Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Особености на местния пазар или daydreaming?

Публикувано от кара_Кольо 
Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 12:41:04
Здравейте на всички. От доста време чета форума при това с голям интерес и определено времето прекарано във форума ми е полезно.
Интересно ми е как ще коментирате това изявление на тази госпожа от Сан Сити?
[www.burgasnews.com]
Като се има предвид че Сан Сити развиват доста активна дейност в Бургас, може ли да се счита че са я закършили за ликвидност или го прави от човеколюбие че да се усетят неразумните и да си купят преди да е станал квадрата 2000 евра в Славейков? (Това в рамките на шегата.)
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 13:03:40
Много точно заглавие на темата-особенности -
На мен морето ми харесва и смятам че е подценено и се подценява
Дали визираната цена е висока или не -само времето ще покаже
но като гледам че в мръсен панелен квартал цените твърдо са 1000
защо на морето да не са повече?
Маи самите ние не си оценяваме какво имаме....................
Още седмица...да свърши кошмара с руските визи и пак ще си говорим за имотите по морето...особенно до към края на лятото
1000кв.м морска панорама, регулация,ток, вода и тн =100 000 евро (горе долу)
панел люлин 3 стаи+мръсотия =100 000 евро
изберете сами.....
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 13:16:25
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------

> 1000кв.м морска панорама, регулация,ток, вода и тн
> =100 000 евро (горе долу)
> панел люлин 3 стаи+мръсотия =100 000 евро
> изберете сами.....



Ако работиш в София, ти трябва жилище там. Като си изкараш парите, търсиш място за отдих. И друго- в посочения от теб апартамент се събуваш и влизаш на тази цена. А имотът с панорамата е гола поляна. Само тока и водата да й докараш, колко ще ти излезе? Щото "вода и ток наблизо", не е като " с открита партида", нали? А проекти, съгласувания, строеж до ключ?
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 20:38:57
Изобщо ама хич даже не мога да се съглася -събуваш се и влизаш,къде влизаш в панелен коптор с евтина дограмичка и какво да го правя гадния панел с комшии които си хвърлят боклука през терасата...това е направо прекалено европеиско за мен......
Голата поляна има много повече възможности и наи мързеливата от тях е тези 1000кв.м да се разделят на 2 по 500 като се даде едното парче на строител срещу една вила например , която вила пак ще си бъде до ключ и когато след 8 месеца или година е готова спокоино можеш да си я даваш поднаем и да си живееш където си искаш
4 стаи по 2 легла =8 легла по 10лв (минимум) на легло=80лв на ден по 30дни=2400лв
да не забравяме че освен летния сезон вили се търсят и зимата особенно около и след студентския празник
на нова година 5 семеиства наехме луксозничка вила 500 лв за два дни
така че извини ме Камелия ,но наистина всеки си има мнение а моето е че 1000кв.м на морето са повече от 100кв.м в люлин
аз не познавам заможен човек които харчи 100 000 евро за панел......
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 20:47:04
олигофрените с достъп до медиийни изяви са като процент в Бг сигурно най-много в цялия свят.

това че скокът на горивата, тока и водата ще донесе до скок на цените на имотите е много интересно научно откритие и напълно противоречи на икономическите закони който са в сила навсякъде другаде (но не и в Бг).




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-17 20:54 от kuku987.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 20:50:41
Ноот една страна е по добре че по малко хора се усещат за тези перспективи ....а всеки би изкарал една година на квартира ,след което ,ще си печели парички по много приятен начин
как според вас са тръгнали малките семеини хотелчета които ги има по черноморието..ами така строил 4 -5 стаи и след 2-3 сезона надстроява и тн....
ако знаете колко хора има така в Кранево и в Албена....и са от различни градове на страната...за една бабка от шумен се сещам която със 7 стаи в Кранево прави 15 000 за сезона....вери гуд детсе казва е панела за 100к
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 20:55:13
smiling smiley

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 20:55:52
кара-Кольо.ще ти кажа една хитрост,която колеги тук използват.

когато даден фонд или строителна компания излезне с прекрасни прогнози за имотния пазар,а не е така-това означава,че рискуват името си,с надеждата някой да клъвне.
а когато се рискува име с цел профит в цивилизацията-това означава само едно-ОТЧАЯНИЕ.липса на други алтернативи.
сега по същия начин са ги почнали да ги дебнат фондове и строителни компании в англия-някоя от тях като излезне с оптимистични прогнози и здраво я шортват и дългосрочно.
та в бг е същото-по тва ще ги познаеш-първо ще фалират точно тези,които блъскат медииите с оптимизъм-здраво са се сговнясали и тва са ходове,подтикнати от отчаяние.
САН СИТИ ги пиши бегали-такова олигуфренско изказване аз го прочитам м/у редовете.
знаеш ли кво пише м/у редовете?
пише,че кредиторите им дишат във врата вече и продажби нема за обслужване на кредитите.
дай да видиме колко ще издържат-такива лунни завъртния в медиите няма да помогнат-само стават по смешни.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 21:38:07
dival :обръщам се към тебе,отностно постоянното натякване:колко добре е да се купуват парцели,земя и др.....от сорта.Май забравяш постоянните набези на крадци по вилните зони.Липсата на транспорт .Липсата на инфраструктура.Ще ти кажа какво се случи с мене:
Преди няколко години купих една вила с двор на траката.(Варна)
Дадох ключовете на Майка ми да я наглежда.
Майка ми е жена на възраст(нуждае се от спокойствие).
Мина се не мина,известно време ,започна да ми звъни по всяко време.Влизали крадци,изпокрали каквото може,обаче набезите продължавали.Набрах се една вечер,хванах самолета и я продадох .И проблемите се решиха!Че,като те чета,сигурно си купил парцели и им вдигаш акциите.И за земеделската земя:Там са силни агрономите.Всеки с професията си!





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-17 21:44 от gorje.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 21:49:48
gorje
По принцип има сот и охранителни фирми които пазят срещу определен абонамент , даже изобщо се учудвам че не споменаваш това
а колкото до земите и парцелите , да наистина съветвам които е решил да влага пари в имоти да вложи точно там ...защо ли ...ами всичко друго така или иначе ще си понижи цената , но разбира се аз няма да споря и ще приема забележката ти , но и ти се съгласи с мен че просто един забит панел да струва 100 000 евро аиде сега......а за агрономистите ...наистина бих приел че се изказваш съвсем неподготвен, но съм широка душа и този път ще подмина все едно не съм прочел.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход