Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съсобственост с невъзвръщенец

Публикувано от MaryAnnn 
Съсобственост с невъзвръщенец
16-01-2017 - 15:14:50
Здравейте! Моля Ви за помощ. Съсобственик съм с чичо ми , който от 30 години живее някъде в Австралия. Оставил е безсрочно пълномощно на един негов съсед, който от години не ни допуска в апартамента. Дяловете ни са съответно: 3/4 на чичото, 1/4 моя. Дори не знам дали чичото е жив. Имам 3 въпроса:
1. Безсрочното пълномощно наистина ли се обезсилва само със смъртта на единия от тях?
2. Ако заведа дело срещу кого трябва да го заведа, след като нямам никаква представа за адреса на чичото, дори не знам дали е жив?
3. Какво ще ме посъветвате?
Благодаря. smiling smiley
Re: Съсобственост с невъзвръщенец
16-01-2017 - 16:44:47
дело за какво.какви са ви намеренията
Re: Съсобственост с невъзвръщенец
11-08-2021 - 16:59:33
Трябва да заведете дело за съдебна делба. Делото не е насочено срещу чичо Ви. Това че той е някъде в чужбина, не е проблем, има процедура по уведомяването му, ако не се яви се назначава служебен защитник и се дава ход на делото. Имотът ако е делим ще получите 1/4 в реални граници, ако е неделим ще бъде продаден на публична продан на която ще имате преференции да закупите другите 3/4 или ще получите 1/4 от сумата за която имотът ще бъде продаден. Поздрави.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2021-08-11 17:00 от ivo799.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход