Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите

Публикувано от tihia 
Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
13-01-2009 - 19:30:52
Обичам да съм с хора които мислят като мен. Да общувам с тези които са различни в мисленето си обаче е прекрасно. В тях се оглеждам и преценявам докъде съм стигнал и колко струвам. Благодаря на тези които ме поощриха да пусна тема с подобно съдържание. Какво ми прави впечатление откак влизам в този форум? Почти всеки от пишещите тук има две страни. Едната - когато спокойно разисква дадена тема, обикновено в началото на постингите и друга - когато излезе от кожата си и хули опонента с крайно нецензурни определения. Често от взаимните крясъци не се чува и разбира същината на аргументите в спора и той става безмислен.Дали не можем да смекчим малко тона? Сигурно можем. Признавам, че много от пишещите тук ми се нравят и бих беседвал с интерес. Пътувал съм много по света. Два месеца след цунамито посетих Бали. В моето любимо "Hard Rock cafe" по повод трагедията сполетяла азия прочетох следната мисъл:"Humanity is instrumental". Прекрасно казано. Да помечтаем заедно!
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
13-01-2009 - 20:53:33
Браво Тих , радвам се че пусна тази тема. smiling smiley

Тази търпимост възпитава ли се или е заложена в човека?
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
13-01-2009 - 21:01:24
Арго,

Като че ли и двете, но определено по-голям дял има възпитанието.

Смятам, че в повечето случаи, ответното отношение се провокира.

Тогава идва момента на възпитаната търпимост, както нивото на търпимост.
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
13-01-2009 - 21:05:23
Според мен търпимостта и великодушието са белег за интелигентност.
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
13-01-2009 - 22:28:22
Аз също смятам , че от двете . С натрупването на житейски опит , човек се променя , къде повече , къде по-малко. Обикновенно обкръжаващата го среда налага норма на поведение . Добре е да се поставяме на мястото на човека срещу нас и да разберем неговия начин на мислене .

Великодушието е присъщо на доста силните характери според мен.
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
13-01-2009 - 23:43:33
Ами то си е написано!
Ако те ударят по едната буза, дай и другата!
Целта е да се спре злото, а не да го мултиплицираш, но за това трябва здрав дух, а не физика, за да изтърпиш болката и да простиш!
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
14-01-2009 - 00:17:12
tihia Написал:
-------------------------------------------------------
> Обичам да съм с хора които мислят като мен. Да
> общувам с тези които са различни в мисленето си
> обаче е прекрасно. В тях се оглеждам и преценявам
> докъде съм стигнал и колко струвам. Благодаря на
> тези които ме поощриха да пусна тема с подобно
> съдържание. Какво ми прави впечатление откак
> влизам в този форум? Почти всеки от пишещите тук
> има две страни. Едната - когато спокойно разисква
> дадена тема, обикновено в началото на постингите и
> друга - когато излезе от кожата си и хули опонента
> с крайно нецензурни определения. Често от
> взаимните крясъци не се чува и разбира същината
> на аргументите в спора и той става безмислен.Дали
> не можем да смекчим малко тона? Сигурно можем.
> Признавам, че много от пишещите тук ми се нравят и
> бих беседвал с интерес. Пътувал съм много по
> света. Два месеца след цунамито посетих Бали. В
> моето любимо "Hard Rock cafe" по повод трагедията
> сполетяла азия прочетох следната мисъл:"Humanity
> is instrumental". Прекрасно казано. Да помечтаем
> заедно!

Тихия,
Аз май все пак н е разбрах, кое е предпочитаното от тебе?
Да обичаш или да е прекрасно ?! sad smiley

Последното е на шега, разбира се. Надявам се, че те разбирам. Не виждам причина да не помечтаем за едно друго време (а може би и за едно друго място), където анонимността ще бъде бъде стимул за по-внимателно от обичайното поведение и отношение към партньора - специално в този вид комуникация.

Всъщност пиша за друго. Разчитам, че апелът ти ще произведе някакъв резултат, но ти все пак недей да храниш големи очаквания.
Просто за да не останеш много разочарован!
Успех!
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
14-01-2009 - 09:00:50
Барбароне то по-горе е написано с черни букви - търпимост в разнообразието на прогнозите за цените на имотите. :]

Начев , едва ли тази ще е най-посещаваната тема и наистина човек може да остане малко , не много разочаровам , но да не предопределяме нещата. smiling smiley
Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
14-01-2009 - 10:15:17
tihia Написал:
-------------------------------------------------------
> Обичам да съм с хора които мислят като мен. Да
> общувам с тези които са различни в мисленето си
> обаче е прекрасно. В тях се оглеждам и преценявам
> докъде съм стигнал и колко струвам.

По повод първото изречение, почти никога няма да чуеш противоположно мнение. Без никой да ме пита, аз бих казала, че обичам хората, с които общувам да са способни да преобърнат собственото ми мнение и да мина на "тяхната страна". Това обичайно става с аргументи, с чувствителност, с желязна логика, с чувство за хумор и човещина. В този форум съществуват няколко души, които мога да изброя на едната си ръка, и които за съжаление не желаят да влизат в общия компот на посредствено мислене, на първосигналността във възприятията си и реакциите си. Ще ги срещнеш изключително рядко, и това ще бъде по теми, които са над обичайното ниво.

По повод второто изречение, моментално навлизам в практичното приложение на този съвет. Предполага се, че се "оглеждам и преценявам докъде съм стигнал и колко струвам" благодарение на различните в мисленето си. Аз имам един единствен "опонент",(тази дума е комплимент) и ако се огледам в нея, докъде ще стигна?
Ако приемем, че това изречение е съвет, мисля че е абсолютно неизползваем, непрактичен, и общо взето - чесане на езици. Съжалявам, ако засегна автора. Надявам се обаче, да се съизмери с различното от себе си и да стигне до генералния извод за неговата собствена човешка стойност.
А иначе, да помечтаем! Да помечтаем за реални неща. Да помечтаем хората да са възпитани в различията си.


Re: Цените на имотите - търпимост в разнообразието на прогнозите
14-01-2009 - 11:26:27
Привет на старите приятели smiling smiley

По темата: философите отдавна са го казали - всички беди на човека идват от желанията му smiling smiley Проблемът е, че сме толкова много хора, че желанията на един немуниемо са противоположни или поне пречат на желанията на друг. И затова се делим - на останали тук и емигранти, на етнически българи и не-българи, на образовани и необразовани.... В крайна сметка, всички наши решения и действия/бездействия (да заминем или да останем, да учим или да не учим и т.н.) са следствие от стремеж към осъществяване на желания - не винаги и не непременно материални, но все пак няма никакъв начин да отделим материалното от духовното. Трудно е за обикновен човек (не тибетски монах smiling smiley) да е щастлив, когато коремът му стърже от глад. Това е само елементарен пример за желание, разбира се, от там нататък следват милион други, чак до това да имаш самолет.

Така, и като желаем и не можем да си осъществим желанията, почваме да страдаме. И като страдаме, търсим виновни - обикновено извън нас smiling smiley И така се стига до нетърпимостта към тези, които считаме за виновни за нашето страдание (може и изобщо да не са, не е важно това). И не само това, нетърпимост и към тези, които ни се струва, че споделят мнението на тези виновни или пък че ги оправдават (дори и изобщо да не е така). Така се стига до нетърпимостта към инакомислещите.

В този смисъл е трудно да приемем инакомислещите - това противоречи на природата ни и трябват усилия на волята, за да стане.

Относно това, с кого е по-хубаво да се общува- с еднакви или с различни. Аз мисля, че и с двете групи smiling smiley Едните дават едно, другите - друго, при общуването. Но това е валидно само при общуване без грубости и обиди, и при зачитане мнението на другия. Та в този смисъл - хубаво е да имаш опонент, защото "в спора се ражда истината", но пък е важно и този опонент какви знания и опит притежава, за да спори с теб и да те убеждава, и как го прави. Същестува и проблемът с емоциите, които неминуемо при спора влияят на преценки и аргументи, и е много трудно да се отдели обективната истина (доколкото изобщо нещо такова същестува на света).

Та с няколко думи - не е чак такава утопия тази тема, след като веднага след пускането й виждам Nacheff и Global да пишат тука smiling smiley Има надежда smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Barbarone, теб не те споменавам, нищо че те уважавам. Ще ти призная защо - твърде наранен и изкривен от соц. режима ми се струваш, това те прави фанатизиран антикомунист, а фанатиците (всякакви - комунисти, фашисти, йезути, францисканци, мюсюлмани...), според мен, не са подходящи за разумен спор. Има и доста други, напуснали България или останали, така психически осакатени. Не съдя никого и вина не търся, просто отбелязвам обстоятелства.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход