Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

средни цени

Публикувано от ss7 
ss7
средни цени
20-03-2008 - 17:08:21
Абе на мен ли ми се трува или според статистиката в сайт-а цените тръгват надолу за малките градове
Проверих за Сливен, Плевен, Ямбол, Силистра, Добрич че дори и Русе.
Варна област и тя нещо не се представя добре - разбира се доколкото е обективна статистиката
Re: средни цени
20-03-2008 - 17:29:16
Ако не си разбрал, сега рефрена е - "В София цените няма да падат, даже напротив очаква се отново двуцифрен ръст"
Вече никой не иска да спори за провинцията, защото и слепите виждат какво се случва там.
Re: средни цени
20-03-2008 - 18:03:38
Ако кажат как я правя тая статистика можем и да дадем мнение.Преди време имаше един куриозен гаф с обява от Варна.Беше от порядъка на 15000 Е/м2.Да не казвам как беше се отразило на графиката.Не София ами Лондон не може да и се опре на ръста. Бъзикнах сайта да си сменят методиката като махнат няколко (еднакви) %-ти от най-ниските и най-високи нива.Не знам какво са направили, но след време графиката беше коригирана.Админите или някой който е вътре в сайта може и да ни пооткрехнат малко, ако желаят!
Re: средни цени
20-03-2008 - 18:22:25
ами аз пък ги съветвам админите да продължават да държат графиките нагоре само.щото появи ли се чупка надолу-шоуто започва.
лека корекцийка няма да има.......
до админите-сравнете индексите на бг борсата-кво стана със софикса и бг40,след като удариха топ ниво.
тва ви чака и вас.за тва дръжте докат можете.ако ви е останало нещо за продаване -развързвайте бързо,докато е време.дори и да сте на малка загуба.
пуснете ли падаща графика-вестниците ще гръмнат,защото използват ваша статистика за движението на НИ.което е меко казано смешно-средни цени в бг се определят по оферти продава.....ама не само тва в бг е смешно.всичко е смешно.
дръжте графиката нагоре докато можете.а тва,че след време допълнително ще повлиае пагубно ,за по дългосрочното замръзване на пазара-мен не ме грее.ако и вие сте се изчистили-и вас няма кво да ви пука......
Re: средни цени
20-03-2008 - 18:35:39
Графиката се формира на база средните офертни цени-продава и отдава под наем за отделните квартали и общо към предходния месец...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-20 18:47 от Naskata.
Re: средни цени
20-03-2008 - 18:43:45
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Графиката се формира на база средните офертните
> цени-продава и отдава под наем за отделните
> квартали и общо към предходния месец...

-------------------------------------------------------------------------------------------
Наско,къде се загуби?
да-знаеме как се формира графиката,но не забравяй,че обявите са безплатни и има хора,които вкарват хитри цени.и забележи-тези обяви не са фалшиви.аз ако си обявя апт. за 2 милиона и от имоти.нет се обадят да ми проверят актуалността на офертата,ще кажа-да наистина го продавам за 2 милиона-ако иска някой да го купи-да заповяда.
може би в не трбваше да се обръщам към админите в предишния си постинг,а към строителите и инвеститорите-хора вкарвайте все по скъпи обяви,за да не падне графиката!!!!!!!!!!
а тва,че ще си направите мечешка услуга е друг въпрос.в бг е важно кво става днес-за утре никой не мисли,защото бог е българин
Re: средни цени
20-03-2008 - 18:49:12
Аз за това им предложих да махат % от двете крайности.Така ще се затруднят манипулациите (не, че ще са невъзможни) поне за големите градове.За малките спасение няма .Като гледам лакатушенето на графиките няма нужда да проверявам колко са офертите.
Re: средни цени
20-03-2008 - 18:58:14
Вижте този сайт не е статистически институт и неговата задача не е да прави аналази и стратегии.
Просто графиката показва средните офертни цени-продава и отдава под наем за отделните квартали и общо към предходния месец и толкоз...
Ако на някой инвеститор му трябва анализ, прогноза и стратегия да си плати там на разните му институти (търговски дружества winking smiley ) и да си я ползва...
Re: средни цени
20-03-2008 - 19:01:00
или да вярва на НСИ spinning smiley sticking its tongue out
Re: средни цени
20-03-2008 - 19:03:05
uravnovesen Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз за това им предложих да махат % от двете
> крайности.Така ще се затруднят манипулациите (не,
> че ще са невъзможни) поне за големите градове.За
> малките спасение няма .Като гледам лакатушенето на
> графиките няма нужда да проверявам колко са
> офертите.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
разбира се-професионално статистика се прави като се махнат 20% от най скъпите и 20% от най евтините.
по този начин се изчисляват и индексите софибор и софибит на междубанковата депозит търговия.
но Уравновесен-дори и така да почнат да изчисляват-хитър петъровците пак ще надуят цените за да изглежда графиката нагоре....
няма да се учудя,ако някои инвеститори са сложили студенчета да обявяват цени спрямо графиките.с един евтин софтуер дневно може да се изчисли точно каква цена да се дава при процентно участие в даден град на обяви,та общата графика да е леко нагоре. и студентчетата вкарват по някой имот.дори и админите да махат по 30% от крайните обяви-пак ще ги нагласят тези,които обявяват.

ами виж я графиката-почти права нагоре е .вреки,който се занимава с анализ ще ти каже,че тва е невъзможно.тва е гласена графика.
невъзможно е да няма отклонения за този период-малко надолу,после повече нагоре,после застой.
а тая графика-се едно едно дете на ръка се е опитвало да начертае права линия нагоре....
виж и графиката за наемите-е тва е по реална графика-има нагоре и надолу,има и застой.
а тази на цените-постепенно и право нагоре-без никаквичупки.дори и застой няма никъде.
казвам ти-такова нещо ние му викаме гласена графика-която в реалност е невъзможна.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход