Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Птичият грип и морето

Публикувано от kraisky 
Птичият грип и морето
09-01-2006 - 12:36:56
Ще застраши ли цените на имотите по морето настъплението на птичият грип на Запад?
Re: Птичият грип и морето
10-01-2006 - 10:35:28
Искрено ме разсмя.
Re: Птичият грип и морето
10-01-2006 - 13:24:17
Няма нищо смешно. Чуждите инвеститори, особено западно европейските са много чувствителни към подобни неща. С разшумяването на проблема в европейската преса може да се очаква и известно отдръпване. Вече минаха там публикации, в които има приложени карти на пътя на птиците, а той е през нашето Черноморие! Наред с това има и сигнали за известно разколебаване относно доходността на инвестицията у нас!
Най-добре се смее последният.
Re: Птичият грип и морето
10-01-2006 - 17:41:50
Аз се смея добронамерено...
В последните дни птичият грип пълзи със скорост към 100-тина км на ден... И да се позабави, пак след няколко месеца е в Западна Европа. Ти би ли прогнозирал срив на пазара на имоти в Париж заради това?
Re: Птичият грип и морето
10-01-2006 - 19:48:46
Значи не сме се разбрали. Имотите по нашето Черноморие са под дупетата на прелитащите на юг птици. Според мен това в скоро време ще се отрази на търсенето на имоти по черноморието предимно от западни инвеститори и наред с другите вече действащи плавно фактори ще се стигне до падане на цените в курортните селища. За селските имоти ще бъде същото.
За Париж не знам. В Европа винаги се раздуват нещата, които се случват на Изток.
Re: Птичият грип и морето
10-01-2006 - 20:34:16
Kraisky

Въпроса Ви никък не е "безпочвен". Е малко е смешен smiling smiley, ако го вземем дословно.
Но ако се замислим, последици може да има. Страха е винаги един фактор, които може да се отрази доста сериозно.
Най-вече заради това, че както казвате нещата обикновено се раздуват, когато става въпрос за Изтока. А и дори да не се раздуят, самата новина ще създаде една бариера.
Аз смятам, че ако грипа бъде констатиран на територията на България отдръпване на инвеститори ще има. Надявам се, разбира се, това (грипа) да не стане!
Re: Птичият грип и морето
11-01-2006 - 09:21:27
Предполагам, че може да се провери има ли отдръпване в Румъния, където птичи грип има повече от месец, при това не на едно място.
А че няма да ни подмине - няма.
toto
Re: Птичият грип и морето
11-01-2006 - 10:20:07
Когато се търси повод за нещо ще се намери!
дали ще е отлагане за Европа, Птичи грип, Убийство на политик или др няма значение.
НО Главните причини са много под видимата повърхност
така че наслаждавайте се на шоуто което предстои
А умните винаги ще намерят начин да спечелят!!
Глупавите само ще мрънкат smoking smiley
Re: Птичият грип и морето
11-01-2006 - 17:11:33
След като не се предава все още от човек на човек не разбирам изобщо защо се всява паника.
Re: Птичият грип и морето
12-01-2006 - 10:41:10
Ако започне да се предава от ч на ч - няма да има време за паника... Наричат го пандемия. Тогава цените на онези имоти от по 2 кв. м. ще се коментират...
А иначе, ако се засече дори и един болен от пт. грип, ще настъпи истерията, която БТВ чака с такова нетърпение. Новините от известно време започват с "У нас ВСЕ ОЩЕ !!! не е открит..."
С други думи - ЩЕ ИМА!!! и у нас.

А медийната истерия вече може да свали всякакви цени. Там няма лабаво. Както чрез медиите могат да се вдигат спекулативно, така и могат да се сриват.

А понякога е и със същия замисъл.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход