Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново въпрос за външна изолация

Публикувано от roshav ohluv 
Отново въпрос за външна изолация
02-05-2007 - 18:33:54
Предварително се извинявам, че задавам въпрос за тази доста дъвкана тема, но след много, много ровене, не успях да намеря категорично мнение на "моя си" проблем:
Предстои ми основен ремонт на апартамент (3 от стените му са външни, 4-ти от 4 етажа) в малка тухлена кооперация. Изложението е запад/юг/изток, но май само със смяна на дограмата няма да мина - стените дори на южната стена лъхат студено през зимата. Оказа се, че моите дипломатически способности не са толкова добри, защото имам съгласието на съседите под мен за изолация само на западната стена (пари нема :crazy: ...).
Сега съм поставен пред дилема: 1) да изолирам ли външно и да оставя грозна фасада с възможни термомостове под моя апартамент, тъй като стената отдолу няма да бъде изолирана (макар и тухлена) или 2) да направя вътрешна изолация - минерална вата, което пак е компромис - губи се доста жизнено пространство и акумулиращата способност на тухлата........ Подвариантът с вътрешна изолация с ЕПС май не е най-удачният. moody smiley
Моля дайте вашия съвет, ще ви бъда благодарен!
Re: Отново въпрос за външна изолация
04-05-2007 - 17:31:15
За пръв път чувам за съгласие на съседите за саниране на апартамент :crazy: Също така не съм видял изцяло саниран блок / или поне вход /. Европа дава пари да си санираме сградите, а пияницата от горния етаж или кукувицата от долния ще ми попречат да санирам - как не :} Санирай, че и енергиен кредит вземи. Успех smiling smiley
Re: Отново въпрос за външна изолация
04-05-2007 - 22:43:21
:-) Не съм бил ясен - съгласието на съседите ми е нужно и те да си санират апартамента :-)
Re: Отново въпрос за външна изолация
13-05-2007 - 12:23:22
avatar
roshav ohluv, не съм компетентен по тази тема и не мога да ти дам съвет, обаче ника ти просто кърти мивки :} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход