Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това ли ни очаква???

Публикувано от javor 
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 21:32:48
avatar
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия моите извинения, но на информацията, с
> някои редки изключения, дето я пускаш американците
> и викат BullShit. И защото няма кой да тръгне да
> рови из теми на по 4 месеца къде какво си питала
> ще е чудесно да пляснеш един пост с какво толкова
> не си съгласна и какви са ти вижданията по въпроса
> положението в БГ. Та да можем спокойно да се
> пердушиним като в истинска кръчма после. Ако не ти
> изнася скрий се някъде и не пиши повече несвързани
> един с друг и агресивни постове. И не мога да
> разбера що така ме игнорираш.

Нова тема, направо да пусне нова тема с нейните въпроси.
Игнорира те, щото така и изнася.
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 21:34:04
Ох бате николасе ти си като навита пружинка. От един месец си дрънкаш та дрънкаш едно и също. Има данни за замръзване на пазара. Ти на това растеж на цените ли му викаш? Или хората не купуват, ма продавачите цените си ги вдигаме, щот видиш ли такива са ни очакванията. Без икономика не става бре момче, тия пари трябва да дойдат отнякъде. По-елементарно как да ти го кажа? Сега гледам завършени апартаменти из люлин за по 800-900 Е/м2 . Колко да станат, 2000 ли. Не разбираш ли че с 1000 лева средна заплата няма кой да плаща 1500 за ипотека. Просто сметката не излиза. Това е положението, харесва ти или не.
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 21:43:51
avatar
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия моите извинения, но на информацията, с
> някои редки изключения, дето я пускаш американците
> и викат BullShit. И защото няма кой да тръгне да
> рови из теми на по 4 месеца къде какво си питала
> ще е чудесно да пляснеш един пост с какво толкова
> не си съгласна и какви са ти вижданията по въпроса
> положението в БГ. Та да можем спокойно да се
> пердушиним като в истинска кръчма после. Ако не ти
> изнася скрий се някъде и не пиши повече несвързани
> един с друг и агресивни постове. И не мога да
> разбера що така ме игнорираш.


Не ме интересува какво и как викат американците. Ей тук ни е разликата с теб- имам глава на раменете си, живея в България, бачкам и се оправям доколкото мога. Не чакам някой отвън да ми каже дали ме харесва, или не. Нямам причина да плясна пост с въпроси- пиша в темите и комуникирам, или поне се опитвам да го правя. Няма нещо, което да не ми изнася, за разлика от теб и другите като теб, които щом нещо не ви уйдисва, почвате с персоналните обиди и препоръки да не пиша.
Не те игнорирам, напротив, опитвам да проведа смислен диалог с теб, но не се получава..
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 21:51:08
Кое не се получава? Та ти не си водила никакъв диалог :}

Ето ти поста ми 2 страници назад. Нарочно по точки съм го направил. Ако толкова не си съгласна с нещо сега е момента да кажеш кое, вместо да го увърташ. За твое сведение аз също живея и работя/уча в България и се оправям доколкото мога. Лошото е че тези неща, дет ги има надолу ме застигат и афектират независимо от всякакви усилия от моя страна. Като се уча, като се разболея или като се пенсионирам например неминуемо ще бъда минат. Това разправят българите извън БГ, нищо че използват по-резичък тон някога. А ето го и поста:

Quote

Пак го ударихме на емигрантите. Камелия ако не си забелязала доста от тях споделят интересен опит от това, дето са видяли по света. А това ние че ще потъваме ще стане рано или късно, защото:

1. Липсва функционираща съдебна система
2. Липсва инфраструктура (пътища, канализации и т.н.)
3. Липсва качествено здравеопазване
4. Липсва качествено образование
5. Липсва социална политика

Следствие на тези проблеми, които продължават вече има-няма 20 години се появяват следните закономерни следствия:

1. Населението е бедно
2. Населението е неграмотно
3. Населението е болно
4. Населението намалява
5. Населението живее в цигания
6. Населението го мъчи корупция

Та както и да го гледаме това е положението. А на тебе ако ти харесва да викаш на черното бяло твоя си работа. Само че забелязвам в 90% от постовете ти липса на реални доводи. Стига писала кухи постове, давай малко по същество.

Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 21:51:22
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> simbat Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > nikolase Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > не го забравям ама разглеждах
> оферти за
> >
> > > имоти в Гърция-мезонет 770 000 и на
> това
> > като
> > > му платиш таксите по прехвърляне
> > > около......................100 000 евро
> > тогава да
> > > помислим за какво падане на цените
> става
> >
> > > реч..............
> >
> > Дай да го видим тоя мезонет за 770 хил.?
> > Аналог в Бг има ли?
> ето го този мезонет и като разглеждах каменни
> селски къщи за по 200-300 000 евро и най евтината
> 75 000 евро и това при меко казано 25-30 % нагоре
> такси за прехвърляне..тук все още е евтинията
> а например Солун е втори по големина като
> ..Пловдив.. има и парцел..гръцка евтиния 1.250
> дка за 300 000 евро в дълбоката
> провинция..предвиждам до догодина двойно
> поскъпване на имотите в Бг..все пак ...ние
> ще ги гоним по цени..

Ми по чени не знам дали ще ги гоним.Май по стандарт и инфраструктура трябва да ги догоним първо.Да не забравяме,че Бългбарските емигранти ходят на гърбет там,гледат стари хора и тн.т а не обратното.Туристическият сезон в Гърция е по-дълъг.За наемите не съм запознат,но би следвало да са по-високи от тези в България.
А и защо се хвърлящ на такива скъпи оферти-300 квадрата.
Има и доста сносни оферти на цени като,че и по-ниски от тези в България:

[www.luximoti.bg]

[www.luximoti.bg]

[www.luximoti.bg]

[www.luximoti.bg]

Във Врна в момента цените на подобни имоти биха били подобни или по-високи.Но инфраструктурата едва ли
winking smiley
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 22:16:00
Solaroid каза:
Quote

Направи си един пост или една тема "Моите въпроси" и ще е чудесно да потропаме на клавиатурата.

Камелия каза:
Quote

Нямам причина да плясна пост с въпроси- пиша в темите и комуникирам, или поне се опитвам да го правя.

Не те игнорирам, напротив, опитвам да проведа смислен диалог с теб, но не се получава..
confused smiley
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 22:19:59
четох до сега....Солароид на теб кои ти каза , че не купуват , защото тук при мен картинката е друга и понеже не съм агенция се обаждам на един приятел да поема сделките вече две -три седмици се купуват парцели като за последно-които иска да вярва не ми пука
Интересното във форума винаги е било , че повечето пишещи правят своите изказвания по противоречиви изказвания "разкази на очевидци'' или инфо от интернет
Видях по горе че пускате информация , че се давали коли със жилищата
някои да е проверил случаино тази информация ....????
Да аз я проверих , но за един комплекс до Каварна които първи дадоха коли
да ви кажа ли? 4 свободни -това е още не е завършено
И за голф игрищата нали все плюете да ви кажа ли .....в едно от игрищата една къщичка е препродавана 8 пъти -огромен интерес и още нещо -там къщичките отдавна са продадени и сега в момента се прави нещо като комлекс-на зелено е продаден-това проверих това казвам
Иначе съм съгласен , че в Полски тръмбеж,Горно уино, и тн .....няма как да има високи цени.....
Искам да ви кажа и за земите , че тук някои се цепи , колко трябвало да струват доматите ако е 1000 лв декара
до една година ще се молите да е 1000 лв декара, запомнете бе знаещи
евросубсидиите са еднакви за всички страни членки а в момента получаваме едва една-трета.....които си мисли че земята няма цена да доиде и да види
за какви неща става дума и какви суми плащат арендаторите.....ще кажете -тъпи аграри....да ама само при тези аграри идват на крака и президент и премиер и министър, само при тези аграри инфоемацията идва една година по рано
Мислете си за имотите каквото си искате .....
Мои приятели жижвеят в чужбина отдавна - единият в момента е в бг от няколко дни насам-беше тук и миналата година
равносметката ли -семеиство не , деца не , жилище не, кола не , бизнес не, цели...знам ли?, години 38- държава англия , професия -комп.специялист-правил е сатове за големи авиокомпании......доиде си и каза ебахти колко е променено за 1 година , после ми вика аз като излязох бях на 30 ......мислих да поработя година две три и да се върна ...сега съм почти на 40 и освен че бачкам ...друго нищо
даи вика поне да купя нещо и да го давам под наем......
един ден може би съвсем скоро ще се върна -там само бачкам и нищо друго.......
момчета и момичета всеки си има своя истина
не искам емигрантите постоянно да говорят по всички форуми че били скъпи имотите и постоянно плю...плю защо бе ? като в страните в които живеете е по еФтино -купете си там....това му казвам и на авера ...ама тои ми вика ...ааааа много е скъпо и плаща 1000 паунда наем
никои не може да ме убеди че отвън знае повече за пазара отколкото някои от тук..............
това че ви се иска да е евтино не значи че ще стане - особенно пък с писане по форуми .......................
и аз съм анти панелно настроен.....но има и други имоти нали
от януари посещавам форума и като гледам......ако беше се писало на хартия доста дървета щяха да отидат зян...заради нечии самозаблуди
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 22:34:00
Дивале земеделието съм съгласен че е недоразвито още и растеж ще има. Но то храни едва малка част от населението. При развитите държави, съответно развития аграрен отрасъл, се занимават 3-4% от населението. Останалите 96 какво да правят. Вярно че арендаторите са богати, ма едва ли ще седнат да раздават пари ей така. При туризма обаче растежа не е особено гарантиран. Наличието на сделки при земята показва очакване за печалби. Но за да се превърнат тези очаквания в реалност трябва адекватно управление на целия ресурс. Или освен предприемачите и общините, и държавата като цяло да не се наакат, иначе гледаме банско и сл. бряг епизод 2. Хубаво е да има пътища, и някое летище ако направят по-големичко. Трябват също и качествени и добре подготвени кадри, дето да управляват и да обслужват такива курорти. А БГ не може да се гордее с нито един от тези важни за всеки бизнес фактори. Което повишава риска за такива инвестиции неимоверно много. А относно българите извън БГ примери много. В развита държава възможности много, и всеки кой както си го направи. Силно индивидуално е, аз сега се сещам за поне 7-8 човека извън БГ които се чувстват прекрасно, както и за няколко неприспособили се, които си дойдоха и за тях чужбина е скверна дума. Едно обаче е ясно - където и да иде човек без много усилия не става. А от това как са насочени усилията варират и резултатите smiling smiley.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-26 22:47 от Solaroid.
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 22:53:43
така е солароид ...за всеки индивидуално
колкото до кадрите -повярваи има и то доста знаещи и точно тези знаещи правят и ще правят и пари и бизнес и кариера...за туризма писах в съседната тема ..просто погледни
за мен това което виждам с очите си -това е
аз се карах направо с асен един два дни си теглихме взаимни маини (нямам лоши чуства) ...и му обяснява -като нямаш база (точни цифри) и като нямаш откъде да тръгнеш , как бе мама му стара изчисляваш ....тинтири минтири ....прогнози , просенти -натъкмени ...глупости
трябва както го прави джулиус и барбарон от ереме на време -лек поглед в миналото
и евентуално развитие ..
пак казвам за един ебан панел пари не давам...изобщо ...а в градове като враца или силистра или някои такъв не 300 евро ами и на 100 сигурно се правят сделки ....ама първите 10 града или пък морето ......а не няма вече балъци да продават евтино...едно парче нива имам точно срещу един арендатор-от там влиза да си работи полетата -преди седмица пак ми се обажда дава ми 1800 лева на декар...парцела ъглов на гранница на регулация ....викам му спокоино бе човек нали го работиш по аренда защо ти е да го купуваш( познава ме се с него)
тои ми вика - само те проверявам накъде си и да не го продадеш на друг....този човек има лични 30 000 декара отделно колко арендува ...незнам ......
по нова година писах и давах примери с 500 лева на декар в добруджа ....тц тц тц
пак са 500 ама не лева .... изобщо ако някои има някакви илюзии време е да си ги избие от главата
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 23:01:34
Бе за кадрите незнам Дивале. Нали ги гледам из УНСС-то и софийския какви еродити завършват туризъм, та чак някой път смях ме напушва. А обслужващия ни персонал за момента е бая зле и ще минат доста годинки додето се оправи. Читав сервитаор да намериш е голям зор. Иначе предприемчиви хора съм сигурен че има. Ма сами нищо не правят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход