Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Земетръс и ипотека.

Публикувано от kalashnikof 
Земетръс и ипотека.
20-09-2009 - 21:42:01
Без да съм фаталист искам да попитам знаещите.Купувам с ипотека некакъв имот у кооперащия находяща се на адрес Х.Става земетресение и кооперацията пада или пострадва значително и става негодна за обитаване.Продължава ли да се плаща ипотеката.Същото важи за голям пожар ,взрив ,наводнение.Как е положението със застраховането.Или се получава живееш на палатка и плащаш туй що го нема,застрахователя си прави пас и т.н.
Аз съм обикновен инженер и сеизмичните изчисления ги правеше коча Рашко на Кордисания ,ама на пролет ще си купим и аз коч на лизинг ,че не ми се дават излишни пари.Ако Б.Борисов забрани земетресенията ще минем и без коч и ще артише некой лев.

п.п.Ако може да забрани и гравитацията хеч нема да сметам.
п.п.п.Айде сега по темата.
Re: Земетръс и ипотека.
20-09-2009 - 22:00:36
avatar
Ето пример:

(1) За срока на кредита, Кредитополучателят/Съкредитополучателят сключва застраховка “Имущество” и застраховка “Живот” в полза на банката. Застраховките се сключват при одобрен от банката застраховател и имат рисково покритие съгласно изискванията на Банката.
(2) С подписването на настоящия договор, КРЕДИТОПОЛУЧАТЕЛЯТ дава съгласие банката да сключи задължителните застраховки по ал. 1 от негово име, за своя сметка и в своя полза.
(3) Разходите за застраховки в случаите по ал. 2 се покриват от таксата по чл. хх, т. в.


Ако нямаш застраховка, по-скоро кредитът става предсрочно изискуем, защото вече не имотът не струва нищо smiling smiley
Re: Земетръс и ипотека.
20-09-2009 - 22:14:52
Ако това се случи с 10 кооперации сумата не става ли дебела за застрахователя,или земетресението става неизвестен извършител.
Анонимен потребител
Re: Земетръс и ипотека.
20-09-2009 - 22:34:37
Алианц питаш ли ги след 11 Септември какво им дойде на главата, че те май бяха застрахователя на СТЦ.
Re: Земетръс и ипотека.
20-09-2009 - 23:06:36
avatar
Ами не е лошо да се чете и договора със застрахователя преди да се подписва smiling smiley


kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако това се случи с 10 кооперации сумата не става
> ли дебела за застрахователя,или земетресението
> става неизвестен извършител.


Re: Земетръс и ипотека.
21-09-2009 - 13:39:51
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Алианц питаш ли ги след 11 Септември какво им
> дойде на главата, че те май бяха застрахователя на
> СТЦ.


Повечето застрахователи в Бг - не покриват т.н. "Злоумишлени действия" в стандартния пакет. Изисква се анекс към стандартния пакет, който естествено оскъпява застраховката.
Re: Земетръс и ипотека.
22-09-2009 - 09:04:26
Земетресението няма как да стане 'неизвестен извършител'. То си е природно бедствие, за което застрахователите са наясно. Само трябва да се четат клаузите на застрахователния договор.
На 'цената на една бака латекс' годишно ясно е, че няма как да ти построят пак апартаментчето. и пак някой ще има да плаща.
Re: Земетръс и ипотека.
25-09-2009 - 10:14:27
avatar
Принципно ипотеката върви със застраховка на Имота,
застраховка живот не е задължителна, но някой банки хитреят и я добявят в документите smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход