Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

DOBRICH I REGIONA

Публикувано от dival 
DOBRICH I REGIONA
25-02-2008 - 23:14:06
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:56 от dival.
Abu
Re: DOBRICH I REGIONA
26-02-2008 - 12:30:40
venciev,
Хубаво е Северното Черноморие, ама много татари има. Интересно е, че ако срещнеш читав човек в него район, е много по-вероятно той да се окаже от София, Пловдив, Русе, Бургас дори, но рядко от местните. Нали разбираш, че лично мнение изказвам... Колкото до града Добрич - същата напаст като Перник за София.
Град Добрич, Община Селска... как само звучи.
Re: DOBRICH I REGIONA
26-02-2008 - 16:52:16
Abu ,

Моето мнение е подобно на твоето. Имах 2-3 състуденти от Добрич и изобщо не искам да се сещам за тях. Ние не ги наричахме "татари", а "гагаузи", така и не разбрах защо.

По-късно, един варненец ми каза много да се пазя по шосетата от коли с добрички номера, поради доказано ниво на "кадърност". Приех съвета леко насмешливо, но...
Аз се опазих по време на движение, но на Дуранкулашкото езеро, на място с ограничен достъп, на място с огради, на заден ход ме блъсна джип Опел Фронтера, като моята кола беше паркирана под единственото дърво в района . Така, че оправия няма...Предполагам, че си падаш по риболова, и то точно на Дуранклак, (като сборище на много риби) и вероятно се сещаш за кое дърво говоря.

А пък гр. Добрич, община Селска на мен ми звучи добре, като се сетя за персоната, която излезе от джипа. Беше 130-140 - килограмова твар, бивш управител в някакъв ресторант в " Златни пясъци", с вила в Балчик, и деца - имигранти в Дойчланд. Помоли ме, да не викаме полиция, (щото май беше пиян), и нали съм добра душа, ми обеща да ми оправи колата за ден-два, и след това настана - ходене по мъките. Ама, майната му...
Re: DOBRICH I REGIONA
26-02-2008 - 18:40:02
В същия тон на негативност ще прикепря една случка от по-дивашките години на демокрацията. Две летуващи познати бяха отвлечени от улицата в Балчик и многократно 3-дневно изнасилени в близост до Добрич. 10години оттогава - продължавам да усещам добрич като тегаво село с аграри. И така ще си остане.
Re: DOBRICH I REGIONA
26-02-2008 - 20:07:00
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:57 от dival.
Re: DOBRICH I REGIONA
26-02-2008 - 23:13:50
В добрич кирилица нямате ли?
Темата е точно за какви хора живеят защото те определят цените на имотите там.
Като се има в предвид, че втора поредна година се очертава провал в земеделието поради суша, съответно и ниски доходи в региона, не виждам перспективи.
А да англичани... и един мармот завива в станиол ..... :} :} :}
Re: DOBRICH I REGIONA
27-02-2008 - 03:16:52
добрич/толбухин е град с отмиращи функции и цигания...

Без пари да ми дават каквото и да е там не го искам.

за хората имам едно наум, повечето са наистина аграри. В последните години Добрич е съвсем запустял, всичко се изнесе в Варна. Поминък няма.

Филаделфия и Детройт в черните квартали дето сега има къщи на фореклоужъре по 12 000 долара има много повече живот и перспектива отколкото в селянията в Добрич.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-27 03:18 от kuku.
Re: DOBRICH I REGIONA
27-02-2008 - 09:30:01
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:58 от dival.
Re: DOBRICH I REGIONA
27-02-2008 - 10:24:42
dival, относно цените в Балчик, то там купуваха предимно англичани. Имаше и руснаци, но те после продаваха на англичаните, като печелиха от разликата в цената. Лошото е, че англичаните си заминаха и най-вероятно скоро няма да се върнат. А тези купили с цел спекулация, дори се опитват да си продадат къщите. Така че май златното време на спекулации с недвижими имоти в района отмина. Дано тези голф игрища да функционират и наистина да има платежоспособни туристи, които да пилеят парите си, а да не е поредната пералня за мръсни пари.

Наистина ли миналата година са давали по 40 лв. рента? Аз знаех за около 25 лв, поради сушата.

А относно Добрич, то добруджанците са известни с топлината си, но за жалост когато по време на комунизма са направили Толбухин, то са пренесли много хора от някакви забити села, които са донесли и простотията си. Така че нарастването на Добрич, е доста пагубно, освен че е развалило името добруджанец, то и е оскъпило много водата, която недостига.
Re: DOBRICH I REGIONA
27-02-2008 - 10:55:01
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 18:59 от dival.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход