Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос

Публикувано от nekoi_si 
Въпрос
02-01-2008 - 11:30:14
Здравейте имам следния въпрос към аудиторията в този форум!!Притежавам 3-стаен апартамент в Надежда 3, на много комуникативно място, с прекрасен изглед към витоша и Ст.Планина - 7 етаж(не е последен), панела е от 1983г. 3-балкона, всичките с ПВЦ дограма, също и прозореца на една от спалните(външен), апартамента е саниран целия(и балконите) също и има вътрешна изолация на една от стаите, на паркет са хола и двете спални, а коридор, кухня и баня на таракот, блиндирана врата - 86 кв метра е, въпроса ми е реална ли е цената от 80 хил евро, която имам намерение да поискам за него??Намерението ми е да продам този и да взема апартамент до 56 кв. метра двустаен или гарсониера проустроена на двустаен за максимум 45 хил . евро(в люлин или пак надежда)......искам ващо мнение възможно ли е това и дали си заслужава(може би размяна на по-малък за по-голям с доплащане ако има заинтересувани), разликата от парите(стойността на двата апартамента) мисля да вложа в ремонт на една друга наследствена къща....!!
Re: Въпрос
02-01-2008 - 11:53:13
щом мислиш, че 1000 Е/м2 за стогодишен панел в гетото Надежда е реално, при цена на новото строителство в същото това гето от около 700 Е, давай смело, всеки луд с номера си, ама някои са с цяло представление, това е
Re: Въпрос
02-01-2008 - 12:04:52
абе цените които гледах не са точно такива ама айде, плюс това чувам, че това ново строителство е много некачествено и хората предпочитат панели!smiling smiley....аз не съм професионалист и за това питам, относно това, че Надежда е гето......предпочитам Надежда, защото квартала е уреден, най-търговската улица в софия Ломско шосе е там, има магазини колкот искаш, близко е до центъра и има възможност да паркираш !!
Re: Въпрос
02-01-2008 - 12:41:06
без никакви лоши чувства, ама дори и най - лошото ново тухлено строителство е сто пъти по добро от най - хубавия стар панел, а Ломско шосе сигурно е най - търговската улица за китайците и камбоджанците, но не и за българите
Re: Въпрос
02-01-2008 - 13:14:48
avatar
broker1111 Написал:
-------------------------------------------------------
> без никакви лоши чувства, ама дори и най - лошото
> ново тухлено строителство е сто пъти по добро от
> най - хубавия стар панел, а Ломско шосе сигурно е
> най - търговската улица за китайците и
> камбоджанците, но не и за българите


Също без лоши чувства,но и без излишни емоции: Панелът от 1983г. е много по-добър като качество от новото строителство.Като квадратура-също. Като изградени комуникации-дори и сравнение не може да става. За локацията-доста "селско" ти е мисленето.Всички новодошли,щом им се отдаде възможност да купят нещо,се врат в "южен" квартал.Без значение,че газят кал,няма канализация,блоковете са до/под високото напрежение.......и че стремейки се да бъдат стопроцентови софиянци,всъщност образуват селски общности...... winking smiley winking smiley
Re: Въпрос
02-01-2008 - 13:30:59
това си е твое мнение и страшен мит, благодарение, на който селяндурите изкупиха старите панелки на повечето софианци, а пък хората си купиха за същите пари нови тухлени, панела си е една голяма кочина, да не говорим за качествени материали, изолации, дограма и т.н. За квадратурата мисля, че вече на всички е ясно, че ценообразуването от 80 - те години и сегашното ценообразуване, нямат нищо общо, такива са наредбите сега, за разпределението на читав нов апартамент и дърт панел просто е смешно да се говори. Бих те помолил да ми кажеш в кой квартал има блокове без канализация, защото аз не се сещам, това за селяните съм съгласен, ама за селяка не е важно къде ще живее, важно е само да е в София, то затова навремето са проектирани и панелите, един блок да събере едно село
Re: Въпрос
02-01-2008 - 14:54:57
Съгласен съм и с двама ви, аз съм принципно от Изгрев, имам къща под Немското посолство и съм решил да я ремонтирам като ми трябват около 80-90 хиляди за хубав ремонт и подмяна на канализация, покрив, ел. исталация и др.......искаха да строят кооперация на въпросното място, но къщата е близнак и съседа не ще, за това ща не ща, ще трябва да ремонтирам....поне 60 хиляди лева да успея да съм напред от сделката с апартаментите, другите ги имам.......та това ми беше и от части въпроса де, продавам апартамент 86 квадрата, санирам, пвц, паркети, теракот, блиндирана врата - всичко, за един 50-56 кв...пак на същото място или в люлин, колко ще съм напреде от тая покупко-продажба и има ли тя смисъл......ако някой има други идеи да дава?Мисли съм и продажба на къщата в Изгрев но това място е златно, давали за ми 400 хиляди евро за нея, двора и е 200 кв....сега като направят и метрото до Интерпред, затова искам да я стегна - ако някой може да ми даде съвет или нещо по конкретно от съвет да ми пише - готов съм и на платена консултация!
Re: Въпрос
02-01-2008 - 15:38:50
Чак пък златно ?! В общ (съсобствен) парцел ?! Още ли ти дават 400 000 хил.евро ?
Re: Въпрос
02-01-2008 - 15:44:30
Виж в сайта колко вървят апартаментите в Надежда, имай предвид, че 86 кв. ново строителство и 86 кв. панелка са различни. Панелката е "малко" по-голяма smiling smiley

Пробвай с цена около офертните в момента, ако не се продаде, то винаги можеш да намалиш цената, зависи колко те притиска времето.

Моето лично мнение е, че цените на жилищата, особено тези в крайните квартали с високо стройтелство в момента са на върха си. Наемите носят 3% доходност, като доходите ни няма да продължат да нарастват с досегашното темпо, а стоките поскъпват, т.е. няма да може да се плащат по-високи наеми. Така, че идеята ти за продажба и покупка на по-малко жилище в момента според мен е добра.

Имаш алтернатива, да ипотекираш панелното жилище, като с парите ремонтираш къщата и после изплащаш 30 000 Е. Този вариант е за предпочитане, ако смяташ че панелката в Надежда ще поскъпне още (повече от лихвите който ще платиш за дадения период), като след време можеш да продадеш апартамента и да погасиш кредита предсрочно. В този случай ще ти трябва кредит с по-ниска такса при предсрочно погасяване.

Въпросът е дали смяташ, че апартамента ще поскъпва или ще остане на сегашната цена (или ще поевтинее). От там трябва да дойде решението ти дали да продадеш сега или да теглиш кредит.
Re: Въпрос
02-01-2008 - 16:08:25
Сещам се много добре за кои къщи в Изгрев говориш... и аз съм израсъл в тоя район... един от малкото оцелели от строителството райони. Радвай се че съседа не иска да се съгласи сега, един ден ще си му безкрайно благодарен за това!

По въпроса за продажбата: Според мен апартамента ти в Надежда е качествен и най доброто което можеш да направиш е да вземеш кредит от около 30000 евра които ще се покриват напълно от евентуалния му наем.

А най лесно е да го обявиш за продан, ако почнат огледи значи цената е нормална!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход