Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

kak da razwalq sro4en dogowor za naem

Публикувано от том 
kak da razwalq sro4en dogowor za naem
20-06-2007 - 19:41:56
imam sro4en dogowor s naemateli, kadeto e zapisano 4e "wsi4ki izmeneniq stawat po wzaimno saglasie".
Iskam da promenq naema no te mi kazwat 4e te ne sa syglasni i tolkowa, "da sam gi sadel" sad smiley a naema e prosto simwoli4en
lo6oto e 4e dogowora e wpisan
DAJTE NQKAKAW SAWET confused smiley
Анонимен потребител
Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
21-06-2007 - 08:36:56
Е този договор няма ли срок или клаузи за прекратяване? Обикновено се слага 1-2-3 месеца предизвестие ако искате прекратяване преди края на срока.
Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
21-06-2007 - 20:22:41
ми да има ма е написано че предизвестието е 1 месец след предварително съгласие на страните
глупаво нали
имам чуството че е края на света и не мога да направя нищо за нещо, за което съм дал пари :cry:
Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
21-06-2007 - 21:49:58
Global,като човек с юридическо образование,бихте ли дали съвет на питащия,какво
да прави.Дали да спазва клаузите в договора,или да го захвърли в коша.Нали според Вас,това с договорите е един развенчан мит. :ami:
Анонимен потребител
Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
22-06-2007 - 08:48:27
Лошото в случая е, че на "том" сигурно този договор му е бил "пробутан" от някоя агенция, която с стремежа си да му защити интересите на наемодател му е предложила да сключи този договор с купувача.
Анонимен потребител
Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
22-06-2007 - 08:53:20
Предизвестието обикновено е "преди" да се случи нещо - то за това е и пред-известие.

Ето ти примерно един типов договор за наем:
[coral.hit.bg]

Quote

чл. 10. Действието на настоящият договор може да бъде прекратено от всяка от страните по него с едно /дву/ месечно писмено предизвестие по подходящ начин, който да гарантира и доказва уведомяването на другата страна и/или по взаимно съгласие".

Ето ти още един
[www.aristo.org]
Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
22-06-2007 - 09:12:37
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Global,като човек с юридическо образование,бихте
> ли дали съвет на питащия,какво
> да прави.Дали да спазва клаузите в договора,или да
> го захвърли в коша.Нали според Вас,това с
> договорите е един развенчан мит.

Кмнче, залх с клаватрата не мга да па6а. За да не чете6 безмслц.Кат с взема пак, ще натракам .

Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
22-06-2007 - 10:35:47
Едва ли сте разбрали какво написах по-горе, затова ще повторя. Залях си клавиатурата с кафе, и затова нямах важни гласни като "и","я" и т.н. Сега си купих нова, и пиша.

На въпроса на Коминче:"Дали да спазва клаузите в договора,или да
го захвърли в коша.Нали според Вас,това с
договорите е един развенчан мит. "

Поставяш две алтернативи, но те са едни и същи. Понеже, в случая, има проблем наемодателя, ще ти кажа, че съвсем спокойно може да си хвърли Договора в кошче, защото наемателите му на правно основание владеят имота му , до изтичане на неговия срок.

Ако реши да съди наемателя, то има два начина - или да обяви Договора за нищожен или като унищожаем. За да е нищожен Договора, то трябва да му липсват основни важни условия, като например - Договор за наем без упомената цена, без две страни по сделката и т.н.

Ако реши да обяви Договоря за унищожаем, то трябва да докаже, че някой му е държал ръката при подписване на Договора, или пък че е заплашван, или пък че е психично - болен.

Ако реши да предприеме тази инициатива, на съдебно ниво, то съдебната процедура, по моя преценка ще трае минимум 2 години. / ако дотогава срока на Договорът не е изтекъл/.

Затова, от страна на наемодателя, съдебно дирене в случая е невъзможно.

Сега, по други въпроси.
Първо: аз не съм чела Договора.
Второ: упоменато е, че Договора е "вписан". Само че не става ясно къде - В Нотариата или в Данъчното.Това ти връзва ръцете при по-нататъшни разсъждения.
Трето: не съм адвокат, и нямам право да давам съвети.
Четвърто: може да попитате Другата страна, защото е много компетентна.
Пето: когато си искам ще давам безплатни съвети, а не когато ти ме насилваш да го правя.



Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
22-06-2007 - 10:56:38
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Лошото в случая е, че на "том" сигурно този
> договор му е бил "пробутан" от някоя агенция,
> която с стремежа си да му защити интересите на
> наемодател му е предложила да сключи този договор
> с купувача.


Ето отново!В стремежа си само и само да се изкажем ,бързаме да даваме мнение,кой на кого "пробутал "и какво!
Тинки,чел ли си въпросния договор?Знаеш ли какво точно е записано в него,че имаш такова категорично мнение. Знаеш ли от кого е изготвен?Забрави само, да сложиш епитет пред "агенция".
Аз,обаче,съм подразнен от моралната страна в този случай.Какво значи-реших да променя наема,защото е символичен!Че за някои наемодатели и 250Е за боксониерка в Обеля е символична сума.Както и да е.Всеки има право да си определя наема.Но когато вече имаш уговорка,договор,кой ти дава право да се гавриш с хората?Когато и както ти скимне, да си променяш искането.Защото ,тук не става дума за това,че те са лоши наематели.А защото имота си е мой и аз съм решил,че ми е малък наема.А наемателите какво ме интересуват.Те ще играят според тоягата ми!Да,ама не!Договора за това е договор,за да се спазва.А за стнойността на наема ,да сте мислили по-рано.Дори и да е нисък,както казвате-кьорав карти не играе! spinning smiley sticking its tongue out
Re: kak da razwalq sro4en dogowor za naem
22-06-2007 - 11:13:35
global Написал:
-----------------------------------------------------
> Пето: когато си искам ще давам безплатни съвети, а
> не когато ти ме насилваш да го правя.

Global,къде видяхте насилие в моя пост?Прочетете го отново,моля!Защо винаги трябва да търсим подтекста?
А аз мислех,че така нежно съм се изразил!

:cry: :cry: :cry: :cry:
Но, с две думи ,договора има стойност,нали?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход