Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЕЦБ измъква банките от кредитен шок със 100млрд. евро. Причината е бягството на инвеститорите от ипотечния пазар

Публикувано от testxxxx 
От Капитал:

След шестмесечeн тътен кризата с необслужваните американски ипотечни кредити в четвъртък избухна с пълна сила и в Европа и принуди Европейската централна банка да извърши спасителна намеса с безпрецедентните близо 100 млрд. евро.

[dnevnik.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-09 21:22 от testxxxx.
Не е безпрецедентно. Последната подобна намеса на ЕЦБ беше след 11.09.2001 и по този начин противодейства значително на паническите продажби на капиталовите пазари.

Но все пак намесата и говори са сериозността на положението.
Някой коментираше във форума как проблемите на пазара за недвижими имоти в САЩ могат да се пренесат в Европа.
Е те вече се пренесоха. Който го е коментирал е познал. Аз лично не очаквах втора вълна на влияние след мартенските събития. Но този път вълната е по-силна.
Сега на ход са китайците.....!!!!!!
Елате милионни китайци да купувате имоти в Европа. Чакаме Ви с нетърпение :} .
ха ха
Китайците ми се струва че ще го начукат днес на всички европейци и хАмириканци smiling smiley

в края на деня ще броят колко стотици милиарди са се изпарили от активите на банките .... smoking smiley
Европейската централна банка се е намесила с още 61 млрд. евро днес.
Re: ЕЦБ измъква банките от кредитен шок със 100млрд. евро. Причината е бягството на инвеститорите от ипотечния пазар
13-08-2007 - 10:11:36
И?
Не виждам да правиш някакви изводи. Какво всъщност ти е мнението?
4owek,
Извини ме, не е до мен въпросът, но нещата наистина са сериозни.

ЕЦБ е изляла над 160 млрд. евро.
Чух и за някаква грандиозна сума, май 80-90 млрд. долара (в йени резбира се), която ЯЦБ е изляла в края на седмицата.
От Китаи идат директни заплахи, че ако продължават да ги притискат за нереалния курс на юана, че и по други въпроси, ще вземат да изръсят на пазара различни дългови книжа на американското правителство. Знаеш ли колко са събрали? Има-няма 1,3 трилиона Щ.Д.

Хората са полудели. Капиталисти и финансисти искат огромно печалби - тук и сега.
А всички вкупом, вкл. горните искат да потребяват безмерно, естествено на кредит -тук и сега. Спестяването въобще не е на мода. Както и всякакви традиционни добродетели.

С тези ходове се брани цялата финансова и валутна система на целия свят. Защото проблемите са наистина огромни. Ако нещата излязат от контрол, проблемите с нашите безумни имоти ще заприличат на ланския сняг.
Състоянието на нещата с недвижимостите тук е само една бледа илюстрация на световното безумство, но и добър пример за размисъл, които така или иначе няма да се вземе под внимание. И ще боли.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход