Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Упс...

Публикувано от kuku987 
Re: Упс...
02-04-2008 - 16:35:34
Julius,
прочети писаниците на kuku987 и ще разбереш!
Re: Упс...
02-04-2008 - 16:35:46
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> гледах вчера документалния филм на ББС за
> интерната в Могилино. По телевизията. Нямам думи.
> И тази държава я водят европейска... Някой гледал
> ли е филма в Бг? Не е за хора със слаби нерви...
>
> Препоръчват филма на всеки инвеститор в Бг, да
> види къде си влага парите.

Ако инвеститорите се ръководеха от такива филми,трябваше да инвестират на Луната или да търсят извънземна цивилизация.
А стига популизъм.

Re: Упс...
02-04-2008 - 17:50:58

Julius,
както ти казваш има хора с интерес от падане на борда и всяване на паника!


****
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
Изпратено от: kuku987 (IP съхранено)
Дата: February 20, 2008 11:05PM

в момента е натрупана такава скрита инфлация на лева от годините на валутния борд при инфлация на еврото от 2 процента а на лева от по 10 и повече (а пък двете са уж вързани при фиксиран курс) че неминуемият разпад на валутния борд вследствие на неминуемата девалвация на лева в условията на ограничено глобално кредитиране и крашнал маркет на НИ (колко неудобно време и за двете) ще стане съвсем скоро факт.

и тогава познайте кой ще плати масрафа и колко ще струват имотите в Бг.
При инфлиране на лева поне в курс 1:3 (то като се започне спиране няма да има)
наличните пари в евро номинал ще намалеят значително и при този внос на стоки не виждам какво може да се случи освен поне 3 пъти намаляване на консумацията и поне два пъти на вноса. А поскъпването на кредита което е третия гвоздей в ковчега на пазара на имотите в Бг ше доубие не само кредитополучателите ами и фирмите производители дето все още са останали на пазара и предизвика спирално свиване не икономиката което ще е много по-бързо от сегашното разширяване за сметка на безконтролното кредитиране
**********

От друга страна, ако имаш желание да коментираш, след като процеса на конвергенция засегна първо цените (което е нормално), как ще протече този процес относно заплатите? Според мен инфлация 6-12% в БГ през следващите 7-8 години ще накара нашенеца да мисли много повече какво да прави парите си отколкото ако инфлацията беше 2%, а това не е чак толкова зле!


Re: Упс...
02-04-2008 - 18:07:30
ало тарикатите,

нали валутния борд е гарантиран със закон? Как може писанията на един емигрант (разносвач на пици) при това очевидно изперкал да внесат страх и паника във стабилната цветуща държава Бг?

такава олигофрения и наглост не мога да разбера, осрали всичко а като им казват хората истината реват: не е осрано, само малко поодрискано, после излизат със въпроса/оправдание: къде ли не е одрискано? И те изкарват виновен че си им го казал, искал си да внесеш страх и паника...

Вярно е имам интерес да падне борда. Приготвил съм 15,30,1000 милиарда да изкупя Бг че е уникална и другаде по света такива ценни имоти за продаване няма...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 18:16 от kuku987.
Re: Упс...
02-04-2008 - 18:14:09
парцалев това което съм го писал скоро ще бъде на челните страници на българските вестници. Като хроника на нещо дето се случва...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-02 18:14 от kuku987.
Re: Упс...
02-04-2008 - 18:21:10
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> ало тарикатите,
>
> нали валутния борд е гарантиран със закон? Как
> може писанията на един емигрант (разносвач на
> пици) при това очевидно изперкал да внесат страх и
> паника във стабилната цветуща държава Бг?
>
> такава олигофрения и наглост не мога да разбера,
> осрали всичко а като им казват хората истината
> реват: не е осрано, само малко поодрискано, после
> излизат със въпроса/оправдание: къде ли не е
> одрискано? И те изкарват виновен че си им го
> казал, искал си да внесеш страх и паника...
>
>

Ти защо не гледаш собствения си осран задник? Или не ти стиска,затова си избиваш комплексите тук?
Искам да попитам админите,по-лесно ли се трият лични заяждания,отколкото просташките изцепки на новоизлюпен канадски мияч на кенефи? :g:
Или плюенето му ви се струва ръмеж на пролетен дъждец? :g:
Re: Упс...
02-04-2008 - 19:03:03
Искам да запитам някой знае ли колко е следното съотношението : от 10 работещи души - колко са заети в производтво ( т.е бачкатори ) , колко са в администрация / услуги или търговия и категория " други " - т.е бачкащи в чужбина .
Според мен за България в момента е 3 : 4 : 3
А това е показател за "халът" ни , т.е на какво разчитаме за да оцелем икономически
Re: Упс...
02-04-2008 - 19:13:52
ма кво други

те до сега не са отписвали българите които живеят за по-дълго в чужбина от здравно усигорителната каса

от другият месец щяли да започнат да ги отписват.Това значи ,че до сега доста хора са били в статистиката ,а тях изобщо ги е нямало

Re: Упс...
02-04-2008 - 19:35:55
alexsist Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам да запитам някой знае ли колко е следното
> съотношението : от 10 работещи души - колко са
> заети в производтво ( т.е бачкатори ) , колко са в
> администрация / услуги или търговия и категория "
> други " - т.е бачкащи в чужбина .
> Според мен за България в момента е 3 : 4 : 3
> А това е показател за "халът" ни , т.е на какво
> разчитаме за да оцелем икономически

-----------------------------------------------------------------------------------------
може би си прав.а сега представи си,какво ще стане съотношението,ако в бг се разрази криза,дори и по малка,от тази,която макроикономическите данни предвещават.
имотите падат,строителите спират да строят,повече от 50% от "новите" софианци остават без работа и почват да напускат столицата,тяхното постепенно напускане докарва до дефицит на потребители,започват да затварят магазини за мебели,строителни,после следват ресторанти и хранителни,защото тяхната поява е в отговор на софийското урбанизиране.при отлив-почват да затварят кепенци един след друг-тези новоизлюпените,в следствие на бума.бума ги отвори,бума ще ги затвори.
после следва допълнителен натиск на имотите,в следствие на намалящото население на столицата,срив в цената на наемите,породен от мощна конкуренция от търсенето на наематели,тотална диспропорция в цени/наеми,допълнителни лоши ипотеки от там и заради това-допълнителен натиск на банките и т.н.

ефекта на доминото-когато един отрасъл от икономиката е прекалено балониран,прелива в другите отрасли,а когато този отрасъл е главния икономически,както е в бг-следва ефекта на доминото,ефекта на снежната топка,верижна реакция,лавинообразен ефект и т.н. тия сравнения аз не ги измислям.те са метафори,породени от балонирани маркети и са се доказали като фрази.......
така че,ако сега съотношението е 3:4:3,какво ще бъде след 1/2година?какво ще е след1година?какво ще е след 2 години?

за едно мога да зарадвам столичани.до 1-2години ще може спокйно да си карате колите ,задръстванията ,които сега така ви изнервят ще намалеят драстично.

нито пък ще ви дразни толкоз миекането......
а приятелите ви ,столичани,като почнат отново масово да късат връзки с бг и побегнат в чужбината-да се благодарим на технологиите-вече има скайп.........
почти същото ще е, се едно си гукате в кварталното кафе.......
Re: Упс...
02-04-2008 - 19:46:23
камелия, маниерите ти са наистина на сервитйорка, не съм първия дето ти го казвам.

постарай се моля ти се поне в словесната ти диария да има по-малко костички, наистина не се понася...

освен това не мия кенефи а според всички тук във форума разнасям пици и не съм новоизлюпен а с канадски експириънс...

И ако си мислиш че може да ме накараш да се откажа да пиша (щото това ти е целта) с лични нападки много се лъжеш.

много неудобни започнаха да стават хората дето пишат истината и нещо хич не ви отърва - лични нападки, някой имал интерес да ви лъже...

Разбира се че ще има някой интерес да ви пързаля. Нали затова е пазарна икономика. Не мисля обаче че съм аз пързалящия...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход