Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли така да е пълномощното?

Публикувано от bobtosh 
може ли така да е пълномощното?
19-09-2006 - 12:16:21
сестра ми ще ми праща от полша пълномощно с което да продам нейния апартамент на себе си. В такъв случай съм вписал следните права в пълномощното:

1. да продаде от мое име и за моя сметка гореописания недвижим имот на себе си, за цена не по-ниска от данъчната оценка на имота.

2. да получи продажната цена.

3. да ме представлява ... подава ... там всякакви док. ... и бла бла...

така става ли да е пълномощното? т.е. може нали упълномощения да си продаде на себе си имота?

Благодаря!
Re: може ли така да е пълномощното?
21-09-2006 - 10:10:36


... значи, може така да е пълномощното, питах вече нотариус.

друго което обаче ме е срам да го питам е: КАК ИЗГЛЕЖДА НОТАРИАЛЕН АКТ за апартамент? на бял лист А4 или на някаква специална бланка и има ли някакви защити от копиране и фалшифициране?
Re: може ли така да е пълномощното?
21-09-2006 - 14:22:36
Да, има специална форма нотариалния акт и не, няма защити от копиране и фалшифициране smiling smiley
Някои нотариуси слагат специален релефен печат, който все пак е някаква защита...
И не се срамувайте - идете директно при нотариуса и го попитайте как изглежда нотариалния акт!
Re: може ли така да е пълномощното?
21-09-2006 - 14:25:55
мдаа... само ми е чудно и не мога да разбера за какво ще вземе 300 лв нотариуса за сделката? какво точно му струва 300 лв? къде са му материалите или труда в рамките на един подпис за пет минути е 300 лв? или нещо не знам аз.. ще ги заверява ли ще ги носи ли тия документи някъде? какво ще прави за 300лв?!?!?!
Re: може ли така да е пълномощното?
21-09-2006 - 14:31:25
Има достатъчно работа нотариуса, за да си изкара 300-те лева и достатъчно отговорност носи за тези пари!
Не гледайте все в чуждата чиния!! Пфу! Типично българска работа!
Най-малкото, не сте му на нивото на образованието и знанията, за да му държите сметка защоВи взема толкова пари за нещо, от което и хабер си нямате!
Re: може ли така да е пълномощното?
21-09-2006 - 17:12:09
... и все пак нищо не ми казваш какво ще прави за тия пари? право на всеки който плаща е да знае за какво плаща? аз просто понеже незнам и затова питам... иначе образованието и знанията ми откъде знаеш че не са на нивото на нотариус? всеки си има сфера в която е добър и в нея разбира. Понеже ни е "българска работата" и затова ни цедат като овце и никой не пита за какво точно плаща. иначе че ще платя ще платя то е ясно като данъците и като смърта!
Re: може ли така да е пълномощното?
21-09-2006 - 17:47:04
bobtoch,

Относно:

"иначе образованието и знанията ми откъде знаеш че не са на нивото на нотариус"

Не се сърди, ама щом задаваш такива въпроси, значи знанията ти не са на нивото на един нотариус. Ти питаш ли примерно архитекта, защо взима такива "цифри", караш ли го да ти дава надълго и нашироко обяснения, защо аджеба........?
Re: може ли така да е пълномощното?
22-09-2006 - 13:28:09

Peter123,

Относно:

"иначе образованието и знанията ми откъде знаеш че не са на нивото на нотариус"

има и други образования - не е само правото на тоя свят? всеки има своята област.. ако един нотариус дойде и иска да ползва моите услуги и това за което аз ще му взема пари сигурно ще му е интересно защо сметката му е 300 лв нали? ще иска да му я обясня защо е толкова нали?


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход