Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе

Публикувано от SpensX 
Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 10:09:27
Ако погледнем средните цени на панел в Русе то те са 535Е за целия град и 488Е за кварталите.Но какво означават средните цени на офертите.Не сам много сигурен ,Вие ще кажете. Но най-ниските цени започват от 300-350 Е,предполагам че на тези нива се сключват и малкото сделки.
В пиковия момент цените бяха доста над тези нива.
И последната сделка за която знам е била на 333Е
Е какво да кажа...мисля чв и Варна и София са на път.
Някои хора тук чакаха такива цени,естествено за София.
Е Русе не е нито София или Варна ,но все пак не е Видин или Тутракан .
Започнал съм да си водя статистика -средните цени в Моя град и в моя квартал .
Сравнително от скоро ...само от седмица .Отчетен спад на офертните цени средно 8 Е
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 13:00:38
Положението ще бъде както се казваше в рекламата:
"Сега в Русе - скоро и в други градове"

Веселбата скоро ще започне: [btv.bg]
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 16:58:27
Бай Манол Свинята Написал:
-------------------------------------------------------
> Положението ще бъде както се казваше в рекламата:
>
> "Сега в Русе - скоро и в други градове"
>
> Веселбата скоро ще започне:

----------------------------


Quote

Пловдивчани продават имоти заради кризата

23.05.2009 / 19:30

Останали без работа, те не могат да си погасяват месечните си вноски по кредитите


Все повече пловдивчани, които са теглили кредит, за да си купят имот, са принудени да го продадат чрез публичен търг.

Пазарът на недвижими имоти под тепетата е замрял от месеци. Много хора, които са теглили ипотечни кредити са затруднени да плащат вноските си. Все по-често апартаменти или къщи се обявяват на публичен търг от съдия-изпълнител.

"Тепърва предстои бум на такива ипотечни дела, те са свързани с безработицата. На месец вече има по седем-осем имота на публичен търг", обяснява Марияна Обретенова, съдия изпълнител,

Обявите за публичните търгове се излагат в районните кметства.Търгът се провежда в Районния съд. Цената на имота започва от 50% от пазарната стойност, затова и интересът към тези апартаменти е голям.

Наблюденията на съдебните изпълнители обаче показват, че често при подобни търгове имотите достигат реалните си цени.

"Ако съпоставим агенциите за недвижими имоти и съдия изпълнителите, нещата са съизмерими, процентът при агенции и при нас е един и същ, при съдия изпълнителя обаче има по-голяма разнообразие от имоти", уточнява Обретенова.
[/u
Неприятното при подобни търгове е, че ако имотът се продаде на по-ниска цена от продажната, бившият собственик на ипотекирания имот остава длъжник на банката.

......................
добре е когато четеш , да четеш наред (ако можеш) ,
защото тук пише нещо-точно обратно на мечтите ти ! *ok*

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-24 17:04 от пунди.
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 17:10:18
Е какво се е почнало - 350 евро за панел е твърде много дори за София.
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 18:13:40
Все повече се убеждавам във възможноста някои хора да си останат само с чакането.Не,че има нещо лошо в него...но при подобни цени на старо строителство никой няма да започва ново.А подобно нещо ще е ценова бомба....със закъснител...
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 18:24:51
нищо не е започнало.......
просто всичко свърши.......
Tod
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 20:21:29
Нищо не е свършило...
Тепърва започва...

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 22:00:51
Tod, които не е продал .....да е продал......
останалото е ала-бала
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 22:25:46
Бай Манол ,това с препратката кам рекламата ме разби направо smiling smiley
Не сам се сблъсквал в словесен двубой с Пунди ,а и не желая.
Все едно аз съм Титаник а той айсберга.Нема смисъл.
Иначе Пич моите адмирации -уникален си .
Какво има да мечтаем незнам .Това което написах е факт,а не блян.
не съм нито брокер нито имам имоти,освен двустаен панел в квартала на който следя цените.
Следя с голям интерес форума ,не защото ме съм замесен с НИ,а защото искам да съм осведомен и знаещ човек .
Днес случаино поаднах на тема от инвестор,мнение от 2006-а ,човека беше 1000% убеден че цените за ново строителство ще са 2500-3000 Е през 2010-.....амен амен Прага баце.
Инякои разбиращ може ли да ми обясни плюсовете и минусите на ниските цени и същите на високите ,като разбира се изключим спекулата .Последното питане е сериозно и очаквам свестен отговор
Re: Според мен -започна се.Панели на 350 Е в Русе
24-05-2009 - 22:30:58
АААА забравих може би е важно като за сравнение Топ център е 700-750Е
лека възможност за 800 Е ако е луксозно обзаведен smiling smiley
За Русе говорим де...а уж румънците полудели да купуват .Полудели те ама за прах за пране от "МЕТРО" и маратонки от Капалъ чарши
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход