Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Za investitorite, investiziite etc.

Публикувано от kuku 
Za investitorite, investiziite etc.
26-05-2007 - 19:37:07
Prochete slednoto mnogo interesno chetivo:

[www.gold-eagle.com]

Idejata osbtho vzeto moge da se obobshti v slednite izvodi:

1. Ne drygte pari v USD.
2. Bjagajte ot stock marketa i real estate marketa.
3. Umnata s tegleneto na crediti
4. Investirajte v bondove ili drygte si parite vyv valuti na stabilni dyrgavi bez tyrgovski i bjudgetni defiziti (az bih dobavil Swhejzaski frank i Euro do njakakva stepen kym valutite spomenati ot avtota) deto ne pechatat banknoti na porazija.
5. Razumni inestizi v zlato i energijni kompanii.

Kym tova moga da dobavja ochakvaneto che Euroto shte zapazi stabilnata si stojnost koeto znachi che tegleshtite krediti v Euro njama da sa oblagodetelstvani ot ochavanata inlazija na USD. V resultat na creditnata ekspanzija i sled izcherpvaneto i (i v resultat na visokite lihveni prozenti) shte se stigne do deflazija i spad na real estate zenite.

Dalech sym ot misylta che horata v Bylgaria shte se svetnat za kakvo stava vypros vsyshtnost. Vseki si prezenjava sam sa sebe si kakvo da pravi i sam si nosi otgovrnostite.

Kato gledam kak vyrvi real estate marketa v Bylgaria kakto i bylgarskata fondova borsa (stock market) chervenata lampishka otdavna da e svetnala za trezvo misleshtite.

Naskoro pisaha po vestnizite che 1 kvadraten metyr prodavasht se nad 1000 evro vsychnost izliza 300 Euro na stroitelja v Bylgaria , kato se vkljuchi obezshtetenieto za zemjata, materialite, truda etc.
Imaha se v prediv golemite gradove (Sofia, Varna, Burgas kakto i po-izvestnite kurorti kato Bansko, moreto etc.)

V rezultat na koeto v njakoj sdelko (prodava nad 1300 euro na kvadrat, razbira se pri uslovie che se nameri kupuvach...) stroitelite praveli nad 1000 evro chista pechalba
na kvadrat...

Zatova (no wonder) ima tolkova mnogo 'eksperti' deto syvetvat 'investitorite' v Bylgaria da kupuvat che zenite shteli oshte da skachat...

I web satiove deto chargat candidat prodavachite na evropejski ceni za objavite im.
208 000 objavi prodava i desetina izmisleni kupuva ot roda na 'anglichanin tyrsi speshno (?) gilishte v reduta... (?)'

Zatova i kisnat takiva kato Joan da razdavat akyl che kato ima isterija ima i poveche objavi, reklami ot stroiteli, poveche parichki v djoba...

Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-05-2007 - 20:47:36
Interesa klati fesa...

[www.imoti.net]

Платена публикация в Медия imoti.net
Публикуване на прес-съобщения в избрана от клиента категория в media.imoti.net Публикацията остава постоянно в базата данни. Интересът към платените публикации се стимулира с текстoви линк на първа страница за период от 2 седмици и излиза паралелно в съвместния проект на imoti.net и Dir.bg - dom.dir.bg

Цена - 100 лв.

Re: Za investitorite, investiziite etc.
31-05-2007 - 01:52:58
no comments.

of course.

Joan, da ne sa te uvolnili ot sait-a?
Ili veche napylni dgoba...
AKo si njakoja ot sobstvenizite na saita de...
Re: Za investitorite, investiziite etc.
01-06-2007 - 10:32:50
Kuku,

В сайта мога да си пиша и от офиса, и откъщи, и от всеки интернет клуб.

Не ми е интересно вече тук - няма ги Начев, Тинки, Петер, Ан, Панчо, Наблюдател, Глобал, 4овек се вясва от дъжд на вятър, няма с кого да си говоря. Теб за събеседник от много време не те броя.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-01 10:34 от Joan.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
02-06-2007 - 12:58:09
Joan, от време на време се отбивам тук във форума, и за съжаление малко са темите, по които имам желание да напиша нещо, което си заслужава.

В замяна на това, виждам, че си станала доста активна в друг сайт. Аз мисля, че съм написала моето отношение към него, и най-вече към основните участници . Не смятам, че обръщение като "смешник" , "луд ли си" и т.н към опонента в спора, (и което е меко обръщение), ще ме накарат да напиша моето мнение. Защото ми мина времето, когато влизах в спорове, за да докажа, че има и друга истина, макар и субективна.

А иначе, по двете основни тези, мнението ми е, че ако Afterdark и 22 са прави в очакването за 50-70 % повишение на цените, банкет ще дам... Животът ми би бил уреден... Ама ме грози съмнение.
Според тяхната линия, цените на имотите се движели от търсенето, предлагането и очакването за цените. Което не е невярно. Гледам, че третото, а именно очакването , им е влязло в главата, и ми се струва, че умишлено създават впечатление за огромен растеж на цените, с цел, който не се е навил, да тегли кредити и пр. и да става собственик. Но факторите, освен тези изброени три, са и други - държавната регулация и данъчната политика. Наскоро, пак в този форум, пейстнах една статия за очакваното повишение на данък сгради за следващата година. (Очаквах, че по нея ще има повече мнения, но явно на хората не им е интересно.) Относно кредитите, написани са много неверни неща, като например, че те увеличавали паричното предлагане. За незнаещите и парите в банките са част от паричното предлагане.

Представителите на втората линия, а именно за понижение на цените, дори за крах, спорят с доста слаби аргументи, и като цяло - носят поражение в самия спор, но не и в крайния - за цените на НИ.

Аз също не се наемам да споря кой в крайна сметка ще излезе победител, но наскоро чух едно мнение на човек, който е покрай политиката, и това, което ми каза, ме накара да се замисля. А същината е, че според него, се очаква до края на годината, чрез различни видове натиск, да се вдигнат заплатите с доста голям процент, и съответно цените, включително и на НИ. Това е в разрез с основните намерения на правителството, и това няма да е тяхна доброволна намеса. За това, видиш ли натискали от ЕС...

Не знам дали е вярно, и бих искала тук да го коментираме.
Какво можем да очакваме от нашата държава през тази и следващата година - като данъчна политика и като ниво на доходите.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
02-06-2007 - 21:21:07
Глобал,

Не ми се коментира тук онзи сайт. Само ще ти кажа, че тук (в този) съм доста по-рано от теб и съм била наричан и по-лоши работи smiling smiley Което не ми е пречело да пиша, когато имам да кажа мнение.

Аз лично смятам, че цените ще са горе-долу колкото инфлацията и дадох 10 % за 2007. Засега хич не познавам - до момента за София е 14 % (само за 1-вите три месеца на годината). с този темп спокойно може да иде на 30-40 % за годината. Разбира се, може и намалее темпът на нарастване, а може да има и намаление.

Ами като те гризат съмнения - няма лошо - влез там и си ги кажи. И за парчиното предлагане също smiling smiley Аз също мисля, че кредитът така или иначе е вид пари и увеличава предлагането на пари сега за сметка на бъдещото предлагане. Но той е разширение на платежоспосбното търсене, така че в даден момент улесява покупката и вдига цената. Всичко зависи как ще се движат бъдешите свързани с него показатели - на търсенето де - производителност, БВП, доходи, инфлация.

Много е интересен например фактът, че НСИ на практика не отчита поскъпването на жилищата в индекса си и отчита наемите едва-едва. Не бях се замисляла над този въпрос всъщност.

За "твоя" човек не мога да кажа нищо. За заплатите мога и отдавна си го казах - растат си smiling smiley На свой гръб го изпитах - просто за по-малко от 800 лева в София не можеш да намериш служител в нашата сфера. Който все пак да става, де.

Не знам какви изисквания са им поставили от ЕС, но ако е така, значи, давай банкета smiling smiley

За данък сгради не вярвам някой да се замисли - той е нищожна част от пазарната цена и даже и да го вдигнат, пак ще си остане такава. Такса смет е по-голяма, ама и двете заедно пак са пренебрежими в момента. Виж, ако вдигнат данъчната оценка до пазарната цена, ше стане по-интересно. Но пак не мисля, че това ще спре хората да купуват.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
04-06-2007 - 10:42:10
"Спадът на цените на жилищните имоти в САЩ не е оказал влияние върху останалите пазари, сочи доклад на консултантската компания Knight Frank.

Въпреки че цените на жилищата на някои места в САЩ са се понижили с над 15% през последната една година, Глобалният индекс за цените на жилищата на Knight Frank показва, че цените в световен план са се увеличили средно с 9,6%, в сравнение с 9,63% година по-рано."


[imoti.investor.bg]
Re: Za investitorite, investiziite etc.
04-06-2007 - 11:18:17
Не е нужно да натиска ЕС - Джоан ти каза, че за да намериш служител , който що годе става трябва минимум 800лв. на месец да му осигуриш. защо някой си мисли, че държавата е изключение - ако иска да има служители ще трябва да мисли как да им плаща. Ресурс има и винаги е имало не е имало воля за това.
Обаче не съм сигурен, че всички бюджтени служители ще се зарадват на една политика за оптимизиране на работа и повишаване на доходите. Защото с високите зпалти ще се увеличи конкуренцията за държавна работа, което значи, че на много хора ще им изтине мястотоsmiling smiley
Re: Za investitorite, investiziite etc.
04-06-2007 - 13:56:05
4ovek и Joan,

Влязох вчера и написах огромен постинг, който след случайно натискане на някакъв клавиш, всичко ми изчезна, и така се вбесих, че направо излязох от форума, а и в къщи ме навиваха да ходя напред-назад, така че едва днес имам време да се опитам да възстановя част от информацията.

Joan,

За кратко време, в другия форум, се насладих на почти виртуозно познаване на психиатричните диагнози,( като например за шизофренията и циклофренията, ), което поне за мен означава добро практическо познаване и досег с двете диагнози. Когато преди 20 г. живях в тухлен блок, срещу нас на етажа живееше комшийка, която имаше диагноза циклофрения . Тя направи три неуспешни опита за самоубийство и в крайна сметка умря от рак.
Но всеки ще умре от нещо си...
Между впрочем, шизофрениците и циклофрениците, когато са в период на ремисия( светъл период) са изключително умни и дори в някои изследвания- гениални. За такива се говори за Нютон, Ван Гог, Шуберт и пр.
Така че, обидите на тази основа в другия форум, за мен са противоречиви - между "осанна" и "разпни го"...
Между другото, нямам намерение да се регистирам в другия форум. Не ми са влиза в детски сценарии.

А иначе, по същество: И моята прогноза относително се покриваше с твоята за цените на НИ през тази и следващата година, но както виждам действителността ме опровергава поне досега, но крайния срок на прогнозата още не е изминал, така че макар и теоретичини, шансовете стоят.

Смятам, че има огромно неравновесие на пазара на НИ , и това го усещаме всички. Що се отнася до доходите от 800 лв., тази сума мен не ме впечатлява, защото чистата заплата на един шофьор е 1000 лв. Доколкото си спомням, във вашата фирма, се изискват и по-специални умения, като например - ползването на език и образование, а не ранното ставане в 4,00 часа. Още повече, доходите са важни за евентуално кредитиране, а поне на мен ми се струва, че не по-малко от 1500 лв. на човек, може да те замисли за кредити...

Тук някъде обсъждахме заплатите в Румъния, и колкото да не ни се иска, те са двукратно по-големи от България. Аз не получих доказателства защо в Румъния е така. Не смятам, че там производителността на труда е двукратно по-голяма, нито че румънските работници са по-добри от българските. Да не говорим за чистотата на нацията...

И понеже темата тук бе за "инвестиции и инвеститори", затова за мен темата за данък сгради и такса-смет, е доста по-важна, да речем от демографското развитие на страната, или пък нивото на доходите. Защото става дума за инвестиции. Ако някой смета, че е инвестирал пари в 2-3 апартамента, има проблеми с възприемането на понятията.
В другия форум, ми се струва, че хората, които отстояват позицията за растеж на цените , не притежават повече от 2-3 апартамента, (а не друг тип имоти като например- магазини, складове,офиси), и то - единствено в София, и ми се струва прекалено да обобщават нещата от тяхната камбанария, и то пожелателно. И да смятат, че са инвеститори....Същото може до се обобщи и за противниците на тази линия...
В този случай смятам, че се поставя акцент там, където не би трябвало да го има.


Re: Za investitorite, investiziite etc.
04-06-2007 - 14:17:33
Global,

И на мен ми се е случвало - това с постовете smiling smiley Важното е да не се ядосваш smiling smiley

За онзи форум - ок, нека го дискутираме тук - макар че не е много редно в отсъствието на онези участници, няма как да се защитят в случай на нужда.

За онези "..френии" не ми се говори, смятам, че участникът-повод наистина бяга от рационалните и набляга на емоционалните доводи. Ако влезеш сега, ще видиш как редмен се развика радостно "почнаааа" въз основа на една публикация, където се говори за спад в цени само за Бургас, само на зелено и само за определени райони. Опитах се да му обясня, че е още малко рано, но явно на него така му харесва.

Обаче повечето останали, както виждаш, са благосклонни към него и се опитват да разговарят, а 22 просто си търси изява, според мен.

Както и да е, твоя работа - като не искаш, не влизай.

ще продължа след малко
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход