Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!

Публикувано от Geto 
Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 00:43:08
Привет форумци,

миналата седмица стана някакво чудо с продажбата на апартамента ми в София, за който ви говорих преди известно време. Първо, действах с брокер от столична АНИ тъй като съм на далеко и гледам да не създавам мн. тичане на близките си. Имах наемател, който направо гонеше клиентите, създаваше стотици проблеми с огледите и даже бях решил да ги гоня. Въпреки всичко на финала се хванаха 2-ма купувача.На бъзик казах на брокерчето да прави търг и да иска надаване. Мислех си че всичко е някакъв майтап, но хубусниците вдигнаха цената с 2,700 Евро! Ето така при всичките ми страхове не само, че не свалих от цената ами изкарах една добра сума от горе. Сложих на брокерчето 700 на ръка, което го направи доста щастлив. Е, всички по веригата мрънкаха и се сучеха на изискванието ми всичко да мине по банков път, но това си беше условието winking smiley
Ех, в какъв чуден свят живеем само!

Хайде със здраве,
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 01:03:29
Браво Getosmiling smiley
Радвам се за теб и за добрата ти сделка!Остава да почерпиш някой божи ден....smiling smiley
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 02:08:18
Хей Венци, здравей,

Благодаря, голяма изненада е и за самият мен, но и цената струва ми се беше точна.

Лятото ще си бъда в България, имам да правя разни работи winking smiley и за мен ще бъде истинско удоволствие да изпием по няколко ракий не зависимо от коя страна на Балкана smiling smiley А и при твоя опит със старите къщи ще има и какво да науча. До момента съм на точка "Проекти", архитекта ми е малко вироглав и взе да ми писва, но има ли нещо на лице ще пусна съобщение в старата вече тема по възрожденския въпрос smiling smiley

Хайде със здраве,
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 02:16:20
Гето,защо го продаде бе пич?нали беше един от оптимистите?нещо смяна в тактиката и стратегията?нема логика цените да се качват,а ти да се набутваш да продаваш....
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 03:57:42
Асене, приятно ми е, че се включваш! Никога и никъде тук на форума не съм правил финансови анализи за развитието на пазара. Вече сме обсъждали имотите по Берковица и т.н. Само споделих какво стана с продажбата на моя апартамент. Имах причини да го продавам, въпреки, че мн. ми харесва как си го бях нагласил. Представи си това което вие на юг казвате пент хаус на цяла плоча... но аз вече няма да живея в него, а за варианта с наемите такъв апартамент в Х.Д. не ми върши работа winking smiley

А колкото до развитието на родния пазар на НИ съм заинтересован до толкова, доколкото една криза като тази в америка би била разрушителна, а България и народът ни не го заслужават. След всичките тези години се появява светъл лъч и една невероятна надежда за възход. Кажи ми моля те Асене, защо ние тук които сме затънали в удобствата на материалния живот трябва да отнемем едничката надежда на хората. На това се казва " Видял в кйоравия едно око и него взел да му извади". Или друга, "Ако не можеш да помогнеш, то поне недей пречи" smiling smiley Точно сега хората имат нужда от кураж и самочувствие, от надежда, а не твоите апокалиптични сцени. Не казвам, че не си прав, но ...
И я кажи, от кога думите "Родолюбие", Патриотизъм" станаха мръсни думи за теб?

Хайде със здраве и прощавай ако съм те засегнал с нещо.
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 04:10:20
значи да лъжеш бедния народец било патриотизъм, родолюбие а да му кажеш истината в очите е предателство...
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 08:26:41
Гето продаде апартамента видя парички и стана родолюбец и патриот. Освен това обвини останалите, че не са патриоти и родолюбци.

Гето, я се стегни и свали розовите очила. Не разбирам защо се заяждаш с хора като Асен, Куку и др. които за изключително полезни и нужни. Мен лично ме кефят как правят за смях разни брокерчета които си плямпат едни и същи глупости от сумати време. Даже от време на време са толкова безпомощни, че превръщат форума на хоремаг. Браво момчета само така! Нека се спичат и да им е трудно после :]
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 09:19:10
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> значи да лъжеш бедния народец било патриотизъм,
> родолюбие а да му кажеш истината в очите е
> предателство...


Куку приятелю, вашата "истина", която се повтаря от теб и още 5-6 активни борци за крах може да се окаже доста неуспешен опит за "отваряне на очите на хората в бг". Истината към момента в София е, че има покачване дори и при старите панелни коптори.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 10:15:09
Важният момент тук е, че имотът се е продал на цена с 2700 Евро над офертната.
За всички които се чудят дали реалните цени, на които се случват сделките, са близки до офертните или собствениците свалят с 30-40%, за да могат да продадат. Е не свалят.
Re: Дали не бе Чудо? Продадох апартамента по Чуден начин!!!
19-03-2008 - 10:31:48
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Важният момент тук е, че имотът се е продал на
> цена с 2700 Евро над офертната.
> За всички които се чудят дали реалните цени, на
> които се случват сделките, са близки до офертните
> или собствениците свалят с 30-40%, за да могат да
> продадат. Е не свалят.


Това значи само, че цената е била разумна. На пазара има играчи които наистина продават (малко за съжаление) и те търсят реална цена. Ако не се обади никой 2 месеца свалят и т.н. Голяма част обаче са лакоми и оферират високи цени - за мен те не са продавачи, а просто се хвалят с имотите си. Аз като продавач, също продадох бързо, защото исках нормална цена. А като купувач, аз лично свалих 20% от цената на един имот, и то само с една среща с ответния брокер. Предложих оферта "купува" и телефон за връзка. Сами ме потърсиха (брокерката ми де, да не реши някой, че прескачам). Така че зависи от кой тип играчи е бил. При разумна цена има купувачи и сделките стават бързо. В същото време има имоти които се обявяват с години ( повече парцели и къщи)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход