Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Недвижимите имоти - за и против

Публикувано от ivan75 
Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 12:33:20
Не се заблуждавайте,че цените ще се сгромолясат.Вярно е,че заплатите са малки в България,но е вярно и това,че София е столица на една европейска държава.Такива все още смешни цени от 500-800Е/кв.м няма никаде.Свърши времето,когато апартаментите в София бяха по 10 000 лв. години наред smiling smiley .Отдавна икономиката на България не е планово-централизирана а е пазарна(дори и с доста дефекти)
В една пазарна икономика пазара определя цените.След,като има търсене ще има и предлагане.Позволете ми да знам малко повече за това smiling smiley .В момента цените се повишават,защото няма кой знае какво предлагане.Ако щете вярвайте,но всичко се продава,като топъл хляб smiling smiley .Да,спадане ще има.След всяко покачване има и период надолу,но спадането няма да е катастрофално.Така че всеки,който изчаква цените да паднат за да купи,просто много бърка.
Успех на всички
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 13:11:22
Iwane 75,съгласен съм с теб, че цените няма да паднат, но не защото икономиката е пазарна, а напротив, защото не е пазарна дори в София, дето уж е най-прозрачния пазар, да не говорим за морето, планинските курорти и други абсолютно затворени за случайни хора и недали рушвет инвеститори, вилаети. Твърде много интереси са затворени в елементарния цикъл земя- регулация-приватизация-дупка-блок-посредник-купувач и твърде много пари има още за изпиране.
Виж в Банско докъде стигнаха - спират да издават разрешения за строителство, за да не паднат цените, само гледай какъв е цирк....
Супер елементарни са от гледна точка на икономическите теории, работата е там, че в БГ вече малко хора останаха, дето си спомнят за тях.
Мъка, мъка...
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 13:24:27
В допълнение - няма европейска столица, в която задръстванията и азиатското състояние на инфраструктурата да са плод на безумието на една прослойка крадци - с гръмкото име инвеститори - политици, мутри, мафиоти, и всякакви други, като в наглостта си не се спират да обвиняват за състоянието хората които идват да си търсят препитанието в големия град, а това, че строителните машини, трактори бетоновози, багери, валяци трошат всичко и съсипват дори това, което до вчера са правили и запушват движението се приема за нормален растеж и плюс.
Така че, всички сравнения с нормалните европейски държави са неуместни...
Нормална ни е само лакомията, но поставена в нашите ненормални условия, тя убива всичко и всички. Навсякъде другаде по света тя се регулира някак си, ако някой тук вижда и сянка за опит за регулация без да е съобразена с нечий интерес - да каже, Според мен няма такава.
И аз поне не виждам стъпка в правилната посока. Колкото по-зле, толкова по-добре, нещата са по план. Да е само строителството, но така е и с боклука, курортите, икономиката, политиката....
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 15:04:42
А къде е границата между спад и сгромолясване, питам аз? :ami:
ven
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 15:30:27
Quote

София е столица на една европейска държава

Това го приемам като пожелание по-скоро отколкото като факт. София има доста път да извърви докато стане еропейска столица smiling smiley

България бе приета в ЕС "по документи", т.е защото така са решили европейските политици.

Но, понеже съм оптимист след 8-10 години може и да заприличаме на Братислава или Варшава (или поне на това което те са към настоящия момент 2006 година)
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 15:40:40
Вижте приятели,София е столица на европейска държава.България не е в Африка,Азия,Австралия..............България географски се намира в Европа и това е неуспорим факт.Да,перат се пари,даже много пари чрез недвижими имоти,само че това е практика по-целият свят.(живях в САЩ доста време и знам добре за какво става въпрос spinning smiley sticking its tongue out ).
Ще бъде по-добре ако захвърлим песимизма обхванал може би 80% от българското общество.
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 15:43:57
Ами песимизъм. Един от най-яростните защитници на срива на цените в този форум - kuku най-накрая изплю камъчето - всички цени освен тези на неговите апартаменти ще се сринат. Аз на това песимизъм не му викамsmiling smiley
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 15:55:37
Иване, сещам се за оня, стария виц за песимиста и оптимиста. Дето песимиста казал - "Е, от това по-лошо не може да стане" , а оптимиста възразил - "Може, може....."
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 16:16:31
Аз не разбрах нещо :ami: ще има ли спадане или няма да има? 'Щото нали сега цените се качват и всичко се купува като топъл хляб? А пък после спадане, но пък няма да е сгромолясване? И да чакаме ли или да не чакаме? Обяснете ми по-подробно, моля.
Re: Недвижимите имоти - за и против
07-11-2006 - 16:24:49
Panther1 според моето скромно мнение падане дори и да има(аз лично се съмнявам) няма да е с повече от 5-10% и то след поне 1-1,5 година.Преди да има спад ще има застой в цените.В момента цените все още растат,така че ако имаш пари купувай преди да е станало прекалено скъпоsmiling smiley .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход