Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха

Публикувано от Znae6t 
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
28-06-2008 - 13:29:19
дичо ако не знаеш от къде се пуска компютър , но знаеш как се продава -как ще го продадеш-не подценяваи професионалистите-освен че са учили висша математика -разбират и от прости сметки
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
28-06-2008 - 13:34:59
джулиус , аз кат по прос, като ми трябва двустаен се обаждам на един познат архитект -толкова точна информация има човека че слага агенциите в малкия си джоб ...за парцел...естественно геодезист -ходи му обясняваи дали парцела е 1350кв.м или 950 кв.м-много бързо ще те ориентира
ама караи бе те какво разбитат тези специалисти
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
28-06-2008 - 14:22:14
dival, Въпроса не е до архитекти и геодезисти, а преди тях - в некоректната информация в офертите. Там се губи излишно рвеме. Аз самият съм архитект и веднага хващам кое не е наред, ама каква полза, нали съм си загубил времето. И ако в по-малки населени места архитектите има информация къде какво се продава, то в София не е така. И колегите ми нямат такава информация - не ни влиза в сферата на дейност. Най- много да знам в кооперация която аз съм проектирал какво се продава, ама кооперации в София много. А Julius е прав, че щом някой се нарича брокер или продавач-консултант, трябва да знае какво продава и да не говори глупости на клиентите. Нищо не оправдава некомпетентноста и нежеланието да се дава информация за имота който се продава. То домати на пазара купуваш, пък питаш откъде са и ти ги мерят на кантар, а за имот който струва контейнери с домати, да не ти дават информация.
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
28-06-2008 - 14:43:43
след като си архитект аз например с удоволствие бих работил с теб , а не с някои-както имам един познат беше общ работник в един склад и сега от 6 месеца е агенция и такива глупости говори , че ми е смешно само като го слушам , но не изразявам мнение за да не се учи
ти може да имаш поглед само върху определен раион или сграда която си проектирал , но знанията ти никои не може да ти ги вземе и ако аз като клиент получа от теб компетентно мнение много ясно че ще се върна и за втора сделка , както и ще те препоръчам на още 20 човека ...така стои въпроса и с геодезистите -вместо да се чудиш какъв точно е парцела и дали има ограничения просто отиваш при компетентен човек и въпросителните отпадат една по една
аз съм твърдо за професионалистите и твърдо против хората с неясна професия да се занимават , но..........
и дано ако има спад на пазара непрофисионалистите да отпаднат така ще стане и по леко и по прозрачно за всички
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
28-06-2008 - 14:56:49
Разговора тръгна, защото Дичо се чудеше откъде идвала омразата към брокерите - от техните действия. Ако си вършат добре работата, нямаше да ги плюем по форумите. Е немогат да са архитекти, геодезисти и адвокати едновременно и не е нужно, но поне да дават коректна информация от наличните документи. Как е възможно, да се продават имоти без да си видял документите, без да си бил на място да ги видиш - по разкази на очевидци ли? Затова не вървят нещата и клиентите не ги долюбват.
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
28-06-2008 - 15:08:12
като не е нужно да са такива , защо е това излишно самочувствие и само малка част от брокерите се допитват до специалисти, а омразата идва точно от некомпетентност...
всякакви бармани и келнери взеха да разбират и после се чудят защо хората ги мразят
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
29-06-2008 - 19:21:32
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Всъщност то и
> крайният резултат при мен го доказва - въпреки
> затишието на пазара, не спирам да правя сделки и
> една от причините е, че съм коректен с клиентите.
---------------------------------------------------------------------------------------------

затишие викаш?
трябва да ти дадеме медал-ти си първия брокер,който го каза в този форум.
по принцип-тайна е.колегите ти се опитват да ни внушат,че пазара се развива с пълна сила.
понеже са много честни и морално-етични.
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
29-06-2008 - 19:28:09
маи трябва Джулиус и тук да цопне линка smoking smiley
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
29-06-2008 - 19:30:08
какъв линк?
Re: Имотите няма да поскъпват вече -ха,ха,ха
29-06-2008 - 19:35:22
от предаването на бтв -бизнесът
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход