Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?

Публикувано от naughty 
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
09-04-2008 - 02:16:34
Джулиус,

Първо се извинявам, не исках да ти паля фитила. Ти си от интелигентните участници във форума и най-малкото съм искал да те изнервям. Разбирам и уважавам труда ти, добре е че си намерил ниша и си изкарваш почтено хляба. Пожелавам ти успех.

Не мога да разбера защо приемаш лично нещата когато питам за големи технологични проекти в Бг. Под такива определено нямам в предвид оборотите и мащабите с които работи фирмата в която работиш. Под големи технологични проекти разбирам например инвестициите на Оракъл и Майкрософт в Румъния.
Назначиха хората хиляди румънци на прилични заплати, кеш флоу е към Румъния под формата на заплати и инвестиции.

В твоя случай фирмата ти не допринася с нищо за приток на пари отвън, освен ако не спорим че софтуера който внедряваш позволява на българските фирми да са конкурентноспособни и прочее булл шитинги.

Счетоводен софтуер винаги се е ползвал, преди 10 и повече години имаше български такъв както и банков софтуер писан в Бг и прочее. Сега повече се ползва явно западен, поне според твоята преценка. Т.е. парите изтичат от Бг а не влизат както при румънците.

Това като за овертюра, сега преминавам по същество:

Ти пишеш и софтуер или внедряваш и конфигурираш такъв?
Защото това са съвсем ралични неща. По скоро внедряваш и конфигурираш такъв. Както и обучаваш юзерите как да го ползват.

Изброил си няколко продука: САП, Навижън, Оракъл и още няколко други. Предполагам че Оракъла си го сложил заради САП или някой друг продукт дето ползва Оракъл като бази данни.
Не съм казал че си некадърен или ИТ кадрите в Бг са накадърници. Това коета казах е че хората не могат да придобият практически опит във големи технологични проекти. Защото такива липсват.

Иначе честно казано резюмето ти ако това което си писал е всичко което си правил в ИТ е доста постно. По канадските стандарти.

По стандартите на една средна канадска компания с твоите опит и скилс е възможно да си намериш работа или като хелп деск и юзер съпорт или като Тек Съпорт. Последното изисква и някакъв нетуъркинг нолидж - Сиско рутери, нетуърк конфигурейшън, проксиес, суичове, файруоли и прочее което го нямаш или поне не е споменато. Оракъл и другия софтуер го конфигурират и съпортват от Тек Съпорта.

И с този стаж в дискотеката вероятността да те вземат в Тек Съпорт не е много голяма. По-вероятно е хелп деск и юзер съпорт и трейнинг.

Това са най-ниските стъпала във фуудчейна на един ИТ департмънт в една компания.

Тук сигурно има хиляди компанийки дето правят същото като твоята, радвай са на времената в който нямате конкуренция в Бг.

Иначе аз досега не съм видял у никой хелп деск/юзер съпорт/юзер трейнинг някаква арогантност, това тука са хората дето предлагат кастъмър сървис и са по-тихи от водата. Никой не се изцепва че инсталирал САП или Оракъл и дефинирал кост центрове, елементи и елемент групс.

Иначе консултанския бизнес не е за всеки - отразява се на семейството. Вярно е че се печели повече но не всичко на този свят е пари.

Това с проджект мениджмънта ако искаш да ме впечатлиш или с другите бизнес думички, не си познал. Това което правиш е да обесняваш на юзерите как работят различните функционални модули на продукта.

Това да имплементираш бизнес процесите е работата на един бизнес аналист - пак от ниските стъпала в ИТ или бизнес отделите.

Аз като говорих за големи проекти имах съсвсем друго пред вид - девелъпмънта на някой голям продукт с 100/200/1000 програмиста/инженера, 10/20/100 милиона бюджет на година, пазар в целия свят.

Сериозни Ресърч и Девелъпмънт а не бизнес булл шит.

Бизнес Булл шита го разбирам перфектно, това е необходимо условие да оцелееш в която и да е компания. И да направиш кариера.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-09 02:18 от kuku987.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
09-04-2008 - 02:26:29
Джулиус,

И нещо друго.

По последния ти постинг можех да те разпердушиня по абсолютно всички показатели и всички компликейтед думички който ползваш не само със знания, опит ами и с цифри (бюджети, бизнес прокти, девелъпъри и прочее) . Определено обаче нямам намерение да го правя, не че някой в Бг ще ми повярва (от витоша по-виско и от искъра по-широко нема).

Надявам се че оценяваш че се мъча да бъда конструктивен.

Кой знае може пък някой ден да се срещнем по този свят, интелигентите хора трябва да се ценят. Поздрави.
ven
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
09-04-2008 - 02:43:57
Еи кукувица по гръб не пада smiling smiley

Няма значение кой какво постигнал и направил - важното е че в България всичко е булшит а в канада само мед и масло и капе.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
09-04-2008 - 02:49:38
Вен,

не в вярно, навсякъде има бул шит.

Канадския може и да е повече от българския, защото това изкуство в Бг още се учи.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
09-04-2008 - 02:50:39
както и другите бул шитинги като хуман резоурсес, агенти , брокери и прочее.

Досега само бул шита попиваме. Добре е да се попие и от другото...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-09 03:26 от kuku987.
Miss Simplicity 2008
09-04-2008 - 05:22:50
Bulshit,bullshit,full of shit ,you can,t say ten words without telling a lie. You always bullshit, bullshit gets you high. When it comes to bullshit, you,re the best around. Someday bullshit,s going to take you down. :loveu:
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
11-04-2008 - 03:53:50
без малко да се насера от смях, без майтап, още ме боли стомаха.
Проверете следния линк:
[www.sofia-sky.com]

апартамент с 2 спални, кухня и дневна излиза 157 квадрата на цена 172 000 евро като в квадратурата влиза гаража, терасата и бейзмънта. И общите части.

157 m² 3 rooms
COMPLETION STAGE: turnkey
kitchen-livingroom/ 2 bedrooms
1 garage/ 1 store basement/ 1 bathroom and toilet
Total area: 157,38 m²

Build-up area: 135,62 m²
Common areas: 21,76 m²
Terraces: 33,20 m²

Price incl. VAT 162.000,- ?
Garage: 10.000,- ?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-11 03:58 от kuku987.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
11-04-2008 - 04:12:51
Имам 3 папки с къде къде по-"изгодни" оферти. Нали се бях объркала и исках да купувам.
Благодаря на Форума и най-вече на една група участници, че ми отвориха очите. :loveu:
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
11-04-2008 - 10:40:40
И аз бях на същото положение.Аз също благодаря на форума,като най-вече на куку и асен,както и на много други,които са полезни на такива като мен.
Re: Анкета: Възможно ли е връщане към нива 300Е м2?
11-04-2008 - 13:11:05
www.sofia-fog.com трябваше да го кръстят :} :} :}

Аз много се чудя на едно нещо,преди време имах възможноста да посетя едно село след Банкя ,Клисура
Чудно местенце с чист въздух тишина от всякъде и на 20 мин.от София

Сигорен съм че имотите там са доста по-евтини ,и автобус някакъв имаше от редовните линии

Ми аз лично бих си купил там ,ама тва тепърва има да се усъзнава от българина
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход