Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите около София

Публикувано от vavy 
Имотите около София
11-09-2007 - 01:54:16
Здравейте! Предстои ми да направя пазарна оценка за парцел и инвестиционен проект. Поводът е ипотечен кредит за довършване на строоителство (има само фунадамент). Някой знае ли как вървят в момента цените на УПИ в с. Равно поле - съвсем близо е до Сф (12-14 км), има асфалтов път, добра инфраструктура... добре уредено е. Питам защото се опитах да си направя сама справка в нет-а по най-различни начини и ми излизат цени от 20 до 90 евро за кв.м. (!Това бяха дадени цени за празен УПИ) Аз самата купих имота тази пролет по 39 евро на кв.м.....
ЕЛИН ПЕЛИН - инвестирайте в имоти там
11-09-2007 - 07:12:23
Имотите в община Елин Пелин тепърва ще поскъпват.Причините са няколко:

1.В Елин Пелин купуват Абрамович и Митал , Ковашки и Гергов а където купуват ТЕ , цените растат.
--------------

[www.duma.bg]
[www.dnevnik.bg]
--------------------

2.Голф игрището е на второ място

3.Елин Пелинско е последната локация,където може да се живее и същевременно да е до София-другите "престижни" локации са свръхзастроени - вече продават нивите и баирите.

Спокойно можете да разчетете 70 / 75 евро на квадрат(ако продавате) , как обаче ще погледне банката на цената при опр. обезпечението - вероятно не повече от 60 евро/кв ?!

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-09-11 07:17 от пунди.
Re: Имотите около София
11-09-2007 - 09:06:29
avatar
Имотът Ви е доста перспективен и е възможно банката да ви предложи изгодни условия !
Цената на която сте купила - 39 евро е много изгодна!
Догодина ще можете да продадете на 100 евро кв.
Този пръстен :Равно Поле-Елин Пелин - Мусачево -Григорево (както пише в предния пост) са последните,където може да се купи имот с перспектива-имам предвид да е близо до София и да предстоят повишения на имотите.
След Григорево започват неперспективни и отдалечени имоти , гледам че брокерите се опитват да активират интерес към тях но в близките 6 месеца ще е трудно
Re: Имотите около София
11-09-2007 - 09:26:59
Колко умен човек е този пунди/аврам confused smiley Четеш и всичко ти става веднага ясно! От скромните 60-70 евро/м2 следва елегантен скок на 100 евро/м2. А защо пък не и на 200 евро/м2?
Защо щели да поскъпнат имотите в това отровено от Кремиковци място? Елементарно - защото Гергов купувал, както и Абрамович и Митал, дори инвестиционният гений Ковашки clap:
Абрамович дори вече бил решил да направи ФК "ТРАКТОРИСТ", Елин Пелин по-известен от ЧЕЛСИ winking smiley
Re: Имотите около София
11-09-2007 - 09:39:49
Оооо,зелената,пак ли си тук,моето момиче :}
хубавица си,но май не се класираш на околовръстното - помня,че имаше някакви напъни инвестиционни.
Нищо,ще мине време,ще престанеш да си "зелена" , т.е. ще узрееш и ще разбереш приказката за лъжиците и устите. :crazy:
До тогава следвай подписа ми - не всичко е загубено :crazy:
бъди жива и здрава и по-малко приказлива :}

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Имотите около София
11-09-2007 - 09:40:34
Проучи варианта да караш с потребителски кредити до покрив и после да рефинансираш с ипотека. На груб строеж оценката ще е много по-висока. Друг вариант е да търсиш ипотека при която ти отпускат пари на етапи и подновяват ипотеката на всеки етап. Ама разхода и разправиите ще са по-големи.
Re: Имотите около София
12-09-2007 - 00:38:59
Ейййй, хора, страхотни сте! МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за инфото и мненията... те са безкрайно ценни и насърчаващи, особено в момент, когато си до никъде, а парите са The END sad smiley За да започна мечтата си - малка къща с двор за семейството ми - продадох единствения си апартамент в провинцията и сега съм под наем... Когато купих имота не предполагах, че е чак толкова добра инвестиция... Дай Боже на всеки от вас подоби сделки smiling smiley
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
Re: Имотите около София
12-09-2007 - 07:36:06
не всички са страхотни в този форум :}
има едно нещастливо момиче,което и на теб се опитва да пречи-не обръщай внимание на подобни полюции.......път широк,хора про....и ,абе българска работа
за теб е важно,че си купила преди предстоящия бум около Елин Пелин.Сега да му мислиш :}
Много пари ще са нужни,като те завъртят едни майстори "професионалисти"
със заплати на програмисти , едни скъпи материали един скъп транспорт. , но както казваше майка ми - мерак с пари се гаси
действай смело и си стягай.....

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Имотите около София
12-09-2007 - 21:31:23
Благодаря Пунди... за съжаление нещастните хора не са само в този форум и за още по-голямо съжаление, те не осъзнават, че сами се докарват в тази "поза"..., но това е друга тема winking smiley А за "майсторите" и другите около тях си абсолютно права... сякаш по Конституция ги създават едни и същи... аз чаках 3 месеца само за проект, по който всичко бяхме уточнили, защото беше типов! Но най-интересното е, че някак си успяват да те накарат ТИ да се чувстваш виновен и неразбрал, четеш договора си хиляди пъти и в него пише: срок 1 месец...но ти не си разбрал?! При подписването ти обещават 3Д проект и какво ли още не... а после нямат време за среща, с която биха се спестили 100 телефонни разговора. Сама си чертах разпределението, ВиК и Ел.инсталацията, за да си спестя време и да съм сигурна, че ще е според потребностите ни, а после 1 месец чаках техните "специалисти" просто да го узаконят... confused smiley Това е безумие! Въпреки всичко съм оптимист, не защото нямам избор, а защото това е по-градивната философия - изпитано е! winking smiley
Re: Имотите около София
13-09-2007 - 09:16:40
50% от успеха е в осъзнаването на причините за НЕуспеха (подкр. на тезата ти за неосъзнатата нужда от осъзнаване)
при теб нещата са "Нагоре" , т.е. имаш 50 % успех
остават ти другите 50 % да осъзнаеш,че ако плащаш - поръчваш , ТИ , с твоите пари !!!
оставиш ли ги да те возят (тези,които изреждаш) - пързалката ще е безконечна , болезнена и скъпа - това е моята гледна точка
---------------
(възможно е и да е градивна философията ти) , най-малкото защото я плащаш , а когато плащаш-купуваш правото да:
1.обогатиш чуждия опит
2.обогатиш своя опит (според мен второто е по-добро)
дано съм се изразил правилно - считам,че си от умеещите да слушат , неумеещи да говорят-Бог натворил в особой достаточности ! spinning smiley sticking its tongue out

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход