Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да ли?

Публикувано от dolphex 
Да ли?
20-11-2007 - 20:30:44
Реших да озаглавя темата така тъй като можеби това е най подходящото заглавие,лично аз от известно време се интересувам от покупка на апартамент в София,просто работата ми го изисква.Прочетох доста от мненията в форума и придобих някаква представа,походих и по строители и агенции за недвижими имоти,и не останах разочарован(чесно казано).

1-Лично аз смятам че цените на които се прелагат имотите в София са асурдни.
2-Качеството на строителство не е очароващо.
3-Лукс строителство не означава ламинат и PVC.

Един от абсурдите на който попаднох е че след като освободих офиса които ползвах в София(апартамент на Евлоги Георгиев в кооперация от 1950г,200 кв.)за който по договор плащах 1500 долара наем беше пуснат за продажба след някакво освежаване и обзавеждане за 812 000( Евро)което прави малко повече от4000 евро за квадрат.

??????В Берлин където прекарвам част от времето си цените на апартаментите в централната част, в сгради построени края на 90-те започват от 900 до 12-3 00 за квадрат и то реална а не Идеална площ,в София ми бе поискана цена от 120 000 хиляди евро за 3 стаен апартамент на зелено който евентуално ще се обитава след 2 а може и повече години...
ДА ЛИ София е наистина европейски град с нормална инфраструктура
ДА ЛИ Цените на имотите са реални
ДА ЛИ си заслужава .....

Горе изложеното изразява само и единствено моето мнение не искам да обидя никого от присъстващите тук....
Re: Да ли?
20-11-2007 - 21:10:02
Когато нещо се случва, то най-вероятно е възможно.
Има няколко екзотични предложения на пазара, които не отразяват нищо друго освен мечтите на собствениците.
Иначе не си дал пълни данни за апартаментите в Берлин и София, които искаш да сравниш, за да може да ги коментираме.
Re: Да ли?
21-11-2007 - 00:12:48
След като си плащал тези пари за наем то значи, че си участвал във формирането на продажната цена. За какво се чудиш тогава!
Re: Да ли?
21-11-2007 - 00:23:29
$1500/месец правят по $7,5/м2 или по 5 евро/м2
Какво толкова ненормално има в наема? Щом за тавански апартамент 50 кв. в Гео Милев доскоро мой познат плащаше 300 Е (6 евро/м2).

Нали се сещаш, че при цена 4000 евро/м2 и наем 5 евро/м2 месечно, то офиса ще се изплати след има няма 66 години smiling smiley
Re: Да ли?
21-11-2007 - 00:31:15
dolphex, защо трябва да купуваш, когато може да наемеш? По добре купи в Германия и с парите от наема там, наеми тук. Разликата си я слагаш в джоба smiling smiley
Re: Да ли?
21-11-2007 - 00:37:05
Пешо пише по два поста един след дург, защото мисълт му се бави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход