Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?

Публикувано от mobiman 
Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 15:17:28
Кога официално ще признаят, че САЩ са в рецесия?

[pazari.dnevnik.bg]

[dnevnik.bg]
Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 15:32:16
ами че те щатите си признават.
Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 15:35:10
Те че гръмнаха, гръмнаха. Хич не ме интересуват САЩ. Въпросът е, че вероятно цените на имотите и тук ще паднат с едва с 25%, което пък означава, че пак ще се продават на двойна цена. Тъжна е картинакта с имотите. Вчера гледах как през ноември умниците ми опонираха за борсата, къде сте сега бе мишоци да ми кажете, че балон на борсата нямало. Ето ви една кратка лекция за връзката имоти-борса "


Real Estate vs. Stock Market
Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 15:39:05
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> ами че те щатите си признават.

Куку, още не са го казали управляващите официално.
Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 16:18:47
В България спада ще е 60-70 процента до 30 процента от сегашните цени.

Гледам в имот.бг в провинцията (бивш окръжен град, оттам е жена ми) продават един парцел за къща близо до къщата на сватовете за 65 000 евро.
Продава се вече 3 години. Миналата година цената му беше 13 000 евро и не се продаде, сега го продават за 65 000.
Със сугурност няма да се пдоаде и за 10 000.

Обаче допринася с 500 процента учеличение на цената за пълно изкривяване на статистиките на имотите на имот.бг която се цитира от всички за това как скачали цените. В случай има 700 процента раздуване на цената.

Статискиките на имот.бг и имоти.нет са смехотворни, за разведряване си струва да се преглеждат от време на време да видиш докъде може да стигне човешката алчност.



Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 17:54:26
Куку, аоста се съмнявам. Спадането на цените на имотите не е феномен и се случва навсякъде по света. Вече не се спори дали ще има спад в цените, а кога ще започне и до къде ще доведе. От това което съм чел е, че спада се замаскира като се твърди, че е в отедлни сегменти, че били 5-10% но обикновено е към 25% не повече. Все пак ако отправната точка е 500 евро, при ръст от 6% за три години прави 600 евро квадрата. За стария панел не бих се учудил и за 300 да не може да се продаде, аз бих дал най-много 200 ама след много размисъл - от една страна на половин цена от друга, колко още живот му остава. Новопостроеното според мен би си се шиткало спокойно за по 6-700 евро. 500 евро е абсолютния минумум за София според мен. За да се случи това което казваш трябва кризата да е зловеща, а според мен тя ще е просто нормална - ще се заговори за плато, ще намалеят агенциите, цените ще паднат, а гафиките в имоти.нет ще продължават да твърдят, че цените се вдигат дори и цените да достигнат нивата от 2006-та. Аз лично съм готов да дам 600 евро на квадрат в момента, ако районът ми харесва и е качествено построено без да се налага да вкарвам още 10 000 евра за ремонт. Иначе хилядарка за квадрат в Булгаристан трябва да си тотално заблуден да дадеш.
Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 18:02:00
гриинбул,
сещаш се какви бяха цените през 1997? Защото аз помня.

Ако в щатите могат да паднат 40 процента за 3 години (толкова е за момента прогнозата) в Бг спад от 70 процента е напълно реален.

600 квадрата за топ локейшън излеждат примамливо сега, но след пада на борда и навлизането на България в най-лошата рецесия в историята си и 300 ще е много.
цените ще се върнат на нива 2002.
готов си да дадеш 600 сега, но след като започне кризата ще започнеш да се замисляш.

защото имота се е и за живеене и за инвестиция, ако си мислиш че цената утре ще е 300 би ли дал 600 сега?
Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 18:02:33
Звездите се заливат от смях .

:} :} :} :} :} :}
Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 18:08:04
нали знаеш че най-добре се смее този дето се смее последен?
Re: Кога ще признаят, че САЩ са в рецесия?
16-03-2008 - 18:23:05
да, знам


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход