалните" прогнози
29-12-2009 - 15:27:37
Quote
valsodar
Само да те питам - това дъно кое по ред е от обявените от Явлена?!
Да върна ли година назад прогнозите им?
За това как е немислимо цените да падат, как щели да паднат само тези на панелите, на некачественото строителство, на лошите локации, на ваканционните имоти - да изреждам ли всичките им партенки подред?
Ще се въздържа от епитети по случая, само ще ти кажа че следя внимателно прогнозите им и очаквам обратното на тях smiling smiley
До момента е точно така.

Незнам дали "дъно" е в речика на Страхил Иванов.

Но според теб се случва следното:

- Цените са се качили с нови 5 до 15%,
- Сделките се сключват и на 20% по-ВИСОКИ от първоначално обявените цени.

Това е обратното на прогнозирантото от Явлена в цитираната статия!
Какъв точно посредник беше ти? smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход