Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ръст в цените от 2-3 % за последния месец

Публикувано от Naskata 
Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 16:47:00
Ръст от 2-3 на сто е отбелязал пазарът на недвижими имоти през последния месец. Това съобщи за Дарик Лъчезар Искров, председател на Националното сдружение Недвижими имоти.

Според Искров, цените на имотите вече са престанали да падат, но още дълго време ще се задържат на настоящите си нива. Стойностите на имотите от преди кризата могат да бъдат достигнати най-рано след пет - шест години.

В момента средната цена на квадратен метър жилищна площ е между 750 и 950 евро в София. Във Варна и Бургас стойностите са между 5 и 10 на сто по-ниски. От големите градове - най-ниски са цените в Пловдив - между 550 и 750 евро за квадратен метър.

Според Лъчезар Искров най-търсени в момента са двустайните жилища, тъй като те запазват тази ценова група, която общо взето повече хора биха могли да си позволят.

Според Искров минималният спад на лихвите по новите ипотечни кредити няма да доведе до допълнително раздвижване на пазара, тъй като условията за отпускането им все още са доста затегнати.

Затова ръстът на имотния пазар от два - три процента той предполага, че ще се запази при положение, че се задържат сегашните нива на цените.

Искров обаче прогнозира, че може да има спад на цените на земята за строителство, тъй като през последните години тя е била много завишена, а в момента почти няма търсене.


[money.ibox.bg]
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 17:11:19
Вече с Пунди, няма да може да се говори... smiling smiley
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 18:57:36
Статистика ще отчете най-точно тенденцията за 3-месечието към края на октомври.Аз лично залагам за забавяне на спада до около 5% за София и страната.Това е лека промяна в моята прогноза, тъй като мислех че спада няма да се забави още това 3-месечие, обаче наблюденията ми говорят че вече се случва. smiling smiley
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 19:11:33
dodo2, удари още една черта на дъската с дъната. Това шестото или седмото е?
Както знаете, аз сам си правя месечна извадка на цените. Туй ми го каза Рашко, коча на Бойчо Курдисания. Каза да си вервам само на себе си и да науча Юкселя, щото да си сметам сам... И си актуализирам редовно графиката. Таквизи ми ти ръстове по 2-3% ги нема нещо. Наклона е 45 градуса надолу и не е мърдал от година и нещо насам.
Те го те:




Много мъдър е Рашко, не го подценявайте!
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 19:19:33
Scyther, говори се за последния месец, а твоята графика свършва на 22.06.2009 г.
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 19:52:33
Недей се кахъри за това. Аз си следя нещата седмично, но чертая месечна графика, защото ми е трудно още с Юкселя. Знайш ли колко време ми отнема да прерисувам всеки път юкселската графика в Пайнта?... Чак Рашко викам да ми прави правите линии, щото ми треперат мартинките.
Та и по седмичната класацийка - 45 драдуса надоле е работата. Към 20-ти септември ще ъпдейтвам. От три деня вече пречертавам. *beer*
Щях да забравя - всеко деление от графиката е 1 месец. След 22.06.2009 има още две деления, демек 2 месеца, но нема место да фкарам там датата. Затуй съм я турил в заглавието. Нали ти казах че е зор чертането...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-17 19:55 от Scyther.
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 19:53:34
avatar
Ами нали и аз отвреме навреме си тегля за трите квартала и аз видях че има ръст и за трите, а графиката на сайта е надолу, явно в останалите има по-силно понижение. Сега ще си допълня темата. Но имат ръст към 5%? Това трябва да се направи по-свестно, да се чертае графиката ежедневно, ама не ми се занимава - мислех да го направя на сайт, ама изгубих интерес, напоследък страшен мързел ме гони.
Тия от imoti.net пък като гледам нямат ресурс да си направят графиките като хората.
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 22:48:26
Попитаите хората по улиците дали има криза, кога свършва и дали биха платили веднага жилище на 500 Е кв.м
иначе графиките са красиви и предполагам верни
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 23:25:36
Абе,хора вие четете ли какво пише в цитираното?Там става въпрос само за ръст на пазара ,тоест на продажбите,а не на цените.За цените плахо се споменава ,че били спряли да падат,но ще се задържат дълго на тези ниски цени. :] :] Въобще много отчаяно ми звучи цялото изказване.Изпълнено е с отчаяние и плаха надежда,абе въобще мъка мъка. :] :]
Re: Ръст в цените от 2-3 % за последния месец
17-09-2009 - 23:47:30
vlado.b Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе,хора вие четете ли какво пише в цитираното?Там
> става въпрос само за ръст на пазара ,тоест на
> продажбите,а не на цените.За цените плахо се
> споменава ,че били спряли да падат,но ще се
> задържат дълго на тези ниски цени. Въобще много
> отчаяно ми звучи цялото изказване.Изпълнено е с
> отчаяние и плаха надежда,абе въобще мъка мъка.


Aaaa, това променя нещата. Аз се чудех що няма ръст в графиката ми. А то било ръст в продажбите, което е нормално за Q3. Ма тиква проста. Юкселя пак прав се оказва, хвала на Рашко!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход