Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Надценени ли са недвижимите имоти?

Публикувано от geekseek 
Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 11:48:07
След като прочетох това Надценени ли са недвижимите имоти?, се замислих - наистина ли са изкуствено завишени цените? Има ли смисъл да купуваме сега или да изчакаме цените да паднат? Наистина ли брокерите ни лъжат?

Вие как мислите?
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 14:45:40
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Освен нещата, които са едни и същи и вече се носят
> из всички форуми, е пълно със глупости:
>
> Кюстендил, който през 89-90 г. беше с над 100 000
> жители - Преди '90 само 10 града бяха над 100 000
> и Кюстендил НЕ беше сред тях. Ямбол беше
> потенциалният 11-и град със своите 90 и няколко
> хиляди! Но не стана.
>
> И пак същите сравнения - Япония... Берлин... и
> двете са достатъно дъвкани. Потърси.
>
> Един добре изчислен кредит винаги е от полза!
>
> Плюсовете са много!
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 05/14/08
> 12:01PM от Julius.



Типично мнение от брокер...оставаше само да напишеш, че сега е най-подходящия момент за закупуване на жилище и да си оставиш телефона. Аз намирам информацията за много полезна !
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 15:01:33
Ще повторя за стотен път - тъпо е да купуваш апартамент защото си решил, че ще поскъпва, тъпо е да не купиш, защото цената ще пада.
Ако няма къде да живееш - купувай, ако имаш пари и не знаеш какво да ги правиш - купувай. Изобщо не чети прогнози на експерти и имай предвид, че повечето анализи се отнасят за големите играчи, а не за покупка на едни апартамент. И в едната и в другата посока.
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 15:35:47
Ето нещо от статията:
"Аз лично знам един пич, който взима 30 лв. на ден надница за да обикаля в няколко блока между 19:00 и 21:00 часа и да пали и гаси лампи, да симулира живущи"
:} :} :} :} spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out :} :} :} :}
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 15:53:07
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Освен нещата, които са едни и същи и вече се носят
> из всички форуми, е пълно със глупости:
>
> Кюстендил, който през 89-90 г. беше с над 100 000
> жители - Преди '90 само 10 града бяха над 100 000
> и Кюстендил НЕ беше сред тях. Ямбол беше
> потенциалният 11-и град със своите 90 и няколко
> хиляди! Но не стана.
>

Може и да си прав, тези данни ги имам от Кюстендилци, тъй като служих там през 2000 г. и имам наблюдения на града. Общо взето, след като им секнаха парите от ембаргото, града се обезлюди. Основната идея е, че който е дошъл, дошъл, вече не може да се очаква такъв наплив в София какъвто беше до сега. В статията съм изложил лично мнение, затова съм писал, че съм отворен към всякаква критика, стига да е обоснована [zapek.net]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-14 15:55 от Ballomed.
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 16:00:22
зна4и аз мога да дам примери от преди десетина години с имотите които се намират около курорта албена и се водят вилни зони
оше през комунисти4еско там са вземали места само активни борци и разни такива...площа на едно место е средно 500кв.м
дори и преди 10 год тези парцел4ета имаха много високи цени -мисля 100-120 долара на квадрат по това време ..но никои никога не каза или не изропта от тогава насам се застрои и облагороди тази вилна зона..има си кабелна интернет и тн сега в момента цените са около 100 евро на кв и мисля 4е няма свободни парцели освен ако не е някоя нива 5 декара която не е в регулация
спецялно за тази зона моето мнение е 4е и преди и сега и за в бъдеще цените ще са си такива едно такова имот4е се продава наи много за две седмици след пускането на обявата но обикновенно обяви за там не се пускат ..просто които иска да купи звъни в която и да е агенция и пита...или пита в някое магазин4е във вилната зона
тука говорим за впе4атления -това е. ако някои е запознат с раиона знае за какво говоря
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 16:25:48
avatar
Плевен е колкото "Люлин"- 160 000..........
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 16:31:33
Люлин трябва да е повече. В един форум не знам дали беше тук бяха сметнали , че Люлин е седмия по големина град в България.
То си е верно град и ако има люлинци да ме прощават, ма хората, живеещи там си имат един специфичен "люлински манталитет".
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 16:38:23
avatar
mindi Написал:
-------------------------------------------------------
> Люлин трябва да е повече. В един форум не знам
> дали беше тук бяха сметнали , че Люлин е седмия по
> големина град в България.
> То си е верно град и ако има люлинци да ме
> прощават, ма хората, живеещи там си имат един
> специфичен "люлински манталитет".

Хи,хи! Остава и на квартален манталитет да се делим и ще стане страшно!
А "младостския" с какво се различава от "манастирско-ливадния"? :} :} :}
Re: Надценени ли са недвижимите имоти?
14-05-2008 - 16:44:16
Таблица на населението по постоянен и настоящ адрес

Quote

р-н 19_ЛЮЛИН | 121539

Сигурно има хора които са записани там и са имигрирали, сигурно има и такива които живеят там без да са регистрирани, но със сигурност е над 120 000, може би дори над 150 000.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход