Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!

Публикувано от otchaqn-sf 
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
14-05-2008 - 14:50:37
Допреди 7-8 години такова задължение съществуваше, а това изобщо не е било "татово" време. Сега е възможно с новите данъчни задължения, това изискване да е премахнато. Всеки случай, бих се обадила в НАП на телефона за данъчни консултации и да ти попитам, дали това е така...Вижте на сайта на НАП номера на телефона!
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
15-05-2008 - 16:51:35
dardja da vi informiram che sam slujitel na NAP ot 2002 godina i dosega nikoi ne sam videl da deklarira dogovor. osven tova Nap i obchtinata sa razlichni instncii.
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
15-05-2008 - 17:28:11
До преди 7-8 години, означава 2000-2001 година. Което означава, че преди да сте служител на НАП, е възможно наличието на това задължение. Лично аз съм си декларирала Договор за наем, макар че беше 1995-1996 година, което отново не означава "татово" време. През 1999 - 2000 година, по друг повод съм правила проверки за сключени Договори за наем на една банка, която разбира се, не бе спазила разпореждането да обяви Договора в ТДД. Тъй че съм сигурна за това, което пиша, защото е плод на собствен опит.

Прав сте за общината и НАП (преди беше териториална данъчна дирекция, преди това беше Данъчна служба, данъчно бюро, главно данъчно управление, главно управление данъчна администрация и още куп такива незапомнени данъчни клишета), че са две различни категории. Но обичайно, преди десетина години, повечето от общините и Данъчното бях в една сграда и е нормално човек да сбърка двете понятия.

Всъщност, като се замисля, преди изискваха лично да занесеш Договора за наем в ТДД, а понастоящем, изискват копие от Договора за наем в декларацията за облагане на доходите на ФЛ, което по същество, е едно и също за фиска на Държавата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-15 18:48 от global.
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
25-05-2008 - 22:49:18
ama vie barkate zadljenieto da se obqvi dogora pri skluchvane sas zadljenieto da se deklarira danaka koet stava chak do 30 april na sledvashtata godina a ne predvaritelno
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
30-05-2008 - 16:35:23
gledam dosta hora sa izpadnali vav zabluda che trebe da si registrirat v NAP ili v obshtinata dogovorite za naem .moje li nekoi ot tqh da mi citira spored koi zakon (dori da e star i otmenen kam dneshna data)zadaljen naemodatelaq da go pravi.
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
30-05-2008 - 16:44:11
nradev11 ,

Пак по реда, по който фирмите, открили банкови сметки, бяха задължени в 10 - дневен срок да регистирират в Данъчното техните номера. Сега това е отменено.

Ако си много настоятелен, ще проверя в къщи архива си, и ще ти цитирам нормативния акт, по силата на който ставаше тази регистрация.
И ако обичаш, пиши на нормален български, защото затрудняваш всички...
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
04-06-2008 - 16:37:40
Абе хора, до кога ще мислим само за прецакване, преебаване на другия? Не е ли по-лесно наемодател и наемател да бъдат коректни и почтенни един с друг. И сякаш тук на наемодателя се гледа като на душманин за който е въпрос на "граждански дълг" да бъде надхитрен и завлечен! moody smiley confused smiley
Abu
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
04-06-2008 - 22:02:18
Каква коректност бе Гето? Единственият свестен наемател за 8 години съм бил аз самият - когато като ф.л. бях наемодател на фирмата си... Онзи ден гледам сегашният наемател опънал едни жици от електромера - естествено викнах Енергото... Познай на кого написаха акта! Да съм си ги търсел от наемателя парите. Ами търся си ги и ще си ги взема, ама всичките договори и други писмени, заверени от нотариус глупости дето ги имам, мога да си ги завра ....
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
05-06-2008 - 01:10:44
Лошо Абу, лошо sad smiley Но както е казал натрода "по добре да имаш да взимаш от колкото да даваш" :g:
Re: Договор за наем - заверка от нотариус?? Помощ!
16-06-2008 - 23:53:57
каква община, какви пет лева...живеете в носталгия по татово време..няма обявяване на договор, има деклация пред данъчните и обявяване на доходи ..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход