Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley

Публикувано от 4ovek 
Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 09:07:41
[www.mirela.bg]
Хората са решили да оферират имоти без комисионна за купувача.
Анонимен потребител
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 09:12:21
Видях го преди няколко дена, ама не остана време да ги похваля от Мирела smiling smiley

P.S. да ти кажа не са единствените. Има една агенция на Стамболийски малко преди Опълченска и там съм виждал обяви - без комисиона за купувача. Какво да ти кажа -явно ставаме "кът" купувачите smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-13 09:17 от Тинки Уинки.
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 09:18:19
Че тя комисионната си е калкулирана в крайната цена, но пак е по-добре. Евала Мирела clap:
Анонимен потребител
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 09:25:33
Никога не съм имал нищо напротив комисионата да се калкулира в цената даже съм бил винаги за това. Така се печелят три неща:
1) като се обади човек и разговора не започва с "ама вие колега ли сте", "ама има такса оглед", "абе защо да ви плащам % като нищо не сте направили за мен" и т.н.
2) престава се с обяви от сорта на "само за Ч. Л."
3) човек като възложи на агенция търсене ще знае че ще получи най-доброто защото няма опасност най-доброто да се предлага от агенция която иска да прибере двойна комисиона и не ще да "шерва" с други агенции.
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 09:36:48
Е ясно , че е калкулирана, ама наистина е по-добре така. Даже се замислям дали не е добре да си калкулирам и данъка и таксите по прехвърляне в цената. Така пък вече съвсем точно ще знае човекът колко трябва да плати.
Тинки, не означава, че са кът купувачите, а че цените се стабилизират. Продавачите си знаят точно колко искат да получат. В последно време проблемите изваха от бързия ръст на цените най-вече.
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 11:23:21
Mnogo interesno se poluchi s pazara na imoti ot nova godina nasam.predi 2 godini na kolegite im kazah ,che Slynchev briag shte se sruti kato kurort-te se smeeha,septemvri 2005 god.na seminara na NSNI v borovec -na syshtite kolegi im predrekoh kakvo shte stane s pazara v Sofia-syshtata reakcia.....:-)))).Ta kolegi -zashto ne vzimate komision na kupuvachite,te ne sa li vi klienti,ili veche sa DEFICIT,a kogato vi govoria za Vidin ,vie pak se smemete,a mai sme edinstvenia grad,kydeto niama predlagane na novo stroitelstvo,zashtoto vednaga se kupuva i tepyrva CENITE shte vyrviat NAGORE , za razlika ot Sofia-kydeto veche e fakt-SVRYHPREDLAGANETO.....Vremeto e pred nas i pak shte si govorime za pronozite za imotite,no spored men i dvete strani si dyljat komisionni. :}
Анонимен потребител
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 11:45:53
Тука не става въпрос за вариант купувач отива при тях и казва търсете ми имот(в този случай много ясно че им е клиент), а за варианта в който те предлагат нещо и купувача им се обажда за имота. В последния случай не виждам какъв клиент им е и за какво да му искат пари. Че им се е обадил по телефона ли? Явно от Мирела са видяли че има проблем и са решили просто да си включат комисионата в цената и да не се стига до "разправии". Всички са доволни - купувача плаща цена каквато е обявата, агенцията си прибира парите от продавача който и е възложил поръчката.
naceff
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 12:02:30
Да, наистина, крайно време е да се сложи някакъв порядък в нещата.

Но нека да хвърлим по един поглед от двете страни.

1. Ако аз съм Продавач и реша, че искам да ползвам услугите на агенция, то бих дал изчерпателно описане на имота и ще фиксирам исканата от мене продажна цена, величината и начинът на плащане на услугите на агенцията, ще поставя исканията си за другите разходи и такси, ще дам и ясна опция (срок за валидност на офертата ми).
Имам претенции, че ако се постигне някаква по висока цена, то завишението следва да се раздели между мене и агенцията, като процентът върху завишението (за тях) във всеки случаи ще е по-висок от този, договорен за продажбата по принцин.
Същевременно обаче, категорично няма да се съглася да оферират имота ми на някакви стопиращи продажбата цени.
Категорично няма да се съглася също да оферират имота ми на някакви странни, много къдрави и много нефотогенични цени, при което веднага ще е видно, че някой е товарил цената с комисиони и "тънки сметки"
Ще има граници и правила.
И самият аз ще съм против дори да се отваря приказка за това, че биха имали право да си искат "цена за услугата" и от купувача.Трябва да категорично ясно, за кого работят и чии интереси защитават.

2. Ако аз съм Купувач и реша, че искам да ползвам услугите на агенция, то бих яснота, пълнота и непротиворечивост в офертата, която ще получа. Нямам нищо против да ми поставят срок за поемане на ангажемент.
Дължа само и единствено разходите, за които съм поел ангажимент лично.
Това, че съм "човекът с парите" по никакъв начин не означава, че съм онзи, който трябва да бъде изцеден. Напротив очаквам от агенцията да се бори за мене и интересите ми "като лъв".
Държа офертата да боде обоснована и да изглежда и "оптично" добре.

Дистанцира ли се малко човек от личния интерес и користта, нещата сравнително лесно могат да се скроят "нормално" ! Де д абеше толкова лесно и в истинския живот :-))

Да уточня, въпреки честите си и принципно негативни изказвания за работата на агенциите, продължавам да мисля, че по принцип те имат място на пазара и въпросът е в начина им на работа.
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
13-03-2006 - 12:49:57
Обаче ако ти прави впечатление не всички имоти са с включена комисионна. Явно проблемът идва от продавачите в голяма степен.
Това си е доста голям проблем - много от продавачите се правят на бедниsmiling smiley Само защото има ниска заплата или пенсия се мисли за беден , въпреки огромната сума, която получава от продажбатаsmiling smiley
Re: Тинки, твоята идея се пробваsmiling smiley
14-03-2006 - 03:56:01
Ako ne se lazha oshte minalata godina imashe obiavi "bez komisionna ot klienta", Address dazhe imaha spetsialno kare s takiva v Sofiiski imoti. Tova sa obiknovenno po-golemi obekti, kurortni apartamenti i t.n., koito sa s dogovorena komisionna ot 4-5% ot stroitelia i zatova ne vzimat ot kupuvacha.
No e oshte dalech vremeto, kogato, kakto kazva Tinki - shte se vzima edna komisionna ot tozi, koito e vazlozhil porachkata, a ne i ot tozi, koito sam e prerovil obiavite i se e obadil po telefona. I az mislia che taka e redno, no...Mozhe i tova da stane.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход