Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разходи за строеж на къща

Публикувано от Solaroid 
Разходи за строеж на къща
14-06-2008 - 20:37:30
Та дайте да подискутираме малко по-конкретно цените за строеж на къща. Имам някаква идея но ми е интересно да чуя мненията на хора, занимаващи се в тази сфера, или строящи. Имам идея да си вдигна къща в село близо до София и в момента си правя приблизителните сметки. Става въпрос за двуетажна къща, по 100м2 на етаж, без мазе. Ивичен фундамент ми се вижда най-подходящо за терена. Плоча между втория етаж и покрива няма да правя, понеже тавански помещения не ми трябват. Та това е в най-общи линии, очаквам включване smiling smiley
Re: Разходи за строеж на къща
14-06-2008 - 22:09:20
Защо не сложиш една сглобяема....е естествено от по качественните на които дават 40-50год живот.Виждал съм двуетажни с широки тераси ,направиха ми изключително добро впечатление .Когато попитах цената беше около 75к +около 6к за постамент ,правиха ги до ключ даже с камина вътре и въздуховоди за отопление на всички помещения срока за изпълнение ми казаха че е около 4 месеца

Зная че има за и против този тип строителство,аз лично не мога да преценя дали е добър вариянт но все пак е вариянт които спестява много разправии допълнителни разходи и маистори с неясни възможности...Посетих такава къща на един етаж обаче беше тази конкретната и ми се стори малка 2 стаи +трапезария и кухня+санитаре[loghome.erato.bg]н възел+веранда +камина+много хубава дограма ....погледни и ще продължим коментара
при мен ситуацията по едно време беше-аман от маистори.....
Re: Разходи за строеж на къща
14-06-2008 - 22:21:57
забравих да кажа че споменатите от мен цени са при условие че парцела си е твои
има разбира се и други фирми (с по добри фотографи)
на тези попаднах съвсем случаино минаваики през село Батово
Спрях и започнах да си говоря с техническия..разбрах че матерялите са доста качествени а самите къши се правят от цели трупи което направо ме изненада
има и куп още информация дори се бях навил по едно време но за момента осъществявам по други планове и това съм го оставил на по заден план
самия шеф на фирмата живее в такава 2 етажна на около 20 км от софия но забравих къде точно..имат и още модели дори мисля че могат да изработят по твои проект
Re: Разходи за строеж на къща
15-06-2008 - 09:00:03
Ами преди време търсех оферти за сглобяеми къщи и попаднах на цени за качествено изпълнение от сорта на 600Е/м2, което според мен е твърде много за дъски с гипскартон. То грубия строеж с прозорците и покрива на монолитна постройка вероятно ще ми излезе по-евтино. С майсторите проблеми няма да имам, понеже половината рода работи в строителството. А мястото си го имам, недай боже на всеки да дава толкова пара за земя. То земята излиза повече от къщата. А и сроковете за изпълнение не са толкова голям плюс. Роднини си направиха грубия строеж за 5 месеца, и довършителните работи за около 4. Където са 4 месеца, там са и 8-9. Поради тия причини съм се насочил към монолитка. Иначе благодаря за инфото
Re: Разходи за строеж на къща
15-06-2008 - 19:17:39
Доброто монолитно си е вечно.И си направи плоча над втория етаж.Имам по 5-6 клиента на година дето искат къщи без втора плоча.Изглеждаш ми интелигентен човек за да правиш такива глупости.За 400 евро на квадрат ще си го завършил и то доста луксозно без мебелите ,но санитариите ще са готови.Дано да имаш вече парцела че продавачите вече направо са се побъркали.
Грубия го вдигаш за 3 месеца после ако има каде да живееш довършвай бавно.Хубаво е къщата 2 лета да не живее никой да изчезне строителната влага.
Къщата си е хубаво нещо.
Re: Разходи за строеж на къща
15-06-2008 - 19:18:31
Може в цената да слезнеш и до 250 евро на квадрат ама после ти ще си живееш вътре.
Re: Разходи за строеж на къща
15-06-2008 - 20:16:33
Quote

Къщата си е хубаво нещо.

Абсолютно съм съгласен. Благодаря за инфото, те и моите сметки горе-долу това показват. Хайде със здраве.
Re: Разходи за строеж на къща
16-06-2008 - 00:17:38
Като гледам цени от 400 евро, че дори и 250 евро/кв.м. ...
Това -->> [www.snimka.bg] е 90 евро/кв.м. на груб строеж !!!
Та ... като човек минал през всичко това ...
1. Фундиране 6 000 - 10 000 лв.
2. Кофраж + арматура + бетон 15 000 - 20 000 лв.
3. Зудария 7-10 лв./кв.м т.е. ~ 35 - 40 лв./кв.м. труд+материали
4. Покрив 40-70 лв./кв.м. труд+материали Не слагам материалите и труда
за външна изолация на покрива, а такава ти трябва щом нямаш плоча. вътрешна също трябва да направиш !!! Упс ... обкова и олуците са отделно !!!
5. Закопуване на дървен материал за кофраж, който после може да влезе в покрива ... много е относително ! Наем на кофражни елементи ~ 10-20 лв./кв.м. на месец ( бе може и по тънко но зависи дали има в наличност нужната квадратура)
Смятам че за 45 000 - 50 000 лв. ще се справиш идеално това е с завишения и презастраховане, според зависи от цените на бетона и арматурата !!!
Ако искаш дай ми ГСМ-а си на franke@mail.bg ... с планове (ако имаш) по точно ще ти калкулирам всичко !!! И ще ти го изпълня !!! Забрави за цени от 400 евро/кв.м !!!
Моята къща ( 3 етажа 300 кв.м.) я направих с един майстор и 2-ма общака за 4 месеца smiling smiley
Фундамента го копаха на ръка ... ама нямаше как да вкарам багерче, а и за теб не трябва да е много дълбоко.

П.П.
Това е за грубия строеж ... довършването е по избор !!!
изолация (външна, вътрешна) +мазилка , дограма ... стените с гипс-картон или на замазка ... и т.н.



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2008-06-16 01:02 от franke.
Re: Разходи за строеж на къща
16-06-2008 - 11:18:14
Още не е готов проекта, сега оправям едни други бакии. Иначе строеж ще почвам най рано след три месеца, ако не отложа до пролетта поради някаква причина. Иначе благодаря, тогава може да ти пиша за да говорим по-подробно
Re: Разходи за строеж на къща
14-11-2011 - 18:47:22
Здравейте!Аз искам да ми помогнете ако е възможно с информация и съвети...Благодаря предварително на всички!Имам проект и разрешително за строеж на едноетажна фамилна къща в село до Варна-(РЗП)86,55кв2 и изба 40кв2(2.40м-дълбочина от които 90см са над земята).Интересувам се от това,колко арматура и бетон са необходими за груб строеж?Изкопът за мазе(основи)искаме да го копаем на ръка,а не с багер както пише по проект.Покривът е четирискатен.Без тавански стай -води се необитаем по проект.Ако имате информация за цени на строителни материали,които може да дадете.По проект кофража е даден да е дървен-колко ще е необходим за основи,плочи..?Още веднъж благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход